Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vienas iš „Vilniaus vandenų“ vadovų grįžo į darbą (papildyta 14.17 val., nuotraukos)

Bendrovės „Vilniaus vandenys“ vadovų suėmimas teisme
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Teisme veidą slėpęs Nerijus Laurinaitis bando grįžti į darbą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš kiek daugiau negu mėnesį suimtas UAB „Vilniaus vandenys“ pardavimo ir rinkodaros direktorius Nerijus Laurinaitis ne tik išleistas į laisvę, bet ir grįžo į darbą. Paleistas iš Lukiškių savaitę dar atostogavęs N.Laurinaitis pirmadienio rytą darbo vietoje pasitiktas ne itin svetingai – jo laukė būrelis protestuotojų su duona, druska ir džiūvėsiais.

Saujelė protestuotojų ne tik piktinosi N.Lairinaičio grįžimu į darbą, bet ir specialiųjų tarnybų darbu. „Deja, tai tik vienas mažas pavyzdys iš visų pradėtų STT tyrimų, kurių tokia efektyvi pradžia: kaukėti vyrai, rėksmingi spaudos pranešimai, poėmiai ir... visiška tyla po to. Įtariamieji paleidžiami, grįžta dirbti į tuos pačius postus ir tęsia pradėtus darbus“, – piktinosi jau antrą piketą prie „Vilniaus vandenų“ surengę Naujosios sąjungos (socialliberalų) Vilniaus skyriaus atstovai.

Išleistas į laisvę N.Laurinaitis savaitę atostogavo, o pirmadienį grįžo į darbą.

Kaip „15 min“ sakė „Vilniaus vandenų“ laikinasis generalinis direktorius Darius Indriūnas, pardavimo ir rinkodaros vadovas išties grįžo į darbą, tačiau dirbti su juo neketinama. „Šiuo metu su teisininku tariamės ir jau po pietų galėsime atsakyti, kokiu pagrindu N.Laurinaitis yra atleidžiamas iš darbo. Bet kokiu atveju galiu pasakyti: jis „Vilniaus vandenyse“ nedirbs“, – užtikrintai sakė D.Indriūnas.

Kyšių ėmimu įtariami UAB „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius Darius Norkus, N.Laurinaitis mėnesiui suimti buvo balandžio pabaigoje. Konsultantas viešųjų pirkimų klausimais Saulius Lukošius suimtas buvo 20 dienų ir laisve džiaugiasi jau kelias savaites. Dėl D.Norkaus ir N.Laurinaičio suėmimo termino pratęsimo Vilniaus m. 2-asis apylinkės teismas nutartimi prokuroro prašymą atmetė.

Prokurorų teiginys, kad įtariamieji būdami laisvėje gali trukdyti procesui, paveikti kitus asmenis, suderinti parodymus ir paslėpti svarbius dokumentus, teismo neįtikino. Tačiau šia teismo nutartimi nebuvo sprendžiamas D.Norkui ir N.Laurinaičiui pareikštų įtarimų pagrįstumo klausimas, tik konstatuota, kad ikiteisminis tyrimas gali būti atliekamas taikant švelnesnes kardomąsias priemones.

D.Norkui pareikšti įtarimai dėl to, kad reikalavo ir gavo kyšių, taip pat kelialapius poilsinėms kelionėms. Už sunkiausią iš paminėtų nusikaltimų, numatytą LR BK 225 str. 3 d., įstatymas numato laisvės atėmimą nuo 2 iki 8 metų.

Bendra galimai gautų kyšių suma siekia 40 tūkst. Lt, o šiuos pinigus D.Norkus esą pasidalijo su  „Vilniaus vandenų“ pardavimo ir rinkodaros direktoriumi N.Laurinaičiu. Pastarajam už sunkiausią iš kelių inkriminuojamų nusikaltimų, numatytą LR BK 225 str. 2 d., įstatymas numato laisvės atėmimo iki 5 metų arba teisės atėmimo dirbti tam tikrą darbą bausmę.

STT įtarimuose minimi ir S.Lukošius bei Aprūpinimo ir ūkio tarnybos viršininkas Tomas Biknevičius.

Papildyta 14.47 val.: Į darbą grįžęs „Vilniaus vandenų“ pardavimų ir rinkodaros direktorius N.Laurinaitis ilgai neužsibus šioje bendrovėje. „Nusprendėme jį atleisti iš darbo pagal Darbo kodekso 136 straipsnį – nutraukiant darbo sutartį. Jokių išeitinių kompensacijų jam nebus išmokėta. Pradėjome procedūras, dabar jam įteikti dokumentai, ką ketiname daryti, ir jis turės atsakyti iki antradienio 15 val. Rytoj bus paskutinė jo darbo diena“, - sakė laikinasis bendrovės direktorius D.Indriūnas.

Kitas byloje minimas asmuo, Aprūpinimo ir ūkio tarnybos viršininkas T.Biknevičius, greičiausia taip pat bus atleistas iš pareigų. „Šiuo metu jis serga, man atėjus dirbti jau sirgo. Kai grįš po ligos, nuspręsime, kaip elgsimės, bet, mano nuomone, bus elgiamasi panašiai“, - ketinimų atleisti ir T.Biknevičių neslėpė D.Indriūnas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min