Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 23d. 12:50

Vidaus reikalų ministrė: sudegusi padangų masė iš Alytaus bus išvežama į Šiaulius

Alytaus padangų perdirbimo bendrovės gesinimo darbai
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Alytaus padangų perdirbimo bendrovės gesinimo darbai

Sudegusi padangų masė iš padangų perdirbimo gamyklos gaisravietės Alytuje bus išvežama į Šiaulius, teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. „Šiuo metu suorganizuotas išvežimas, jau likviduojami padariniai ir sudegusią padangų masę „Toksika“ išveš į Šiaulius“, – socialdemokratų frakcijos posėdyje Seime trečiadienį sakė ministrė.

„Pradėti likvidavimo darbai, masė dar smilksta. Aš kaip pilietė, pasakysiu, kad tikrai žmonės sunerimę, tas kvapas, pasikeitus vėjo krypčiai, juntamas – ir suodžių ir smalkių. Ir dabar visos pastangos dedamos ir mes talkiname savivaldybei, kad likviduotume padarinius ir Alytus tos smarvės kuo greičiau atsikratytų“, – teigia R.Tamašunienė.

Kaip BNS sakė valstybės valdomos įmonės „Toksika“ generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas, iš degusios padangų perdirbimo gamyklos Alytuje pirmiausia gali tekti išvežti apie 300 tonų sudegusios padangų masės.

Užsakovo nuotr./„Toksikos“ generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas
Užsakovo nuotr./„Toksikos“ generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas

„Ten yra įvairių atliekų. Pirmoje stadijoje kalbame apie degėsių masę, kuri yra užgesinta ir iš jos dūmai jau neberūksta. Juos reikia išvežti ir sutvarkyti, kad ir ugniagesiams būtų vietos kitiems darbams“, – sakė įmonės vadovas.

„Mes vakar nuvykome, apsižiūrėjome. Mūsų akimis, tų degėsių yra apie 300 tonų maždaug. Jų yra įvairiose patalpose“, – pridūrė jis.

Jis taip pat teigė, kad šiuo metu laukiama cheminio tyrimo rezultatų bei leidimo išvežti atliekas iš teisėsaugos arba valstybės institucijų.

„Kadangi vyksta tyrimas, prokuratūra turėtų duoti leidimą viską tvarkyti. Sutarimas tvarkyti atliekas yra preliminarus, mes laukiame leidimo“, – tvirtino A.Dirvinskas.

Pasak jo, degėsius planuojama išgabenti į Šiaulių rajone esantį pavojingųjų atliekų sąvartyną, kuriame yra ir jų deginimo įrenginys.

„Ten mes spręsime, kaip galutiniai sutvarkyti tuos degėsius, bet degusios įmonės sandėliuose mes dar matėme ir daug likusių apdegusių padangų, bet jų mes netvarkome. Mano akimis, jas tvarko kitos įmonės“, – teigė A.Dirvinskas.

Anot „Toksikos“ vadovo, kol kas sunku paskaičiuoti, kiek kainuos degėsių išvežimas ir sutvarkymas.

„Mes per mėnesį deginame apie 800 tonų įvairių atliekų. 300 tonų degėsių iš Alytaus yra nemažai, bet mes sandėliuosime ir kiekvieną dieną kažkiek tvarkysime“, – sakė „Toksikos“ generalinis direktorius.

Pasak A.Dirvinsko, išvežti 300 tonų degėsių iš Alytaus gali prireikti 30 konteinerių, tačiau degusioje gamykloje yra ir kitų atliekų.

„Ten daug užteršto vandens yra, apdegusių gelžbetoninių konstrukcijų. Kažkokią dalį užteršto vandens mes irgi tvarkome“, – teigė A.Dirvinskas.

Gaisras padangų perdirbimo gamykloje Alytuje kilo praėjusio trečiadienio naktį.

Penktadienį gaisras lokalizuotas, tačiau ugniagesiai įvykio vietoje dirba ir toliau, nes padangos gaisravietėje dar smilksta. Vėjo nešami teršalų debesys yra pavojingi žmonių sveikatai ir gamtai.

Ekstremali situacija paskelbta Alytaus mieste ir Alytaus rajone.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min