Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 14d. 12:43

Viduklės geležinkelio stoties kaimo siaubas – savo teises žinantis paauglys

Gružinskai
Albertas ir Irena Gružinskai prieš nepilnametį pasijuto bejėgiai. Kad jaustųsi saugiau, vyras net įsigijo ginklą. V.Judicko nuotr.

Savo teises žinantis ir jomis pasinaudoti mokantis nepilnametis chuliganas yra nesutramdomas. Tuo ne kartą įsitikino Viduklės geležinkelio stoties gyvenvietės (Raseinių r.) bendruomenė. „Jis tiek suįžūlėjo, kad prieina prie vyrų ir sako „nagi, suduokit man“. Mat žino, kad jį saugo įstatymai ir visi turi bijoti pakelti ranką prieš nepilnametį“, – sakė ne kartą nuo vietinių chuliganų nukentėjęs Viduklės seniūnijos gyventojas Albertas Gružinskas.

Sumušė pensininkę

Nepilnametis Edvinas (vardas pakeistas – minėti nepilnamečių vardus ir pavardes be jų artimųjų sutikimo draudžiama), kurio prisibijo Viduklės geležinkelio stoties gyvenvietės bendruomenė, šiuo metu yra įtariamasis dviejose baudžiamosiose bylose. Spėjama, kad birželio mėnesį jis įsilaužė į vietos parduotuvę – per 6 minutes buvo išnešta apie 100 butelių alkoholio.

Liepos 29 dieną buvo sumušta ir apvogta pensininkė – kaip įtariamasis sulaikytas Edvinas ir jo bičiulis.

Liepos 29 dieną buvo sumušta ir apvogta pensininkė – kaip įtariamasis sulaikytas Edvinas ir jo bičiulis.

Edvinas jau yra teistas dėl vagystės. Su juo vargsta ir vietinės mokymo įstaigos pedagogai: kartą vaikinas žiebtuvėliu padegė bendraklasio plaukus, pamokose yra pasirodęs girtas.

Pasak mokytojų, paauglys rūko nuo 5 klasės ir nerodo nė menkiausio noro mokytis. Vienintelis mėgstamas jo užsiėmimas – svarmenų kilnojimas.

Dingo 100 butelių alkoholio

Apie Edvino siautėjimą gali papasakoti kone kiekvienas Viduklės geležinkelio stoties gyvenvietės bendruomenės narys.

Edvino motina neslepia, kad sūnus nesutramdomas, tačiau moteris tvirtino, jog žmonių pasakojimai apie sūnų jau peržengia bet kokias ribas: „Jei tik kas gyvenvietėje atsitinka, tai tuojau visi rodo pirštais į mano sūnų. Taip, jis yra visko prikrėtęs, tačiau čia veikia visa gauja. Bet dėl parduotuvės apiplėšimo jis vienas prisiima kaltę, nors tyrėjai tuo netiki. Kaip vienas žmogus per 6 minutes galėtų išnešti 100 butelių?“

Nupjaustė spynas

Savaitraščio „Alio, Raseiniai“ kalbintų bendruomenės narių tvirtinimu, nesutramdomas nepilnametis daugeliui tapo rakštimi. „Nepilnamečius gina įstatymai. O kas mus apgins nuo tų nepilnamečių?“ – klausė A. Gružinskas. Pasak šio vyro, nuo Edvino jis yra nukentėjęs keletą kartų, apie tai pranešta policijai, tačiau pareigūnai nepažaboja chuligano.

Geležinkelio stotyje esančių sandėlių sargu dirbantis A.Gružinskas pasakojo, kad  praėjusią vasarą buvo nupjautos visos sandėlių spynos. Bet vagims nepavyko atidaryti durų, nes jos dar buvo užkabintos iš vidaus.

