Dabar populiaru
Publikuota 2022 09 26, 13:04 Atnaujinta 2022 09 26, 14:41

VRM siūlo savo srityje nutraukti dvišalius susitarimus su Baltarusija

Valstybės gynimo taryboje vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė per Valstybės gynimo tarybos posėdį pirmadienį pateikė pasiūlymą nutraukti Vidaus reikalų ministerijos valdymo srityse sudarytas dvišales tarptautines sutartis ir tarpžinybinius susitarimus su Baltarusija.
Agnė Bilotaitė
Agnė Bilotaitė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Pasak ministrės A.Bilotaitės, atsižvelgus į tai, kad regione geopolitinių grėsmių nemažėja, o Baltarusija, būdama Rusijos sąjungininke, pasienyje ir toliau vykdo organizuotą hibridinę agresiją prieš Lietuvą, dvišaliai tarptautiniai susitarimai su Baltarusija nebetenka prasmės.

„Artimiausiu metu vyks Vidaus reikalų ministerijos konsultacijos su Užsienio reikalų ministerija. Kiekviena sutartis bus peržiūrima ir vertinamos nutraukimo galimybės“, – BNS sakė VRM atstovas Mindaugas Bajarūnas.

„Baltarusijos režimas nesiliauja naudoti migrantų kaip politinio spaudimo įrankio, o Baltarusijos pareigūnai savo aktyviais veiksmais prisideda prie neteisėtos migracijos krizės organizavimo ir fizinio barjero gadinimo. Kadangi Baltarusija pažeidžia tarptautinės teisės principus ir nesilaiko dvišalių susitarimų, jie netenka prasmės ir siūlome juos nutraukti“, – sako vidaus reikalų ministrė A.Bilotaitė.

Anot vidaus reikalų ministrės, Baltarusijos režimo daromas hibridinis spaudimas valstybės sienos apsaugai nemažės, galima ir didesnių incidentų rizika pasienyje, taigi valstybės sienai saugoti bus ir toliau reikalinga Lietuvos kariuomenės ir kitų valstybės institucijų parama.

Lietuva nuo Nepriklausomybės atgavimo pradžios su Baltarusija yra pasirašiusi eilę dvišalių susitarimų dėl bendradarbiavimo atitinkamose vidaus reikalų ministerijos valdymo srityse, taip pat pasirašyti ir keli tarpžinybiniai susitarimai, kurių praktinis įgyvendinimas jau kurį laiką nevyksta.

Lietuva šiuo metu yra sustabdžiusi ir Europos Komisijos finansuojamų bendradarbiavimo per sieną programų su Baltarusija ir Rusija vykdymą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min