Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vienuolio Astijaus pusbrolis apkaltino dvasininką prievartavimu

Brolis Astijus
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Brolis Astijus
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasiūlęs gėjus vadinti pederastais populiarus pranciškonų dvasininkas Astijus Kungys sulaukė netikėto atsako – lytiniu prievartavimu jį apkaltino pusbrolis, rašoma dienraštyje „Lietuvos rytas“. Dvasininko pusbrolis prisiminė tai, kas neva vyko daugiau kaip prieš 30 metų.

43 metų Tomas Danisevičius, pranciškonų dvasininko brolio A.Kungio pusbrolis, neslepiantis savo netradicinės lytinės orientacijos, sako: „Astijus mane lytiškai prievartavo!“

„Reikia grįžti į tolimą praeitį“, – taip pasakojimą su „Lietuvos rytu“ pradėjo T.Danisevičius. 1978 metais jo pusbrolis A.Kungys įstojo į Kauno maisto pramonės technikumą.

Vaikinas iš netoli Palangos esančių Vydmantų ketverius metus gyveno pas savo motinos seserį – Tomo motiną. Trijų kambarių bute glaudėsi nemaža šeimyna – trys vaikai (Tomas ir dvi jo seserys), motina, tėvas, Astijus ir senelis. Pastarasis turėjo atskirą kambarį, visi kiti šeši dalijosi du kambarius. „Dėl vietos stokos mama suguldė Astijų ir mane į vieną lovą”, – pasakojo T.Danisevičius ir tvirtino, kad būtent tada patyrė pusbrolio, vėliau tapusio iškiliu dvasininku, lytinę prievartą. Tuomet Astijui buvo 19, o Tomui – 12 metų. Pasakodamas, ką jam darė Astijus, T.Danisevičius drovėjosi. „Jis mane versdavo jį liesti... Po to versdavo man ten... Man sunku kalbėti apie tokius dalykus... Versdavo, kad aš daryčiau dalykus su jo tuo dalyku, su burna ir taip toliau...” – sunkiai žodžius rinko vyras.

T.Danisevičius sako, kad Astijus naudojo jėgą. T.Danisevičiaus teigimu, prievartavimas nebuvo vienkartinis įvykis – tai nuolat vyko maždaug metus.

„Seniai jį bemačiau. Jis kažkur Ispanijoje gyvena. Nieko, geras vyras turbūt”, – ištarė brolis A.Kungys, lrytas.lt žurnalistų paklaustas apie pusbrolį.

Pasidomėjus, ar pusbrolis gali turėti už ką ant jo pykti, Astijus, net nespėjus baigti klausimo, pradėjo pasakoti apie nelabai senus laikus, kai Tomas, kaip ir jis, taip pat buvo pranciškonas: „Ai, buvo vienuolyne tokių reikalų. Tomas buvo pašalintas iš vienuolyno ir galbūt todėl ant manęs supyko. Kitas dalykas – jis labai norėjo važiuoti į Angliją studijuoti. Ne aš tuos dalykus sprendžiau, bet galbūt žmogus manė, kad giminystės ryšiai jam padės, kad aš jį užtarsiu. Jis buvo baisiai ant manęs supykęs – esą sugrioviau žmogui visą pašaukimą.“

Išgirdęs, kad pusbrolis kaltina jį pedofilija, Astijus nustėro. „Ką aš galiu pasakyti. Šokas“, – tokia buvo pirmoji jo reakcija. Astijus patvirtino, kad studijuodamas Kauno maisto pramonės technikume gyveno pas Tomo šeimą, tačiau tai, kad miegojo su juo vienoje lovoje, neigė: „Kambaryje viename buvome, čia kalbos nėra. Bet studijuodamas trečiame, ketvirtame kurse faktiškai net ir negyvenau Kaune. Aš pusę metų atlikau praktiką.”

T.Danisevičius buvo įstojęs į Kauno kunigų seminariją, bet išėjo iš jos nebaigęs trijų kursų.

Dar joje tebestudijuodamas įstojo ir į Pranciškonų ordiną, bet netrukus, kaip pats sako, suprato, kad reikia pasitraukti ir pasižiūrėti į viską iš šalies.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min