Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 27d. 10:40

Vienodi ir griežti saugos standartai – visoms pasaulio AE

Dalia Grybauskaitė Pietų Korėjoje
Prezidentūros nuotr. / Dalia Grybauskaitė Pietų Korėjoje

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė Seule vykstančio Branduolinio saugumo viršūnių susitikimo plenarinėje sesijoje, kurioje aptariamos priemonės branduolinių medžiagų naudojimo saugumui ir atominių jėgainių saugai užtikrinti, pabrėžė, kad atsparumo testai nepalankiausiomis sąlygomis turi būti privalomi visoms – ir jau veikiančioms, ir naujai statomoms atominėms elektrinėms. Tai, pasak prezidentės, būtina sąlyga pasitikėjimui branduoline energetika.

„Lietuva laikosi visų saugumo priemonių tiek uždaromoje Ignalinos AE, tiek planuojamoje statyti Visagino AE, to paties tikimės ir iš kaimyninių šalių. Atsparumo testai nepalankiausiomis sąlygomis turi būti privalomi visiems, nes branduoliniai incidentai neturi sienų", – pabrėžė prezidentė.

Lietuvos iniciatyvą, kad atsparumo testai nepalankiausiomis sąlygomis būtų atliekami ne tik ES teritorijoje, bet ir už jos ribų veikiančioms atominėms elektrinėms, palaiko Europos Komisijos prezidentas Jose Manuelis Barosso, daugelis Branduolinio saugumo viršūnių susitikime dalyvaujančių šalių. Lietuvai susirūpinimą kelia Rusijos Kaliningrado srityje ir Baltarusijoje planuojamų atominių elektrinių saugumas.

Prezidentės teigimu, daugiau įgaliojimų prižiūrėti atominių elektrinių saugą būtina suteikti TATENAI. Šios tarptautinės organizacijos atliekamos planuojamų atominių elektrinių aikštelių ir infrastruktūros vertinimo misijos turi būti visuotinai privalomos, o jų rezultatai skelbiami viešai.

Branduolinio saugumo viršūnių susitikime Seule planuojama priimti bendrą deklaraciją, kurioje bus įtvirtinti valstybių įsipareigojimai užtikrinant branduolinės energetikos saugą ir branduolinių medžiagų naudojimo ir transportavimo saugumą, taip pat ypatingas dėmesys skiriamas keitimuisi informacija, stipriai prisodrinto urano ir plutonio valdymui, stiprinamas TATENOS vaidmuo įgyvendinant branduolinio saugumo priemones.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min