Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 15d. 08:44

Vienija jėgas didinant skrydžių skaičių

Vilniaus oro uostas
J. Kalinsko fotografija / Vilniaus oro uostas

Į Vilnių bus bandoma pritraukti daugiau skrydžių bendrovių. Sostinės bei oro uosto valdžia susirūpino, kad, sumažėjus tiesioginių skrydžių į Vilnių, į šią Europos kultūros sostinę turistams tapo sunku patekti.

Trečiadienį Vilniaus meras Juozas Imbrasas, susitikęs su Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) laikinai direktoriaus pareigas einančiu Vitu Šacikausku tarėsi, kaip į oro uostą būtų galima pritraukti daugiau skrydžių.

„Artimiausiu metu surengsime išplėstinį susitikimą su kiek galima daugiau šalių didžiųjų oro linijų atstovais ir tarsimės dėl naujų reisų“, – sakė mero atstovas spaudai Audrius Gelžinis. Jo teigimu, pagrindinis dalykas, kuriuo, bus viliojamos kompanijos, kad turizmui Europoje mažėjant, Vilniaus prognozės kitokios. „Kadangi šie metai mums ypatingi – esame Europos kultūros sostinė – prognozuojama, kad Vilniuje šiemet apsilankys daugiau ne įprasta turistų. Oro linijų kompanijos galėtų pasinaudoti šia proga sunkmečio akivaizdoje“, – sakė A.Gelžinis.

Pigių skrydžių nenori

Meras Vilniaus oro uosto vadovui siūlė kreiptis į pigius skrydžius parduodančias kompanijas. Tačiau oro uostas šį pasiūlymą vertino gana skeptiškai, nes, anot V.Šacikausko, pigių skrydžių bendrovės nori išskirtinių sąlygų, pavyzdžiui, mažų mokesčių. „Suteikdami šias sąlygas pigioms oro linijoms, pažeistume lygios konkurencijos įstatymą ir už tai gal net gautume baudų“, – sakė V.Šacikauskas. Anot jo, dėl to skrydžius nutraukti gali pagrasinti dabar skraidančios bendrovės. „Jei jiems paliktume keturis kartus didesnius mokesčius, o naujiems klientams sumažintume, manau, tai būtų neteisinga“, – sakė V.Šacikauskas.

Laikino oro uosto vadovo teigimu, oro uoste neužtenka vien padidinti skrydžių skaičių, reikia, kad jie ir neštų pelną. Jis nepranešė, kada oro uoste galima tikėtis naujų reisų, tačiau skrydžių turėtų padaugėti vasarą. A.Gelžinis žadėjo, kad pirmuosius rezultatai tikėtini jau ir šio mėnesio pabaigoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min