Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vidaus reikalų ministras R.Palaitis: policija turi žmonių palaikymą (nuotraukos)

Šventės akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Šventės akimirkos
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nors šeštadienį Kaune, Vienybės aikštėje, Angelų sargų dienos proga surengtoje šventėje vyravo pakili nuotaika, į laikinąją sostinę pasveikinti policininkų atvykę Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis bei policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas neišvengė klausimų apie pareigūnų profesinių sąjungų surengtas protesto akcijas.

 „Į šventes visuomet vykstu su šventiška nuotaika, – po to, kai pareigūnų eisena, lydima pučiamųjų orkestro, pasiekė Vienybės aikštę, šyptelėjo R.Palaitis. – Džiugu čia matyti daug visuomenės atstovų. Matau, kad policija turi žmonių palaikymą. (...) Vis tik norint užtikrinti viešąjį saugumą, reikia, kad ir visuomenė suprastų, kad reikia saugotis ir bendradarbiauti su policija. Tada visiems bus geriau, tada visi jausimės saugesni. O saugumas su laisve psichologiškai yra labai susijęs. Jeigu tu nebūsi saugus, tu niekuomet nebūsi laisvas“.

Šventėje pasirodė ir protestuojantys pareigūnai

Ministras, paklaustas apie vidaus reikalų sistemos profesinės sąjungos šią savaitę surengtą protesto akciją bei iškeltus reikalavimus, pareigūnus ragino būti kantrius.

„Krizės ateina ir praeina. Po sunkmečio neišvengiamai ateis ir pakilimas. Tada visiems viešojo sektoriaus darbuotojams, taip pat ir policininkams, gyventi pasidarys lengviau“, – šviesią ateitį piešė R.Palaitis.

Tarp gausybės uniformuotų policininkų šeštadienį Vienybės aikštėje pasirodė ir keletas plakatus rankose laikiusių Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos atstovų, protestavusių prieš darbo užmokesčio ir pareigūnų pensijų sumažinimą bei nemokamų atostogų skyrimą.

Prieštarauja pareigūnų skaičiaus mažinimui

„Mes po truputį pasiekiame tai, jog policininkas būtų ne tik baudėjas, bet ir žmogaus pagalbininkas“, – kalbėdamas visiems susirinkusiems į Vienybės aikštę pabrėžė Lietuvos policijos generalinis komisaras V.Telyčėnas.

Šalies policijos vadovas, paprašytas įvertinti pasigirdusius siūlymus mažinti policininkų skaičių bei tokiu būdu likusiems pareigūnams kelti atlyginimus, kalbėjo: „Čia yra vienas iš variantų. Aš asmeniškai nemanau, kad reikėtų mažinti (pareigūnų – red.) skaičių. Geriau yra išlaikyti esamą skaičių, prisitaikyti prie sąlygų, kol kas nekelti atlyginimų ir laukti geresnės ekonominės situacijos“.

Šeštadienį į Vienybės aikštę atėję kauniečiai galėjo iš arti apžiūrėti pareigūnų naudojamą techniką bei ginklus, pasivažinėti riedžiais, pasimatuoti neperšaunamas liemenes, paglostyti policijos šunis bei netgi pasitikrinti blaivumą. Šventėje taip pat dalyvavo ir užsienio šalių policijos pareigūnai, į Kauną atvykę su savo tarnybiniais automobiliais.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min