Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viešbučiai reikalauja 10 proc. PVM arba tęs protestus (atnaujinta 14.30)

Streiko metu viešbučiai paskendo tamsoje ir tyloje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Streiko metu viešbučiai paskendo tamsoje ir tyloje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Su Seimo pirmininku Arūnu Valinsku pirmadienį susitikusi Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė teigė, kad ketinimų tęsti akcijas, kurių metu viešbučiuose būtų išjungiama šviesa, neatsisakoma.

„Noriu pasidžiaugti, kad buvo taip greitai reaguota į mūsų problemas. Neprarandame vilties, kad situacija išsispręs. Bet numatytų akcijų birželio 29-ąją ir liepą, šeštosios dienos naktį, neatšaukėme“, – po susitikimo žurnalistams sakė E.Šiškauskienė.

Didžiausia problema, kad esame Europos kultūros sostinė, tačiau Vilnius tapo Rygos priemiesčiu, – apgailestauja Arūnas Valinskas..

Problema – skrydžių trūkumas

A.Valinskas įvardijo tris didžiausias problemas, kurios marina Lietuvos turizmo sektorių. „Yra trys kryptys, kaip neleisti mirti turizmo verslui. Pirma, turizmo politikos kūrimas. Antra, mokesčių politika – koalicijos partneriams siūlysime taikyti mažesnį tarifą. Ir trečia, didžiausia problema,  kad esame Europos kultūros sostinė, tačiau Vilnius tapo Rygos priemiesčiu. Ir aš per savo oficialius vizitus patyriau, ir išrinktoji prezidentė Grybauskaitė „pasidžiaugė“, kad norint patekti į Vilnių reikia leistis Rygoje ir dar 300 kilometrų važiuoti automobiliu“, – kalbėjo Seimo pirmininkas.

Anot jo, buvo apskaičiuota, kad Vilniui tapus Europos kultūros sostine Lietuva per metus turėjo gauti per 1,2 mlrd. litų pajamų, daugiausia iš turizmo, tačiau nutrūkus didžiajai daliai tiesioginių skrydžių šie pinigai nepatenka į šalies biudžetą.

A.Valinskas teigė suprantąs ir remiąs turizmo sektoriaus prašymus dėl lengvatų ir ketina juos pristatyti koalicijos partneriams trečiadienį.

Nori lengvatų sau

„Po trečiadienio matysime situaciją ir spręsime dėl tolesnių akcijų, – sakė E.Šiškauskienė. – Yra dvi svarbiausios sritys – dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų ir nekilnojamojo turto apmokestinimo.“

Paklausta, kokių lengvatų tikimasi, E.Šiškauskienė paminėjo, kad PVM turėtų būti sumažintas iki 10 proc. Šiuo metu viešbučiams taikomas 19 proc. PVM tarifas.

Šemeta nuolaidų nežada

Tačiau finansų ministras Algirdas Šemeta leido suprasti, kad jokių nuolaidų viešbučiams bei restoranams daryti nežadama. Pasak jo, ekonomikos nuosmukis pablogino situaciją tiek Europoje, tiek ir visame pasaulyje – turėdami mažiau pinigų, žmonės mažiau ir keliauja. Tai ir yra pagrindinė prastos situacijos priežastis, o PVM mokesčio lengvatos, anot jo, mažai ką pakeistų.

A.Šemeta teigė, kad vienintelė išeitis yra tiek už turizmą atsakingoms institucijoms, tiek privačiam sektoriui traukti turistus į Lietuvą.

15min.lt primena, kad praėjusio ketvirtadienio vakarą dalis Lietuvos viešbučių vienai valandai išjungė elektrą pagrindiniuose viešbučių restoranuose, taip protestuodami dėl nuo metų pradžios įvesto 19 proc. PVM tarifo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min