Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 28d. 06:01

Vienam didžiausių Seimo keliauninkų E.Vareikiui prikirps sparnus?

Egidijus Vareikis
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Egidijus Vareikis

Seimo valdyba pristabdė parlamento Užsienio reikalų komiteto (URK) vicepirmininko Egidijaus Vareikio kelių komandiruočių į užsienį planus. Aiškinama, kad šis politikas – vienas dažniausiai į komandiruotes užsienyje vykstančių parlamentarų, be to, norima pasiaiškinti, kiek šios darbinės išvykos iš tiesų reikalingos.

Sulaukusi prašymo E.Vareikį išleisti į dvi komandiruotes – lapkričio 12–15 dienomis į Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos rengiamą konferenciją „Žmogaus teisės ir demokratija skaitmeniniame amžiuje“ bei Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos Nuolatinio komiteto posėdį – Seimo valdyba nusprendė kol kas leidimo nesuteikti. Klausimo svarstymas atidėtas iki kito parlamento vadovybės posėdžio.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Viktoras Pranckietis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Viktoras Pranckietis

Kaip sakė Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, atkreiptas dėmesys, kad E.Vareikis, kaip ir kolega Emanuelis Zingeris, yra vienas tų Seimo narių, kurių komandiruotėms išleistos solidžios pinigų sumos.

„Taip, jie atstovauja Lietuvai. Jie labai šaunūs kolegos. Bet, manome, kad reikia ir kitiems Seimo nariams tobulėti, važiuoti, atstovauti“, – sakė ji.

Taip, jie atstovauja Lietuvai. Jie labai šaunūs kolegos. Bet, manome, kad reikia ir kitiems Seimo nariams tobulėti, važiuoti, atstovauti.

Pinigų beveik nebeliko

Pertrauką svarstant prašymus dėl minėtų E.Vareikio komandiruočių Seimo valdyba padarė norėdama detaliau pasiaiškinti dėl būtinybės dalyvauti minėtuose renginiuose.

„Tiesiog paprašyta išsiaiškinti ir su juo pasitarti, pasakyti, kad, kolega, galbūt iš tikrųjų ne į visas konferencijas reikia važiuoti. O šiuo atveju, jeigu jis važiuoja kaip delegacijos atstovas, atstovaudamas Lietuvai, pavyzdžiui, tarpparlamentinėje asamblėjoje, Baltijos asamblėjoje ir kt., kur neišvengiamai reikia būti, taip, tada suprantame ir nekvestionuojame“, – sakė ji.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vida Baškienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vida Baškienė

Taip pat R.Baškienė pridūrė, kad konferencijų ir kitokių renginių Europos Sąjungoje (ES) organizuojama labai daug. Anot pirmosios Seimo vicepirmininkės, galbūt reikėtų būti kuklesniems ir racionaliau įvertinti, į kuriuos renginius būtina vykti, į kuriuos – ne.

Ji akcentavo, kad komandiruotėms Seimo biudžete yra skirta pusė milijono eurų. Tačiau jie esą jau baigiami išnaudoti.

„Šitoje situacijoje, galiu atsakingai pasakyti, pinigų jau beveik nebėra. Mes jau beveik išnaudojome 91 procentą viso metų limito. Todėl ir sakau – turime planuoti, ir visur, kur kas tik pageidauja, važiuoti neišeina“, – pabrėžė R.Baškienė.

Šitoje situacijoje, galiu atsakingai pasakyti, pinigų jau beveik nebėra. Mes jau beveik išnaudojome 91 procentą viso metų limito.

Važiuoja dirbti, ne turistauti

E.Vareikis penktadienį dar nežinojo, kad Seimo valdyba nukėlė klausimą dėl prašymo išleisti jį į komandiruotes svarstymą.

„Aš dabar esu ne Lietuvoje. Aš, tiesą sakant, to trečiadienio sprendimo ir nežinau. Čia jūs man jį pasakėte“, – sakė Ukrainoje tuo metu viešėjęs politikas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Egidijus Vareikis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Egidijus Vareikis

Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos Nuolatinis komitetas į posėdį Strasbūre, anot E.Vareikio, turėtų rinktis lapkričio pabaigoje.

