Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vidas Gedvilas: ES šalys dėl Ukrainos turi kalbėti vienu balsu

Vydas Gedvilas
BFL nuotr. / Vydas Gedvilas
Šaltinis: Laisvoji banga
0
A A

Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas Vydas Gedvilas kritiškai vertina nesuderintus Lietuvos politikų Ukrainos atžvilgiu ir akcentavo bendrų valstybių veiksmų svarbą.

„Gerai, kad šiandien kraujas dar nesilieja. Viskas vyksta pakankamai ramiai, tačiau situaciją Kryme galime traktuoti kaip okupaciją“, – pirmadienį „Laisvosios bangos“ radijo eteryje kalbėjo V.Gedvilas.

Komentuodamas partietės, Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės ankstesnį vizitą Ukrainoje, V.Gedvilas teigė, jog kiekvienas vizitas į šią valstybę tuo metu buvo svarbus. Jis pabrėžė, kad L.Graužinienė į Ukrainą deleguota bendru Seimo vadovų susitarimu.

„Jeigu visos politinės partijos vertins situaciją Ukrainoje – bus juokinga. Taip, prieš rinkimus reikia ieškoti populizmo. Tačiau jei kiekviena partija priims po vieną nutarimą, nieko nenuspręs, o kiekvienas neapgalvotai ištartas žodis gali turėti pasekmių“, – paklaustas, kaip vertina Tėvynės sąjungos pateiktą „Minkštąją Rusijos sulaikymo strategiją“, aiškino vienas Seimo vadovų.

Jeigu visos politinės partijos vertins situaciją Ukrainoje – bus juokinga. Taip, prieš rinkimus reikia ieškoti populizmo. Tačiau jei kiekviena partija priims po vieną nutarimą, nieko nenuspręs, o kiekvienas neapgalvotai ištartas žodis gali turėti pasekmių, – sakė V.Gedvilas.

V.Gedvilas taip pat akcentavo bendrų Europos Sąjungos (ES) veiksmų Ukrainos  labui reikšmę: „Norėtųsi, kad susikalbėjimas tarp politikų Lietuvoje būtų geresnis. Reikėtų bendro susitarimo. Vis dėlto, be Europos Sąjungos nenuspręsime nieko. Lietuva ir ES turi kalbėti vienu balsu.“

Paklaustas, ką mano apie Vokietijos kanclerės Angelos Merkel pokalbį su Vladimiru Putinu, Seimo vicepirmininkas priminė, kad Rusijos prezidentas yra tarnavęs Vokietijoje, moka vokiečių kalbą – jam nėra problemos kalbėtis su A.Merkel. „Pateisinu šiuos pokalbiuos, tačiau gaila, kad atskiros Europos valstybės ima veikti atskirai. Turime vienytis visi, ir ES, ir NATO šalys, pirmiausia priimdami taikias sankcijas“, – tęsė V.Gedvilas, reaguodamas į Didžiojo septyneto šalių sprendimą pasmerkti Rusijos veiksmus.

Svarstydamas apie galimą grėsmę Lietuvos saugumui, politikas išreiškė nuomonę, jog krašto apsaugai reikėtų skirti daugiau lėšų, nepaisant nepritekliaus šalyje. „Turime du tankus ir vieną lėktuvą – ir tie, neaišku, ar veikia“, – konstatavo V.Gedvilas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min