„Man jo draugai pasakė, kad spynas nupjaustė Edvinas. Pasigavau jį, o tas: „Dėde, dovanok.“ Daugiau nieko nešneka. Noriu tam vaikiui tik gero – jo motina yra mano antros eilės pusseserė. Bet ar jis ką nors supranta? Kitą dieną nupjovė dar vieną spyną. Tada aš pranešiau policijai. Atvažiavo tyrėjai, spynas nufotografavo. Pasakiau, kas tai padarė, bet tai nieko nepadėjo. Negana to, išgirdau grasinimus, kad jis man nedovanos ir keršys“, – pasakojo A.Gružinskas.

Pasakiau, kas tai padarė, bet tai nieko nepadėjo. Negana to, išgirdau grasinimus, kad jis man nedovanos ir keršys,  pasakojo A.Gružinskas.

Suliepsnojo automobilis

2013 metų liepos 6-ąją, kelios valandos po vidurnakčio, A.Gružinskas grįžo namo iš sandėlių. Vyras teigė pro langą pastebėjęs jam atkeršyti grasinusį nepilnametį. Išbėgęs į kiemą norėjo vytis, tačiau pamatė, kad liepsnoja automobilis.

„Kriminalistai atvažiavo palyginti greitai. Paėmė išsilydžiusį plastikinį alaus butelį, kuriame, matyt, buvo padegamasis skystis. Su žmona Irena kriminalistų teiravomės, kodėl nebando ieškoti ant automobilio pirštų antspaudų – ant išsilydžiusio butelio jų juk neras. Pasakiau jiems, kas padegė. Klausė, ar esu tuo tikras. Kai su žmona pasiskundėme, kad baisu gyventi, patarė įsigyti ginklą“, – sakė A.Gružinskas.

Po kelių mėnesių A.Gružinskas sulaukė Šiaulių apygardos prokuratūros pranešimo, kad ikiteisminis tyrimas dėl automobilio padegimo nutrauktas.

Dar vienas išpuolis

Po kelių mėnesių suliepsnojo dar vienas A. Gružinsko automobilis. Išbėgęs į kiemą vyras bandė nuspirti prie automobilio numestą plastikinį butelį su padegamuoju skysčiu ir gerokai apsidegino pats: skystis apliejo dešinę koją, užsiliepsnojo kelnės.

„Į kiemą buvau išbėgęs su dujiniu pistoletu, bet vytis nebegalėjau, nes būčiau pats sudegęs. Tą naktį labai lijo ir ant žemės matėsi aiškūs pėdsakai. Kad jie neišnyktų, uždengiau plėvele ir parodžiau atvykusiems kriminalistams. Pasakiau jiems, jog mačiau bėgantį padegėją ir nurodžiau, kas jis toks. Tačiau mano pastebėjimai mažai ką domino“, – nusivylęs kalbėjo A.Gružinskas.

Po kelių mėnesių suliepsnojo dar vienas A. Gružinsko automobilis.

Jis parodė Raseinių rajono policijos komisariato pareigūno Donato Čėsnos raštą, kuriame dėstoma: „Kadangi A.Gružinskas susižalojo pats, ikiteisminio tyrimo nekelsime. Nėra požymių nusikalstamos veikos, nėra pagrindo ikiteisminiam tyrimui.“

„Kai gavau tą raštą, tyrėjui pasakiau: „Donatai, ką jūs čia šnekate? Išeitų, kad pats koją nusideginau?“ – guodėsi A.Gružinskas.

D.Čėsna šiuo metu yra perkeltas dirbti į kitą Raseinių rajono vietą. Savaitraščio „Alio, Raseiniai“ žurnalisto paklaustas, ką mano apie A.Gružinsko nepasitenkinimą, sakė, jog tai buvo seniai, tad įvykio detalių nebeprisimena.

Gavo išmoką

A.Gružinskas žurnalistui parodė išrašą iš medicinos pažymos, kurioje konstatuota, jog vyras patyrė antro laipsnio dešinės kojos nudegimą. Kadangi jis buvo apsidraudęs sveikatą, gavo 150 litų išmoką.

