TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vienas egzaminas jau įveiktas

Šiemet dalį abiturientų lietuvių kalbos brandos egzamino taisys savivaldybėse suburtos vertinimo komisijos.
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Šiemet dalį abiturientų lietuvių kalbos brandos egzamino taisys savivaldybėse suburtos vertinimo komisijos.
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį 48 tūkst. abiturientų laikė privalomąjį lietuvių kalbos egzaminą. Mokyklinį ir valstybinį lietuvių kalbos egzaminą pasirinko 44 tūkst. abiturientų. Valstybinį egzaminą pasirinko kiek daugiau nei 22 tūkst. dvyliktokų, likusieji rinkosi mokyklinį.

Kaip „15min“ sakė Nacionalinio egzaminų centro (NEC) egzaminų skyriaus vedėjos pavaduotoja Gitana Notrimaitė, egzamino užduočių formatas šiemet yra kiek pasikeitęs. Pasak jos, teksto rašymo dalyje mokiniai gali rinktis ar rašyti samprotavimo rašinį ar teksto interpretaciją. „Užduočių sunkumas priklauso nuo jas atliekančių žmonių“, – sakė G.Notrimaitė.

Lietuvių kalbos egzaminą sudaro dvi dalys – teksto rašymo ir teksto suvokimo užduotys. NEC atstovas ryšiams su visuomene Arūnas Malinovskis aiškino, kad kiekviena egzamino dalis vertinama atskirai, o vėliau jų vertinimas sumuojamas. Todėl už pirmąją dalį gavus nulį taškų, bet antrojoje surinkus pakankamai taškų, egzaminą vis dar įmanoma išlaikyti.

Abiturientė Rūta, trečiadienį laikiusi valstybinį lietuvių kalbos egzaminą sakė, kad nieko netikėto nebuvo. „Visos užduotys buvo panašios į tas, kurioms mus rengė mokytojai. Tikiuosi gauti įvertinimą virš 50 proc.“, – sakė Rūta. Mergina rinkosi rašyti samprotaujamąjį rašinį pasiūlyta tema. J.Biliūno, V.Juknaitės ir H.Radausko kūrinių interpretacijos jai pasirodė nepriimtinos. Antroji egzamino dalis – teksto suvokimas Rūtai taip pat problemų nesukėlė. „Buvo lengva“, - trumpai įvertino Rūta.

Moksleivė liko patenkinta ir egzamino organizacija. „Rašėme 3 valandas, buvo pusvalandžio pertrauka, per kurią netgi išleido į lauką. Tik gaila, kad egzaminas vyko sporto salėje – buvo kiek šaltoka“, – sakė Rūta.

A.Malinovskis sakė, kad šiemet jokių pažeidimų ar žinių, jog gali būti išplatintos egzamino užduotys negauta. „Policijos atstovai visą naktį stebėjo internetinę erdvę. Viskas ramu“, – sakė NEC atstovas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min