Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vienuolika teisėjų dėl nesumokėto darbo užmokesčio išieškojimo kreipėsi į antstolius

Teisėjai
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Teisėjai
Šaltinis: BNS
0
A A

Vienuolika teisėjų siekia per antstolius atgauti jiems nesumokėtą darbo užmokestį, teigiama Teisingumo ministerijos Teisinio atstovavimo skyriaus pažymoje.

Pažymoje teigiama, kad dešimt jau pensininkais esančių teisėjų ir vienas dar dirbantis teisėjas pateikė vykdomuosius raštus šešiems antstoliams. Šie teisėjai siekia, kad jiems būtų išmokėti 405 tūkst. litų.

Remiantis Nacionalinės teismų administracijos duomenimis, įgyvendinant įsiteisėjusius teismų sprendimus, už 2010 metus 190-iai teisėjų reikia sumokėti 14,9 mln. litų, o pagal Teisėjų nesumokėtos darbo užmokesčio dalies įstatymą – 732 teisėjams – 22,9 mln. litų. Iš viso tai sudarytų 37,8 mln. litų.

Iš minėtų 190-ies teisėjų sprendimų vykdymas buvo atidėtas 22-iems (1,364 mln. litų), neatidėtas 33-ims (770 tūkst. litų), dažniausiai pensininkams ir tiems, kuriems priteista maža suma.

Vienam iš vienuolikos teisėjų skirti lėšų bus prašoma iš Vyriausybės rezervo.

Likusių teisėjų atžvilgiu teismo sprendimo vykdymo atidėjimo terminas dar nėra nustatytas, arba jis pasibaigęs, tačiau teisėjai nesikreipė dėl priverstinio vykdymo. Dvi vykdomosios bylos baigtos – vienai teisėjai dėl sunkios sveikatos būklės pinigai jau išmokėti, kita teisėja vykdomąjį raštą atsiėmė.

Kovo pradžioje Finansų ministerija pranešė, kad iš viso įsipareigojimų teisėjams dėl nesumokėtos darbo užmokesčio dalies suma sudaro 57,9 mln. litų. Per 2009–2010 metus grąžinta 20 mln., liko grąžinti 37,9 mln. litų.

Pernai 10 mln. litų tam skirta iš Privatizavimo fondo, šiemet valstybės biudžete šiam tikslui lėšų nenumatyta. Pagal Vyriausybės patvirtintą tvarką, teisėjams skolos dalis išmokama proporcingai atsižvelgiant į valstybės biudžete numatytus tam tikslui asignavimus.

Vyriausybė yra nutarusi, kad teisėjams bus grąžinta apie trečdalis dėl nepagrįstai sumažintų atlyginimų susidariusios 150 mln. litų skolos. Atlyginimų skirtumas mokamas už trejus metus ir apskaičiuojamas už laikotarpį nuo 2005 metų liepos 1 iki 2008 metų liepos 1 dienos.

Neišmokėtą darbo užmokesčio dalį teisėjams žadama grąžinti iki 2012-ųjų vidurio.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min