„Šitame komitete renkasi delegacijų vadovai arba jų pavaduotojai ir tuose komitetuose yra apsprendžiami artimiausio plenarinio posėdžio planai. Paprastai į tą komitetą važiuodavo Algirdas Butkevičius, kuris yra delegacijos vadovas. Šį kartą jis, aš nežinau, dėl kokių priežasčių, važiuoti negali, paprašė, kad važiuočiau aš“, – pasakojo E.Vareikis, Seimo delegacijos Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininko pavaduotojas.

Jurgitos Lapienytės nuotr./Strasbūre
Jurgitos Lapienytės nuotr./Strasbūre

Jis sakė dalyvaujantis keturių šios organizacijos komitetų veikloje, rengiantis pranešimus ir yra kviečiamas į įvairius renginius.

Tiesa, E.Vareikis pripažino, kad dalyvauti konferencijoje „Žmogaus teisės ir demokratija skaitmeniniame amžiuje“ nėra būtina.

„Jeigu bus kažkoks biudžeto svarstymas ar kas čia, jos atsisakyti nėra tragiška. O tame nuolatiniame komitete geriau būtų būti“, – mano parlamentaras.

E.Vareikio teigimu, komandiruotės į užsienį įeina į jo kaip parlamentaro pareigas. „Čia ne turizmas koks. Aš nevažiuoju niekada ten pasiplavinėti“, – pabrėžė jis.

Čia ne turizmas koks. Aš nevažiuoju niekada ten pasiplavinėti.

Klausiamas, kiek vidutiniškai laiko per mėnesį praleidžia komandiruotėse, E.Vareikis pasakojo, kad būna visokių mėnesių. Jis skaičiavo, kad, pavyzdžiui, spalio mėnesį darbinėse išvykose praleis apie 4–5 dienas.

Komandiruočių pirmūnas – E.Zingeris

Rugsėjo pabaigoje naujienų agentūra BNS pranešė, kad brangiausiai per trejus šios Seimo kadencijos metus atsiėjo konservatoriaus E.Zingerio komandiruotės.

Nuo 2016 metų lapkričio iki 2019 metų rugpjūčio pabaigos jis buvo išvykęs į 61 komandiruotę. Jos kainavo daugiau nei 49,8 tūkst. eurų.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Emanuelis Zingeris
Luko Balandžio / 15min nuotr./Emanuelis Zingeris

Po E.Zingerio šiame sąraše rikiuojasi į Europos Parlamentą dirbti išvykęs Andrius Kubilius, E.Vareikis.

Pastarojo komandiruotės nuo 2016 metų lapkričio vidurio iki šių metų rugsėjo mėnesio kainavo 44 tūkst. 275 eurus.

Seimo pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė teigė, kad Seimas priklauso Europos Tarybos ir NATO Parlamentinėms Asamblėjoms. Pasak jos, lyginant su 2018-aisiais šiemet jos organizavo daugiau renginių.

„Natūralu, kad Lietuvos atstovai, taip pat kaip ir kitų ES valstybių parlamentų atstovai, turėjo ten dalyvauti“, – komentavo ji.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Irena Degutienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Irena Degutienė

Daugiau lėšų komandiruotėms išleista ir dėl to, kad Rasa Juknevičienė, iki tapdama europarlamentare, buvo NATO Parlamentinės Asamblėjos prezidentė ir dėl to turėjo daugiau važinėti į užsienį.

Be to, A.Kubilius buvo keltas kandidatu į Europos Tarybos generalinius sekretorius, todėl jam taip pat teko nemažai keliauti prisistatant užsienyje.

„Tai buvo praktiškai du nenumatyti atvejai ir dėl to tas lėšų poreikis staiga išaugo ir buvo daugiau sunaudota“, – aiškino I.Degutienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:08
01:11
02:10

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min