Tačiau tai menkai guodžia. Albertui ir Irenai Gružinskams nesuprantama, kodėl rašte dėl nutraukiamo ikiteisminio tyrimo konstatuojama, jog pats A. Gružinskas nenorėjo, kad tyrimas būtų pradėtas.

„Aš nei taip sakiau, nei tokio pareiškimo rašiau. Išeitų, kad pats apsipyliau benzinu, pasidegiau ir tada išsikviečiau policiją“, – apie absurdišką situaciją kalbėjo nuo padegėjų ne kartą nukentėjęs vyras.

Jaučiasi prisidirbęs?

Paklausta, kaip vertina A.Gružinsko kaltinimus jos sūnui, nepilnamečio Edvino mama sakė: „Ką A.Gružinskas sako, dar reikia įrodyti“.

Anot jos, galbūt sūnus pagaliau suvoks, kad eina labai pavojingu keliu. Motinos pastebėjimu, po pensininkės užpuolimo jis atrodo labai susirūpinęs: „Jis man sakė: dabar, mama, jau tikrai prisidirbau, per toli nuvažiavau.“

Ją pačią ir kitus šeimos narius gyvenvietės bendruomenės atstovai apibūdina teigiamai – darbštūs, tvarkingi, tik niekaip negalintys susitvarkyti su paaugliu.

Ją pačią ir kitus šeimos narius gyvenvietės bendruomenės atstovai apibūdina teigiamai – darbštūs, tvarkingi, tik niekaip negalintys susitvarkyti su paaugliu.

Ragino įkrėsti

Pavardžių neminėti prašę Viduklės seniūnijos gyventojai pasakojo, kad į apklausą pas tyrėjus Edviną nuvedusi močiutė net prašė pareigūnų, kad šie jam įkrėstų – galbūt tuomet jis taps sukalbamesnis. Tačiau tyrėjai, suprantama, to vengia kaip ugnies.

„Akivaizdu, kad nepilnametis puikiai žino savo teises ir tuo piktnaudžiauja. Pasitaiko, kad išgėręs ir įsidrąsinęs prieina prie vyrų ir sako: „Nagi, suduokite man, pamatysite, kas jums tada bus.“ Neseniai keli vyrai jį truputį aplamdė. Bet persistengė – išmušė vieną dantį. Ir turėjo sumokėti 1 800 litų“, –  sakė žurnalisto kalbinti žmonės.

Edvino motina neslėpė, kad sūnus kartais būna apsvaigęs nuo alkoholio:  „Mes su vyru dirbame, pašalpų neimame ir, manau, jam rodome neblogą pavyzdį. Dabar jį įdarbinau. Po darbo grįžta pavargęs ir niekur nebenori lėkti. Manau, kad jam labai padėtų mėgstamas darbas. Išlietų savo energiją. Bet kur tokį darbą rasti. Be to, jam dar reikia baigti dešimtą klasę.“

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Pasaulis kišenėje

Turkijos liros bėdos: kodėl kelionės į Turkiją atpigs tik kai kuriems lietuviams

Aktualu

Didžiojoje Britanijoje klesti „nusikalstamas turizmas“: nauji duomenys šokiruoja

Verslas

Gruzino katorga Lietuvoje: dirbo už „ačiū“, miegojo vilkike, prašė vandens ir duonos

Aktualu

Panevėžyje per avariją apgadinti keturi automobiliai, sužeisti du žmonės

24sek

Veteranų susirinkimas Prienuose: M.Lukauskis vėl suvienys jėgas su V.Šeškumi

Aktualu

V.Adamkus: Rusijos prezidento šokis su Austrijos užsienio reikalų ministre – Europos eižėjimo pradžia

Sportas

Dviratininkės V.Šumskytė ir A.Savičiūtė – Europos jaunių vicečempionės!

