TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vidaus reikalų ministerija Valstybės kontrolę kaltina politikavimu ir kreipėsi į teismą

Šaltinis: 15min
0
A A

Vidaus reikalų ministerija (VRM) kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą dėl Valstybės kontrolės (VK) priimtų sprendimų po liepą atlikto finansinio audito. VRM įsitikinusi, kad dauguma VK konstatuotų pažeidimų nebuvo padaryti, o kontrolieriai galimai užsiima politikavimu.

„Ministerija dar kartą peržiūrėjo ir įvertino tas procedūras, į kurias dėmesį atkreipė kontrolieriai. Mūsų įsitikinimu, ministerija viską darė teisėtai ir pagal įstatymus, todėl nesutinkame su sprendimu ir jį skundžiame“, – teigia vidaus reikalų ministras Artūras Melianas.

Pagrindiniai VK priekaištai, išsakyti VRM, susiję su viešaisiais pirkimais. Kontrolieriams pasirodė esą padaryta daug Viešųjų pirkimų taisyklių pažeidimų perkant specialiojo ryšio priemones ir viešinimo paslaugas. Tačiau mesdami tokius kaltinimus VRM, kontrolieriai nepagrindė jų faktais. Tad pagal teisės principą „įrodyti turi tas, kas teigia, o ne tas, kas neigia“ ir nekaltumo prezumpciją, VK teisme teks įrodinėjimo pareiga, kad jos įvardyti pažeidimai buvo padaryti.

Vidaus reikalų ministro įsitikinimu, visi VRM darbuotojų veiksmai, ypač perkant specialiojo ryšio priemones, buvo būtini. „Darbuotojai, suvokdami, kad iš biudžeto specialiajam ryšiui nėra skirta pinigų, padarė viską, kad juo būtų galima naudotis užtikrinant žmonių saugumą. Jie atrado geriausius sprendimus, suderino juos su Viešųjų pirkimų tarnyba, ir aš galiu tik didžiuotis tuo, kad vidaus reikalų sistemoje dirba tokie atsakingi darbuotojai“, – sako ministras A. Melianas.

Pabrėžtina, kad ne tik VRM, bet ir teisėsaugos institucijos neįžvelgė jokio pagrindo VK mestiems kaltinimams. Tiek Specialiųjų tyrimų tarnyba, į kurią kreipėsi vidaus reikalų ministras, tiek Generalinė prokuratūra atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl VK įvardytų menamų pažeidimų. Pagrindiniai motyvai – nėra padaryta nusikalstamų veikų.

„Prisimenant ir tai, jog dar nepatvirtintos išvados buvo viešinamos mažai žmonių lankomuose interneto portaluose, kyla klausimas, ar Valstybės kontrolė netapo politinio susidorojimo įrankiu? Būtų liūdna, jei tai pasitvirtintų“, – teigia vidaus reikalų ministras.

Apsispręsti, ar pradėti teisminį procesą dėl skundžiamų VK sprendimų, Vilniaus apygardos administracinis teismas turi per 7 dienas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min