Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vienas koncertas – 39-ioms šalims

M.Sogny su fondo globotiniais
Organizatorių nuotr. / M.Sogny su fondo globotiniais
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šį sekmadienį miestiečiai turi unikalią progą Filharmonijos Didžiojoje salėje sudalyvauti koncerte, kuris bus tiesiogiai transliuojamas tarptautiniu prancūzų klasikos ir džiazo kanalu „Mezzo TV“. Ši garbė teko Michelio Sogny fondo „SOS talentai“ jaunųjų stipendininkų koncertui.

Koncerte dalyvaus 7 pianistai (10–19 metų) iš Lietuvos, Vengrijos, Gruzijos ir Rusijos. Pasak organizatorių, renginys bus padalytas į dvi dalis: pirmojoje skambės solo kompozicijos, antrojoje – klasikinių fortepijono koncertų dalys, kurias jaunieji talentai atliks kartu su Lietuvos kameriniu orkestru, diriguojamu Roberto Šerveniko.

Šis muzikinis įvykis pirmą kartą Lietuvoje bus tiesiogiai transliuojamas kanalu „Mezzo TV“, kuris aprėpia 39 pasaulio šalis.

Nuo 2000 m. gyvuojančio fondo įkūrėjas M.Sogny teigė, kad akylai žvalgydamasis gabių jaunų pianistų, jis pasikliauja savo intuicija ir pastebi tuos, kurie „išsaugoję įgimtą ryšį su muzika“. Tokio natūralumo ir tikrumo M.Sogny dažnai ieško Rytų Europos muzikinėje kultūroje, taip pat ir Lietuvoje. Šiuo metu „SOS talentai“ remia 5 lietuvių pianistus. Koncerte dalyvaus daugiau nei pusė fondo globotinių: Dorotė Vdovinskytė, Agnė Radzevičiūtė, Gryta Tatorytė, Morta Grigaliūnaitė, Ádámas Szokolay’us, Tedo Diakonidzė ir Alexandra Masaleva. Nepaisant jauno kai kurių atlikėjų amžiaus, visi pianistai yra įvairių respublikinių ir tarptautinių konkursų prizininkai.

M.Sogny yra koncertuojantis pianistas, filosofijos mokslų daktaras, įvairių teorinių ir literatūrinių tekstų autorius, festivalių sumanytojas ir organizatorius. Jis taip pat turi Lietuvos Respublikos garbės konsulo Šveicarijoje titulą. Labiausiai jis pagarsėjo sukūręs naują skambinimo fortepijonu metodiką, grįstą saviraiška ir skambinimo malonumu.

Koncertas vyks kovo 15 d., sekmadienį, 19 val., Filharmonijos Didžiojoje salėje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min