Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 26d. 14:28

Vidaus reikalų ministerija skundžia teismo nutartį dėl Vytauto Giržado

Vytautas Giržadas
15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr. / Vytautas Giržadas

Vidaus reikalų ministras Artūras Melianas, susipažinęs su Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) nutartyje išdėstytais motyvais dėl buvusio Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovo Vytauto Giržado grąžinimo į darbą, priėmė sprendimą šią nutartį skųsti aukštesnės instancijos teismui.

„Ministerija, priimdama sprendimus dėl buvusių FNTT vadovų, įstatymų nepažeidė. Nesutinkame su tokia teismo nutartimi, todėl ją ir skundžiame, – teigia ministras A. Melianas.

– Akivaizdu, kad teisėjų kolegija neįvertino visų šios situacijos aplinkybių. Kitaip argi būtų apsispręsta į darbą grąžinti žmogų, kuris įtariamas slaptos informacijos nutekinimu?“

Pažymėtina, kad pagrindiniai VAAT argumentai dėl V. Giržadui palankios nutarties rėmėsi tuo, jog Vidaus reikalų ministerijai pažymą apie šį asmenį pateikęs Valstybės saugumo departamentas (VSD) poligrafo tyrimą atliko pažeisdamas procedūras.

Ypatingai atkreiptinas dėmesys, kad teismo nutartis nepaneigia abiejų tyrimo poligrafu rezultatų, kurie V. Giržadui buvo neigiami ir parodė, jog šis buvęs pareigūnas melavo. Jis šiuo metu yra įtariamas slaptos informacijos nutekinimu „Snoro“ byloje, už ką gresia baudžiamoji atsakomybė. 

Pabrėžtina, kad Vidaus reikalų ministerija, gavusi VSD pranešimą apie V. Giržadą kaip nepatikimą asmenį ir priimdama sprendimus dėl jo galimybių dirbti su slapta informacija, įstatymų nepažeidė.

Tačiau VAAT, įvertinęs tai, jog formaliai pažeistos tyrimo poligrafu procedūros, nusprendė panaikinti ir vidaus reikalų ministro įsakymus, kurių pagrindas – minėtas VSD pranešimas.

„Neabejoju, kad aukštesnės instancijos teismas įvertins ne tik formalias procedūras, bet ir visas kitas reikšmingas aplinkybes.

O iki to laiko labai tikiuosi, kad ir Lietuvos žmonėms atsakingos institucijos pagaliau pateiks atsakymą dėl nutekintos informacijos „Snoro“ byloje bei atsakomybės už iš Lietuvos išplukdytus pinigus“, – sako ministras A. Melianas.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min