Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Vichy” vandens parke legionelių nėra, verslininkai svarsto galimybę prisiteisti patirtus nuostolius

„Vichy“ vandens parkas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / „Vichy“ vandens parkas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sostinės „Vichy“ pramogų parko vandenį tyrę higienistai pavojingų bakterijų – legionelių – jame nebeaptiko. Parko atstovai teigia šiuo metu skaičiuojantys nuostolius, kuriuos patyrė dėl Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos (VVSPT) sukelto triukšmo. Verslininkai neatmeta, kad prašys teismo priteisti patirtą žalą, kuri, anot jų – labai didelė.

„Vichy“ parko naudojamo vandens mėginius tyrusio Vilniaus visuomenės sveikatos centro (VVSC) Saugos kontrolės skyriaus vedėja Asta Razmienė 15min.lt tvirtino, kad parko vandenyje legionelių nerasta.

VVSPT atstovė spaudai Lina Biekštaitė 15min.lt aiškino, kad tuo metu, kai tik bus gauti VVSC tyrimų rezultatai, susirinkusi komisija atšauks anksčiau tarnybos priimtą sprendimą, laikinai draudžiantį „Vichy“ vandens parkui vykdyti veiklą.

Kuriam laikui uždaryti parką higienistai reikalavo nuo rugpjūčio pabaigos, tačiau verslininkai šį sprendimą ignoravo, tikindami, kad legioneles išnaikino anksčiau.

Verslininkų ir VVSPT konfliktą teko spręsti Vilniaus apygardos administraciniam teismui. Rugsėjo 9 dieną teismas atmetė verslininkų prašymą sustabdyti VVSPT sprendimą, laikinai draudžiantį teikti paslaugas. Net ir po tokio sprendimo „Vichy“ atstovai parko neuždarė, nes žadėjo jį apskųsti. Jie ne kartą viešai pabrėžė turintys Nacionalinio sveikatos priežiūros centro padarytų tyrimų rezultatus, kurie patvirtina, kad vanduo saugus. VVSPT atstovai aiškino negalintys remtis kitų įstaigų higienistų atliktais tyrimais. Tarnyba teigė turinti pati įsitikinti, kad vanduo nekelia pavojaus.

Skaičiuoja nuostolius

„Vichy“ atstovas spaudai Nerijus Mikalajūnas 15min.lt pirmadienį teigė, jog dabar yra vertinami šios istorijos parkui padaryti nuostoliai. „Svarstome galimybę šiuos nuostolius išsiieškoti“, – sakė jis

N.Mikalajūnas dar nenorėjo pasakyti, kokio dydžio kompensacijos parkas gali reikalauti, nes ji dar skaičiuojama. Tačiau jis pabrėže, kad patirta žala – labai didelė.

„Visiškai nepagrįstai yra pakirstas klientų pasitikėjimas mūsų parku. Jeigu legionelių nebuvo ir mes vis tiek buvome verčiami užsidaryti, buvo daug neatsakingų kalbų, tai aišku, kad tai padarė labai didelę žalą. Nežinau kaip ieškinys bus konstruojamas, bet mes tokią galimybę svarstome. Mes dabar svarstome strategiją, kaip pasielgti šioje situacijoje“, – kalbėjo pašnekovas.

Anot N.Mikalajūno, VVSPT atstovams pradėjus kalbėti apie nesaugų parko vandenį, lankytojų srautai smarkiai sumažėjo.

Jis patikino, kad parkas iki spalio 1-osios durų neatvers, jis uždarytas kasmetiniams profilaktikos darbams. „Kiekvienais metais prieš žiemos sezoną užsidarome panašiu metu. Šiais metais mūsų užsidarymą paankstino biurokratinė mėsmalė, į kurią mes papuolėme. O kad centras nerado legionelių, tai taip ir turėjo būti. Mes tai sakėme ir seniau, ir visiems tai buvo aišku. Visi procesai vyko ne dėl legionelių, o dėl biurokratizmo“, – tvirtino jis. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min