Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti
2017 01 06

Vidaus reikalų ministras: reikia kelti ne tik policininkų algą, bet ir jų kultūrą

Tris savaites naujame poste dirbantis vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas sako, kad šiuo metu siekiama kuo daugiau sužinoti, kokią naudą davė pradėta policijos reforma. Ministras taip pat pasakoja, kaip siekiama kelti pareigūnų motyvaciją ir kultūrą, kurios daliai jų pritrūksta.
Eimutis Misiūnas
Eimutis Misiūnas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Nemažai dėmesio susilaukusi pradėta policijos reforma šiuo metu pristabdyta, nes laukiama pirminių jos rezultatų. Ministras teigia, kad siekiama kuo daugiau sužinoti, kokį poveikį davė policijos pareigūnų gatvėse skaičiaus padidėjimas.

„Norėtume pasižiūrėti tiksliai nusikalstamumo lygį, kiek padaryta tam tikrų nusikaltimų, ypač viešose vietose (plėšimai, alkoholio vartojimas, chuliganizmo atvejai). Tokių, kurie rodytų, kaip keitėsi situacija padaugėjus policijos pareigūnų gatvėse. Taip pat reikėtų įvertinti ir nusikaltimų išaiškinamumą“, – sako E. Misiūnas.

Ministras dar gruodį buvo pareiškęs, kad jau 2019 ar 2020 m. policijos pareigūnai, pasieniečiai, ugniagesiai Lietuvoje uždirbs 1000 eurų į rankas. Tiesa, anot E. Misiūno, dėmesys turėtų būti skiriamas ir kitiems aspektams.

„Susiduriame su situacija, jog kartais pareigūnai dėl žinių ar kultūros stokos elgiasi nevisai tinkamai, ne taip, kaip norėtųsi. <...> Taigi šalia atlyginimų didinimo turėtų būti ir pareigūnų mokymo programos peržiūrimos, taip pat atsakomybės, veiklos draudimo klausimas [peržiūrimas – LRT.lt]“, – sako ministras.

Paklaustas apie siūlymą bausti ir kartu su neblaiviu vairuotoju važiuojančius asmenis, ministras teigia pritariantis tokiai idėjai, teigdamas, kad negalima prieš tokius pražūtingus pažeidimus užsimerkti.

„Negera situacija, kai šalia sėdintis draugas žino, kad vairuotojas yra neblaivus, <...> ir nesiima jokių priemonių“, – pastebi E. Misiūnas.

Daugiau apie tai – pokalbyje su ministru. Įrašą rasite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius