Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vidaus reikalų sistemos pensininkai susirūpinę, kad grąžinant pensijas į 2009 m. lygį jie bus pamiršti

Pinigai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Vidaus reikalų sistemos pensininkai antradienį kreipėsi į šalies prezidentę, ministrą pirmininką ir Seimo pirmininkę, kad nuo kitų metų pensijas grąžinant į prieškrizinį lygį, jos būtų atstatytos ir buvusiems pareigūnams.

Antradienį savo kreipimąsi prezidentūroje, Seime ir Vyriausybėje palikę Vidaus reikalų sistemos pensininkai kartu pridėjo ir lapus su buvusių pareigūnų parašais. Kaip teigia patys kreipimosi iniciatoriai, parašai toliau renkami ir su kiekviena valanda jų daugėja.

15min.lt nuotr./Vidaus reikalų sistemos pensininkų kreipimasis
15min.lt nuotr./Vidaus reikalų sistemos pensininkų kreipimasis

Aukščiausioms valdžios institucijoms perduotame kreipimesi rašoma, kad buvę vidaus reikalų sistemos pareigūnai visada buvo ir tebėra su visais Lietuvos žmonėmis pačiomis sunkiausiomis išbandymo valandomis.

„Amžinai prisiminsime vyrus, kritusius Medininkuose ir sužalotus tarnyboje ginant valstybę ir saugant jos žmones nuo nusikaltėlių ar gelbstint juos stichinių nelaimių metu“, – rašoma kreipimesi.

Pasak buvusių pareigūnų, prisiekę Lietuvai, jie visada buvo ištikimi jai, dorai ir atsakingai dirbo savo darbą, tokiais išliks ateityje.

„Šiandien mes – pensininkai. Vieni sulaukę garbaus amžiaus, kiti – ištarnavę nustatytą tarnybos trukmę, treti – jais tapę dėl prarastos tarnyboje sveikatos. Dirbdami nelengvą, pilną įtampos ir pavojų darbą turtų nesusikrovėme. Šiandien daugelis mūsų gyvename kukliai, neretai vargingai ir tik iš pensijos, kuri dėl kainų augimo, infliacijos, pablogėjus sveikatai išaugusio poreikio vaistams ir gydymui vis mažiau gali tenkinti gyvybinius poreikius“, – šalies vadovams rašo vidaus reikalų sistemos pensininkai.

Jie teigia puikiai suvokę sunkią šalies padėtį krizės metu ir kantriai pritarę pensijos sumažinimui. Dabar šalies prezidentė, Seimas ir Vyriausybė vienbalsiai pritaria, kad senatvės pensijos būtų tokio dydžio, kokios buvo 2009 metais. Tačiau pareigūnų valstybinės pensijos pamirštos.

Buvę pareigūnai prezidentei, premjerui ir Seimo pirmininkei primena 1990 m. kovo 21 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos kreipimąsi į vidaus reikalų įstaigų darbuotojus. Šis kreipimasis laikytinas ypač svarbiu dokumentu, buvusių ir tebedirbančių pareigūnų pasitikėjimo valstybe bei socialiniu garantu. Jame sakoma:

„Atkūrėme nepriklausomą Lietuvą. Jos pamatas – teisingumo, laisvės, demokratijos ir žmonių gerovės idealai. Viena svarbiausių jų įgyvendinimo bei valstybės gyvavimo sąlygų – gerai funkcionuojanti viešosios tvarkos palaikymo sistema <...>. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba užtikrina, kad bus išsaugotos socialinės vidaus reikalų darbuotojų garantijos: pensijos, <…> vidutinis pareigūno atlyginimas viršys uždarbio vidurkį Respublikoje. Vyriausybė sieks, kad Lietuvos valstybinius ženklus nešiojantis žmogus būtų gerbiamas, kad jam būtų teikiama visuomenės parama. <...> Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba kviečia visus vidaus reikalų darbuotojus ir toliau sąžiningai dirbti savo darbą.“

Vidaus reikalų sistemos pensininkai teigia šį priesaką įvykdę dorai.

„Pareigūnų pensijos grąžinimas į ikikrizinį lygį sustiprintų pasitikėjimą Lietuvos valstybe, sumažintų socialinę atskirtį, sustiprintų jaunosios pareigūnų kartos pasitikėjimą savo valstybe, pasididžiavimą pasirinkta profesija. Norėtume dar kartą pažymėti, kad mes puikiai suvokėme buvusią sunkią šalies padėtį per krizę. Pagerėjus ekonominei situacijai šalies Prezidentė, Seimas ir Vyriausybė vienbalsiai pritaria senatvės pensijų grąžinimui į 2009 metų lygį, tačiau rengiami teisės aktų pakeitimai nėra taikomi pagal Lietuvos Respublikos pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymą paskirtoms pensijoms“, – susirūpinimą reiškia buvę pareigūnai.

Vidaus reikalų sistemos pensininkai teigia manantys, kad įstatymų leidėjui kyla pareiga svarstant ir tvirtinant kitų metų valstybės biudžetą iš naujo įvertinti realią valstybėje susiklosčiusią ekonominę, finansinę padėtį ir spręsti, ar ji vis dar yra itin sunki. Taip pat būtina kruopščiai įvertinti, ar pajamų į valstybės biudžetą surinkimas vis dar yra taip sutrikęs, kad dėl to valstybė negali vykdyti prisiimtų įsipareigojimų ir todėl kitiems biudžetiniams metams turi būti nustatomas toks teisinis reguliavimas, pagal kurį būtų mokami sumažinti atlyginimai, pensijos.

„Mažinant pensijas turi būti laikomasi reikalavimų vengti atsitiktinumų ir savivalės, socialinio gyvenimo nestabilumo, interesų tarp valstybinio socialinio draudimo pensijas ir kitas įstatymuose nustatytas pensijas gaunančių pensininkų priešpriešos. Pensijų mažinimas negali būti skirtingas atskiroms asmenų grupėms ir negali būti taikomos vieną ar kitą visuomenės grupę diskriminuojančios priemonės. Galimybės laisvai pasirinkti darbą bei verslą suvaržymu laikytinas ir toks teisinis reguliavimas, kai asmuo negali darbo bei verslo laisvai pasirinkti tik dėl to, kad įgyvendinus šią teisę jam būtų nemokama paskirta ir iki tol mokėta paskirta pensija arba jos dalis, netgi esant itin sunkiai ekonominei, finansinei padėčiai (kilus ekonomikos krizei ir kt.). Negalima nustatyti tokio teisinio reguliavimo, kad asmenims, kurie dirba tam tikrą darbą ar užsiima tam tikru verslu, paskirta ir mokama pensija būtent dėl to būtų sumažinta didesniu mastu nei tiems asmenims, kurie nedirba jokio darbo ir nesiverčia jokiu verslu“, – rašoma kreipimesi.

Buvę pareigūnai aukščiausiems valdžios atstovams primena, kad privalu vykdyti Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos 1990 m. kovo 21 d. kreipimusi į vidaus reikalų įstaigų darbuotojus prisiimtus įsipareigojimus ir pasižadėjimus, kaip tebedirbančių ir buvusių pareigūnų pasitikėjimo valstybe garantą. Todėl viską apibendrindami vidaus reikalų sistemos pensininkai prezidentės, premjero ir Seimo pirmininkės prašo nuo 2012 m. sausio 1 dienos grąžinti valstybines pareigūnų pensijas į 2009 m. lygį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min