-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2011 01 28

Viceministrė Nerija Putinaitė: stambiausias Lietuvoje mokslinis technologinis įrenginys paneigia mitą, kad Lietuvos mokslininkai tik straipsnius rašo

Penktadienį Vilniuje atidarytas stambiausias Lietuvoje mokslinis technologinis įrenginys paneigia mitą, kad Lietuvos mokslininkai tik straipsnius rašo, sako švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė.
Švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė.
Švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė. / Redo Vilimo/BFL nuotr.

Saulėtekio slėnyje atidarytas metaloorganinio cheminio nusodinimo iš garų fazės reaktorius, skirtas naujoms elektronikos technologijoms kurti.

„Šis projektas paneigia tą mitą, kuris kartais sklando, kad Lietuvoje mokslininkai tik straipsnius rašo ir jie nieko neduoda gamybai, nesiorientuoja į technologinę plėtrą“, – žurnalistams sakė N.Putinaitė.

„Didžiausias rūpestis – kad atvažiuotų kuo daugiau doktorantų, studentų mokytųsi ir biomoksluose, ir fiziniuose moksluose, ir kas mes turėtume tuos žmones, kurie dirba, ir kad mokslininkai kuo aktyviau įsitrauktų į projektus“, – kalbėjo ji.

Įrenginio atidarymo ceremonijoje dalyvavęs premjeras Andrius Kubilius sako, jog šis įvykis leidžia pasidžiaugti tuo, kad prieš dešimtmetį buvusios vizijos tampa realybe.

„Tai labai simbolinis įvykis ir mokslo bendruomenei, ir aukštųjų technologijų bendruomenei, ir Vyriausybei, nes matome ne tik vizijas, bet ir realius žingsnius, kaip įgyvendina mūsų ilgalaikę strategiją versti Lietuvą modernia, nebijančia globalios konkurencijos, orientuota į aukštąsias technologijas šalimi“, – kalbėjo premjeras.

„Iki 2 mlrd. litų skiriame šitame finansiniame laikotarpyje aukštųjų technologijų klasterių, aukštųjų technologijų slėnių plėtrai prie didžiųjų universitetų, ir VU, galėdamas tam panaudoti kelis šimtus milijonų litų, eina priešakyje“, – sakė A.Kubilius.  Tikslas yra ne gaminti, o kurti naujas technologijas, intelektinę nuosavybę, įtraukti kuo daugiau studentų į šią veiklą.

Pasak profesoriaus Artūro Žukausko, metaloorganinio cheminio nusodinimo iš garų fazės reaktorius yra vienas iš pagrindinių Saulėtekio slėnio technologinių branduolių.

„Šis įrenginys atveria Lietuvoje naują aukštųjų technologijų kryptį – labai grynų puslaidininkių panaudojimą ateities elektronikoje, tokiose srityse kaip saulės energetika, apšvietimas, branduoliniai detektoriai. Tikimės, kad ir Lietuvos kosmoso programoms ką nors padarysime“, – kalbėjo mokslininkas.

„Tikslas yra ne gaminti, o kurti naujas technologijas, intelektinę nuosavybę, įtraukti kuo daugiau studentų į šią veiklą, kad jie pradėtų taikyti savo žinias praktikoje, kūrimui naujų dalykų. Mūsų tikslas – aukštos pridėtinės vertės ateities elektronikos prietaisai“, – sakė A.Žukauskas. 
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius