Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vidaus reikalų ir aplinkos ministrai ragina sustiprinti priešgaisrinę miškų apsaugą

Miško gaisras Kolorado valstijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Miško gaisras Kolorado valstijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Nusistovėjus sausiems karštiems orams ir padidėjus miškų gaisringumui vidaus reikalų ir aplinkos ministrai Dailis Alfonsas Barakauskas ir Kęstutis Trečiokas bendru laišku paragino šalies savivaldybes ypatingą dėmesį skirti gaisrų rizikai mažinti, miškų lankytojų informavimui ir kontrolei stiprinti.

„Nusistovėjus sausiems orams šalyje ženkliai išaugo gaisrų, kylančių atvirose teritorijose (pievose, miškuose, durpynuose). Šiemet jau užregistruoti 4853 tokie gaisrai, jų metu išdegė per 9,7 tūkst. ha atvirų teritorijų ploto. Sinoptikai artimiausiu metu žymesnių orų permainų nežada, todėl labai tikėtina, kad gaisrų atvirose teritorijose pavojus didės. Būtent dėl nedrausmingų poilsiautojų ir miško lankytojų, dėl jų neatsakingo elgesio su ugnimi daugiausiai ir kyla miško bei atvirų teritorijų gaisrai. Dėl to būtina imtis papildomų priemonių miško priešgaisrinės apsaugos stiprinimui“, – teigiama bendrai pasirašytame ministrų kreipimesi.

Ministrai paragino šalies savivaldybes glaudžiau bendradarbiauti su miškų urėdijomis, girininkijomis, durpynus eksploatuojančiomis įmonėmis, ypatingą dėmesį skirti visuomenės informavimui per vietos ir nacionalinę žiniasklaidą. Savivaldybių vadovams taip pat rekomenduojama apsvarstyti galimybę laikinai apriboti fizinių asmenų lankymąsi miškuose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min