Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 19d. 09:54

Viešojo saugumo tarnybos vado poste Sergejų Madalovą keis Ričardas Pocius

Sergejus Madalovas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Sergejus Madalovas

Naujuoju Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadu paskirtas vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas, buvęs Karo policijos vadas 45 metų Ričardas Pocius. Kaip penktadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija, ministras Saulius Skvernelis įsakymą dėl naujojo vado paskyrimo pasirašė suderinęs kandidatūrą su premjeru Algirdu Butkevičiumi.

R.Pocius pakeis daugiau nei du dešimtmečius VST vadovavusį Sergejų Madalovą, jis nuo liepos pradžios išeina į pensiją.

Anot S.Skvernelio, naujojo VST vadovo laukia dideli iššūkiai, jam keliami ambicingi reikalavimai ir užduotys.

„Visų pirma – pašalinti susikaupusias ilgametes problemas pačioje tarnyboje, suformuoti optimalią struktūrą, atkurti eilinių darbuotojų pasitikėjimą bei motyvaciją. Manau, geriausiai tai gali padaryti būtent žmogus „iš šalies“, neturintis neigiamų tarnybos subkultūros elementų ar nuostatų“, – tvirtina pranešime cituojamas S.Skvernelis.

Jo teigimu, naujasis vadas turės užtikrinti, kad VST dirbtų profesionalai, kad tarnybos pareigūnai būtų „nepriekaištingai parengti, pasiruošę bet kurią akimirką vykdyti patikėtas funkcijas“, efektyviai bendradarbiauti su vidaus reikalų sistemos ir kitomis struktūromis.

VST nuotr./Viena svarbiausių užduočių - malšinti neramumus įkalinimo įstaigose
VST nuotr./Viena svarbiausių užduočių - malšinti neramumus įkalinimo įstaigose

R.Pocius anksčiau yra dirbęs Krašto apsaugos departamente prie Vyriausybės, Lietuvos taupomajame banke, Specialiųjų tyrimų tarnyboje, Krašto apsaugos ministerijoje, vadovavo Karo policijai. Yra dalyvavęs misijoje Afganistane kaip JAV ir Lietuvos kontingento vadas, atlikęs daugiau kaip 200 kovinių operacijų.

R.Pocius nuolat kėlė kvalifikaciją, stažavosi Danijoje, JAV, Prancūzijoje, Lenkijoje ir kitur. Baigė JAV karo teisės kursus, JAV jūrų pėstininkų kursą (specialus kovinis parengimas), kovinį parengimą taip pat įgijo Antiteroristinių operacijų rinktinėje „Aras“, dalyvavo specialiuose vadų rengimo antiteroristinėms operacijoms kursuose, NATO pratybose.

Išsilavinimą R.Pocius įgijo Lietuvos teisės universitete, Vilniaus universitete, studijavo Kanados ginkluotųjų pajėgų mokykloje bei Baltijos gynybos koledže Estijoje. Pulkininkas leitenantas daug kartų skatintas, apdovanotas pasižymėjimo ženklais ir medaliais, vardinėmis dovanomis. Yra daugkartinis šalies šaudymo čempionas, kovinio sporto meistras, treneris bei tarptautinės kategorijos teisėjas.

VST vado pareigas R.Pocius pradės eiti nuo šių metų birželio 30 dienos, jis paskirtas penkerių metų kadencijai.

Pradėjo tyrimą dėl S.Madalovo

Vidaus reikalų ministerija ketvirtadienį pranešė, kad dėl Viešojo saugumo tarnybos vadovų ir pareigūnų galimo piktnaudžiavimo tarnyba, kai į pareigas buvo skiriami darbuotojų giminaičiai, pradėtas vidinis tyrimas. Dėl tarnybos vadovo Sergejaus Madalovo ir jo pavaduotojo Jono Zautros ministras taip pat kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją.

VST funkcijos – atkurti ir užtikrinti viešąją tvarką ir visuomenės saugumą ypatingų, ekstremalių situacijų ar masinių renginių metu, vykdyti sulaikytųjų, suimtųjų ir nuteistųjų konvojavimą, užtikrinti svarbių valstybės objektų apsaugą, o įvedus karo padėtį ar ginkluotos gynybos nuo agresijos (karo) metu ginkluotųjų pajėgų sudėtyje ginti Lietuvos valstybę.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min