Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viešosios policijos valdybos viršininkas R.Požėla apie situaciją prie Kedžių namų: „Tikime sveiku žmonių protu“

Prie Kedžių namų
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Prie Kedžių namų
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Tikime sveiku protu ir gera žmonių valia. Viskas bus gerai“, – taip apie nemažėjantį žmonių būrį prie Kedžių ir Venckų namų sakė Policijos departamento Viešosios policijos valdybos viršininkas Renatas Požėla.

Antradienį prieš pietus jis apsilankė Garliavoje ir bendravo su nuo penktadienio prie Kedžių namų budinčiais žmonėmis. Vakare telefonu Lietuvos televizijos laidai „Šiandien“ jis dar kartą pabrėžė, kad policija yra už tai, kad situacija būtų sprendžiama tik taikiu būdu.

„Tai pasakiau ir žmonėms prie Kedžių namų. Tačiau taip pat priminiau, kad teismo sprendimas priimtas, jis yra įsiteisėjęs. Tam tikrais atvejais teismo nutartis gali būti prilyginta įstatymui, o jį reikia vykdyti. Šiuo metu mes darome žingsnius, kad tai būtų pasiekta. Tačiau jokiu būdu ne prievartinio pobūdžio. Darysime viską, kad priartėtume prie diskusijos, galėtume susėsti prie apkrtojo stalo ir kažkaip spręsti situaciją.

Į žurnalistų klausimą, kas bus, jei protestuotojai nuo Kedžių namų nesitrauks nei rytoj, nei po savaitės, R.Požėla atsakė lakoniškai: „Reikia teisiškai aiškiai pasakyti, kad policijos veiksmus reglamentuoja Civilinis kodeksas, kuris suteikia teisę ir pareigą mums padėti antstoliui vykdyti teisėtus veiksmus. Jei reikės, tai padaryti (įteikti teismo nutartį – aut. past.) jam padėsime. Tačiau mes tikime sveiku protu ir gera žmonių valia.“

Policijos departamento atstovas teigė nesibaiminantis gandų, kad protesto akcijos, prasidėjusios Garliavoje, šią savaitę bus perkeltos į Vilnių. Trečiadienį žmonės kviečiami prie Seimo rūmų, juos ketinama apjuosti gyva grandine.

„Policija nėra bejėgė. Esame pasirengę atlikti savo funkcijas. Stebime ir analizuojame situaciją. Bet tikime sveiku žmonių protu“, – teigė Viešosios policijos valdybos viršininkas R.Požėla. Jis nenorėjo prognozuoti, kas bus, jei protestai dėl velionio Drąsiaus Kedžio ir Laimutės Stankūnaitės dukros likimo išplis po visą Lietuvą: „Nenorėčiau dabar prognozuoti. Matome žingsnis po žingsnio, kaip šią problemą spręsti. Manau, kad viskas bus gerai.“

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min