Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viceministras stebisi nepastebėtais šiurkščiais viešųjų pirkimų pažeidimais

Gytis Andrulionis
Teisingumo ministerijos nuotr. / Gytis Andrulionis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Teisingumo viceministras Gytis Andrulionis stebisi, kaip kontroliuojančios valstybės institucijos nepamatė daugybės pažeidimų, susijusių su viešaisiais pirkimais, rekonstruojant Laisvės atėmimo vietų ligoninei Pravieniškėse skirtus pastatus.

„Mane stebina, kad pirkimai, dėl kurių kreipėmės į prokuratūrą, buvo atlikti 2004–2008 metais, bet nė vienas iš anksčiau tyrusių viešųjų pirkimų procesus subjektų, nei Kalėjimų departamento vidaus audito skyrius, nei Valstybės kontrolė, tų pažeidimų neužfiksavo. Nors, kaip dabar rodo Viešųjų pirkimų tarnybos išvados, buvo atlikta 13 supaprastintų arba papildomų pirkimų vien dėl to objekto ir buvo nustatyti masiniai ir gana grubūs pažeidimai, kurie išdėstyti 16-oje lapų“, – trečiadienį parlamento Antikorupcinės komisijos posėdyje stebėjosi G.Andrulionis.

15min.lt primena, kad praėjusią savaitę teisingumo ministras Remigijus Šimašius Generalinei prokuratūrai perdavė medžiagą dėl 26 mln. litų vertės viešųjų pirkimų rekonstruojant minėtus pastatus. Pravieniškėmis teisingumo ministras susidomėjo, kai įvertinus už 26 mln. litų atliktus darbus paaiškėjo, jog pradėtuose tvarkyti pastatuose yra nemažai trūkumų, o galutinai baigti pastatų komplekso rekonstrukciją reikia dar 46 mln. litų.

Mane stebina tai, kad pirkimai, dėl kurių kreipėmės į prokuratūrą, buvo atlikti 2004–2008 metais, bet nė vienas iš anksčiau tyrusių viešųjų pirkimų procesus subjektų, nei Kalėjimų departamento vidaus audito skyrius, nei Valstybės kontrolė, tų pažeidimų neužfiksavo.Trečiadienį G.Andrulionis taip pat akcentavo, kad kontroliuojančios institucijos turėtų įvertinti riziką, tirdamos tam tikrus projektus: „Tirti maisto pirkimą, kai dešimtys milijonų yra išleidžiama statyboms... Galima būtų bent minimaliai laiko skirti stambiems projektams“.

Tuo tarpu per posėdį valstybės kontrolierės pavaduotojas Viktoras Švedas tikino, esą netiesa, kad Valstybės kontrolė nenustatė pažeidimų. „Nustatyta daugybė pažeidimų, remiantis mūsų rekomendacijomis buvo keičiamos Vyriausybės vykdomos programos, kuriamos strategijos. Tuo metu mes taip atidžiai neaudituodavome viešųjų pirkimų. Mes žiūrėdavome pačių biudžeto lėšų skirstymą, naudojimą, tikslingumą. Viešųjų pirkimų tarnyba tada tikriausiai irgi dėmesio neskyrė atitinkamam pirkimui“, – aiškino V.Švedas.

Be to, jis atkreipė dėmesį, kad Kalėjimų departamentas buvo audituotas už 2006 m. ir 2009 m. Praėjusiais metais departamentas esą nevykdė faktiškai jokių darbų, o už 2006 m. „ką pamatėme, tai surašėme“.

„Visiškai negalime nusišalinti ir pasakyti, kad Valstybės kontrolė visiškai nesidomi tokiais dalykais. Tai yra mūsų sritis, tiesiog atlikdami auditą 2006 m. mes nebuvome jo akcentavę būtent į klausimą, susijusį su viešųjų pirkimų organizavimu. Tai buvo tik pati konkurso pradžia. Kai buvo pradėtas vykdyti pagrindinis konkursas, mes jau buvome baigę auditą“, – dėstė Valstybės kontrolės atstovas.

Teisingumo viceministras taip pat pabrėžė, kad atlikus 2007–2009 metų patikrinimus nustatyti 28 pažeidimai. Todėl patobulinti teisės aktai dėl viešųjų pirkimų, paskirti atsakingi darbuotojai, taip pat pradėtos tarnybinio nusižengimo procedūros, kai kurie asmenys atleisti iš darbo, atlikti kiti tyrimai. „Veiksmai yra gana sisteminiai. Norime principingai pasižiūrėti ne tik į kas yra atliekama, bet ir įvertinti, kas buvo atliekama. Tai davė tam tikrų rezultatų“, – teigė G.Andrulionis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min