Aktualu

Trys lietuviai Šiaurės Airijoje nubausti už neteisėto įdarbinimo veiklą

Aktualu

Buvęs Donaldo Trumpo rinkimų kampanijos vadovas Paulas Manafortas pripažintas kaltu dėl mokesčių vengimo

Aktualu

Buvęs D.Trumpo patarėjas Michaelis Cohenas pripažintas kaltu dėl rinkimų kampanijos pažeidimų

Aktualu

Saulius Žukas: Kaip mokome skaityti. Darželis

Vardai

Itališka Karinos Jeremian šeimos šventė: sūnaus krikštatėviais tapo Martynas ir Viktorija Pociai

Vardai

Sudaužytų širdžių virpintojas „Rhye“ stebuklingu balsu užbūrė Vilniaus publiką

Aktualu

Čečėnija: išpuolius jau rengia užverbuoti 11-mečiai vaikai

24sek

NBA naujokų verdiktas – niekas netiki, kad Luka Dončičius dominuos už Atlanto

Vardai

Menininkas Donatas Dubauskas su valtorniste Greta į savo vestuves atriedėjo didžiaračiais dviračiais

Vardai

Milijonieriumi vadinęsis Aaronas Perezas už nepilnamečių pornografijos laikymą atsidūrė JAV kalėjime

Aktualu

Panevėžio rajone girtą „Mitsubishi“ vairuotoją išdavė keisti manevrai

24sek

Broliai Lavrinovičiai atsisveikino su Panevėžiu: „Įsimylėjome šį miestą“

Aktualu

R.Šlepetys apie saugumą ant bėgių: „Įvertinkime: traukinio stabdymo kelias – 5 futbolo aikštės“

Naujienos

Pasaulis kišenėje

Turkijos liros bėdos: kodėl kelionės į Turkiją atpigs tik kai kuriems lietuviams

Aktualu

Didžiojoje Britanijoje klesti „nusikalstamas turizmas“: nauji duomenys šokiruoja

Verslas

Gruzino katorga Lietuvoje: dirbo už „ačiū“, miegojo vilkike, prašė vandens ir duonos

Aktualu

Panevėžyje per avariją apgadinti keturi automobiliai, sužeisti du žmonės

24sek

Veteranų susirinkimas Prienuose: M.Lukauskis vėl suvienys jėgas su V.Šeškumi

Aktualu

V.Adamkus: Rusijos prezidento šokis su Austrijos užsienio reikalų ministre – Europos eižėjimo pradžia

Sportas

Dviratininkės V.Šumskytė ir A.Savičiūtė – Europos jaunių vicečempionės!

Aktualu

Trys lietuviai Šiaurės Airijoje nubausti už neteisėto įdarbinimo veiklą

Aktualu

Buvęs Donaldo Trumpo rinkimų kampanijos vadovas Paulas Manafortas pripažintas kaltu dėl mokesčių vengimo

Aktualu

Buvęs D.Trumpo patarėjas Michaelis Cohenas pripažintas kaltu dėl rinkimų kampanijos pažeidimų

Aktualu

Saulius Žukas: Kaip mokome skaityti. Darželis

Vardai

Itališka Karinos Jeremian šeimos šventė: sūnaus krikštatėviais tapo Martynas ir Viktorija Pociai

Vardai

Sudaužytų širdžių virpintojas „Rhye“ stebuklingu balsu užbūrė Vilniaus publiką

Aktualu

Čečėnija: išpuolius jau rengia užverbuoti 11-mečiai vaikai

24sek

NBA naujokų verdiktas – niekas netiki, kad Luka Dončičius dominuos už Atlanto

Vardai

Menininkas Donatas Dubauskas su valtorniste Greta į savo vestuves atriedėjo didžiaračiais dviračiais

Vardai

Milijonieriumi vadinęsis Aaronas Perezas už nepilnamečių pornografijos laikymą atsidūrė JAV kalėjime

Aktualu

Panevėžio rajone girtą „Mitsubishi“ vairuotoją išdavė keisti manevrai

24sek

Broliai Lavrinovičiai atsisveikino su Panevėžiu: „Įsimylėjome šį miestą“

Aktualu

R.Šlepetys apie saugumą ant bėgių: „Įvertinkime: traukinio stabdymo kelias – 5 futbolo aikštės“

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie 15min