Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vieningesni nei kada nors: ruošiamasi didžiausiai Lietuvoje neįgaliųjų dienos šventei

Žmonės su negalia
123rf.com / Žmonės su negalia
Šaltinis: Projekto partnerio remiamas turinys
Turinio kontrolė – redakcijos rankose, projekto partneris tik inicijuoja ar palaiko temos viešinimą
0
Skaitysiu vėliau
A A

Už neįgaliųjų žmonių integraciją, už jų teisę gyventi pilnavertį gyvenimą visuomenėje, už jų svajones, tikslus ir siekius, tokius pat svarbius, kaip ir kitų. Už tai pasisako vis daugiau visuomenės dėmesio sulaukiantis renginys „Aš ir Tu – tai MES“, šeštadienį įvyksiantis didžiausiuose šalies miestuose ir mažesniuose miesteliuose.

Prisijungia vis daugiau miestų

Pirmą kartą Lietuvoje Tarptautinė neįgaliųjų diena bus minima taip skambiai – gruodžio 3-ąją vienu metu bendrumo ir vienybės renginys vyks daugiau nei 14 šalies miestų. Akcijos „Aš ir Tu – tai MES“ dvasia užlies Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Klaipėdos, Neringos, Alytaus, Panevėžio, Marijampolės, Joniškio, Radviliškio, Kupiškio, Švenčionių, Tauragės, Anykščių ir kituose miestuose bei miesteliuose. Prie akcijos prisideda daugybė vyriausybinių ir nevyriausybinių organizacijų, mokyklų, skautų, žymių žmonių ir visuomenės veikėjų.

Itin aktyviai prie akcijos jungtis kviečia iš Rio de Žaneiro parolimoinių žaidynių net du medalius – vieną aukso, kitą – sidabro – parvežęs parolimpietis Mindaugas Bilius. Jau tada, tik iškovojęs medalius, sportininkas kalbėjo, kad jam asmeniškai šie pasiekimai ne tokie svarbūs, labiausiai jis norėtų, kad tai padėtų neįgaliųjų bendruomenei, neįgaliųjų sportui.

Itin aktyviai prie akcijos jungtis kviečia iš Rio de Žaneiro parolimoinių žaidynių net du medalius – vieną aukso, kitą – sidabro – parvežęs parolimpietis Mindaugas Bilius.

Prisijungti prie akcijos kiekvieną neabejingą artimam šalia esančiam žmogui ir tinkinti visuomenės bendryste kviečia ir parolimpietis irkluotojas Augustas Navickas. Sportininkas kreipimąsi į klaipėdiečius patalpino „Facebook“ paskyroje. Jis paminėjo, kad vienas iš renginio akcentų bus – visiems kartu Atgimimo aikštėje sustoti į sukurti „gyvą” skulptūrą – sujungtus ženklų „Neįgalus” ir „Pėsčiųjų takas” simbolius.

Renginio tikslas – smagus buvimas

Šia švente, pasak jos organizatorių, nesiekiama kuo nors piktintis, verkšlenti ar bambėti dėl to, kaip viskas yra blogai. Atvirkščiai – šia švente, tikimasi sujungti, suburti tuos žmones, kurie nėra vienas kitam abejingi ir pajusti bendrą dvasią. Smagiai švęsti ir skleisti žinią, kad negalios paliesti žmonės – tokie pat, kaip ir visi – švenčiantys, svajojantys, sportuojantys, dirbantys, besimokantys ir pan. Tereikia ateiti ir juos pažinti, pabūti su jais. Suprasti, kad jų gyvenimas, galbūt šiek tiek kitoks, tačiau ne ką mažiau reikšmingas ir įdomus.

Šia švente, tikimasi sujungti, suburti tuos žmones, kurie nėra vienas kitam abejingi ir pajusti bendrą dvasią.

Organizatorių teigimu, į socialinės atskirties problemas ir jų sprendimą bus siekiama pažvelgti visai kitu kampu. Kiekviename gruodžio 3-ąją dieną akcija „Aš ir Tu – tai MES“ prasidės tuo pačiu laiku – 13 val. Visi norintys prisijungti kviečiami neabejotinai tai ir padaryti, daugiau apie akciją rasite apsilankę jos „Facebook“ paskyroje spustelėję čia.

„Gyvosios“ neįgaliojo ženklo skuptūros bus kuriamos kiekviename iš akcijoje dalyvaujančių miestų, organizatoriai kviečia ir dalyvius, ir praeivius, pamatysiančius skulptūras, jas įamžinti ir kelti nuotraukas, įspūdžius į puslapį https://www.facebook.com/asirtutaimes/ . Taip siekiama įamžinti visas bendrumo akimirkas vienoje vietoje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min