Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 21d. 10:25

Viešbučiai kovoja dėl išgyvenimo

Viebučiai turi permąstyti veiklos strategiją.
Dainiaus Labučio/„Scanpix“ nuotr. / Viebučiai turi permąstyti veiklos strategiją.

Bendrovei „flyLAL" sustabdžius veiklą, Vilniuje bus dar mažiau svečių iš užsienio. Dėl to sostinės viešbučiai ieško būdų, kaip privilioti vietos klientų.

Dienraštis „Vilniaus diena“ rašo, kad bendrovės „Mikotelgroup", sostinėje valdančios ekonominės klasės viešbučius „Panorama", „Comfort Vilnius" ir „Mikotel", vadovybė priėmė sprendimą kambarius ilgesniam laikui nuomoti už specialią kainą. Vienvietis kambarys viešbutyje „Panorama" mėnesiui kainuoja 1500, dvivietis – 2200 litų. Į šią sumą mokesčiai už komunalines paslaugas jau įskaičiuoti. Norintiems mėnesį gyventi apartamentuose su svetaine ir miegamuoju tektų pakloti 3300 litų. Liukso kambarys nuolatiniam viešbučio gyventojui atsieitų 2900 litų.

Gėlių gatvėje esančiame trijų žvaigždučių viešbutyje „Comfort Vilnius" vienviečio kambario kaina siekia 1400, dviviečio – 1900 litų. Už gyvenimą dviejų kambarių apartamentuose didesniame liukse reikėtų sumokėti 2600 litų.

Pylimo gatvėje įsikūrusiame dviejų žvaigždučių viešbutyje „Mikotel" gyventi mėnesį būtų pigiausia. Vienvietis kambarys atsieitų 990, dvivietis – 1500 litų.

Svarbiausia – iškęsti žiemą

„Vilniaus dienos" kalbintų viešbučių atstovai tikino, kad svarbiausia iškęsti žiemą. Viliamasi, kad vasaros sezoną viešbučių rinka atsigaus ir įkvėps tyro oro.

„Pasakysiu atvirai: užsispaudėme užpakaliuką, užsiraukėme ir laukiame, kas bus toliau", – dienraščiui atviravo mažųjų viešbučių kategorijoje svetingiausiu 2008 m. pripažinto viešbučio „Grybo namai" savininkas Vladas Grybas.

Šalia Rotušės gyvuojantis trijų žvaigždučių viešbutis „Centro klubas" šiuo metu irgi vos kvėpuoja. „Klientų sumažėjo labai smarkiai, todėl ėmėme taikyti nuolaidas. Kambarys parai – 180 litų, anksčiau su maksimalia nuolaida būdavo 207 litai", – lygino „Centro klubo" vadovė Rūta Dulksnienė.

Sumažėjo 20 kartų

„Klientų sumažėjo apie 20 kartų. Anksčiau per parą būdavo užimti bent 22 kambariai, dabar – vos vienas ar du", – apgailestavo Kalvarijų gatvėje esančio dviejų žvaigždučių viešbučio savininkas Gintautas Gasparavičius.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos vykdomoji direktorė Eglė Dilkienė patvirtino, kad viešbučiams ir restoranams dabar – nelengvas metas. Galimybę, kad viešbučiai ateityje mažins paslaugų kainas, ji atmetė kaip nerealią. „To tikrai nebus, nes mokesčiai kyla, išlaidos auga. Netgi priešingai: tikėtina, kad paslaugos brangs tiek, kiek viešbučiams kilo PVM", – prognozavo E.Dilkienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min