Dabar populiaru
Publikuota: 2021 vasario 22d. 15:12

Viešoms konsultacijoms teikiami Vyriausybės programos prioritetai

Ministrų susitikimas Lietuvos Respublikos Vyriausybėje
Arno Strumilos / 15min nuotr. / Ministrų susitikimas Lietuvos Respublikos Vyriausybėje

Antradienį pradedamos nacionalinio lygio viešosios konsultacijos dėl Vyriausybės programos priemonių plano prioritetų ir šalies Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (RRF- angl. Recovery and Resilience Facility) parengimo, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vyriausybės programos priemonių plano projektas parengtas vadovaujantis Vyriausybės įstatymu ir Strateginio valdymo įstatymu, siekiant įgyvendinti Vyriausybės programos nuostatas ir užsibrėžtus pokyčius.

„Vyriausybė sieks diskusijomis grįstų sprendimų. Rytoj su įvairiausiomis visuomenės grupėmis, socialiniais bei ekonominiais partneriais pradedame visą šią savaitę truksiančias viešąsias nacionalines konsultacijas dėl Vyriausybės programos priemonių plano“, – sako premjerė Ingrida Šimonytė.

Plano projektas, kurio rengimą koordinavo Vyriausybės kanceliarija, parengtas pagal ministerijų pasiūlymus, atsižvelgiant į socialinių ir ekonominių partnerių pastabas. Aštuonioliktosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės programoje numatyta 12 misijų (prioritetų), kurių kiekviena pagrindžiama ir numatomi sėkmės rodikliai.

Iki ministrų kabinetui pritariant galutiniam planui, vasario 23 d. – kovo 1 d. bus rengiamos 6 nacionalinio lygmens viešosios konsultacijos atvirų duomenų ir skaitmeninės transformacijos, regionų politikos, žaliojo kurso, atviros teisėkūros, įtraukaus ir įrodymais grįsto sprendimų priėmimo, viešojo valdymo, debiurokratizacijos, sveikatos ir socialinės apsaugos, švietimo, mokslo ir inovacijų temomis. Diskusija bus siekiama sužinoti, kokias problemas ir jų sprendimo būdus konkrečia tema mato visi diskusijos dalyviai. Atsakingų sričių ministrai pristatys ir pagrįs planuojamus pokyčius, pateiks su jais susijusius Vyriausybės strateginius projektus, prioritetinius savo darbus ir finansines projekcijas.

Viešąsias konsultacijas moderuos Ministro Pirmininko patarėjai Rimantas Žylius ir Živilė Gudlevičienė, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius Ramūnas Vilpišauskas, to paties instituto partnerystės docentas Romas Švedas, ESTEP valdybos pirmininkas Klaudijus Maniokas, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius Dalius Misiūnas.

Diskusijas bus galima tiesiogiai stebėti Vyriausybės „Youtube“ kanale, „Facebook“ paskyroje bei Vyriausybės interneto svetainėje.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min