Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2012 07 23

Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimai stabdo Tytuvėnų bažnyčios atstatymo darbus

Tytuvėnų piligrimų centrui greičiausiai teks nutraukti sutartį su restauratorių įmone, vykdančia bažnyčios atstatymo darbų projektavimą. Viešųjų pirkimų tarnyba teigia, kad vasarį sudaryta sutartis turi būti pripažinta niekine, nes nustatyta nemažai viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimų.
Po gaisro
Po gaisro / Rolando Žalgevičiaus nuotr.

Restauratoriai sako, kad nutraukus sutartį nukentės ne tik jie, bet ir sudegusi Tytuvėnų bažnyčia, sustotų jos atstatymo darbai, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.

Labiausiai Viešųjų pirkimų tarnybai užkliuvo per maža projekto kaina. Esą Kauno paminklų projektavimo restauravimo institutas už savo paslaugas paprašė vos už 200 tūkst. litų, nors kitos konkurse dalyvavusios įmonės darbus įvertino dvigubai brangiau.

Tarnybos specialistų teigimu, pažeidimų padarė ir Tytuvėnų piligrimų centras. Jis nenurodė, kodėl į konkursą pakvietė tik tris konkrečias įmones, nesiderėjo dėl siūlomų paslaugų kainų, neįsitikino, kad laimėtojas bus pajėgus įvykdyti savo įsipareigojimus.

„Kaip parodė tolimesni įvykiai, taip ir atsitiko. Piligrimų centras vėliau kreipėsi į tarnybą jau prašydamas keisti sutarties sąlygas, nurodydamas priežastis, jog projektas yra neparengtas per nustatytą laiką, t. y., per mėnesį, kaip reikalavo perkančioji organizacija“, – teigė Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus patarėja Aušra Pocienė.

Viešųjų pirkimų tarnyba piligrimų centro sutartį su restauruotojais siūlo pripažinti niekine ir nutraukti. Pirkimų sargai neatmeta galimybės kreiptis į teismą, jei sutartis nebus panaikinta.

Restauruotojai stebisi Viešųjų pirkimų tarnybos sprendimu. Esą projektas baigtas prieš kelis mėnesius, patikrintas ekspertų, išrinktas net darbų rangovas.

„Jis šokiruojantis, gerokai pavėluotas, nes mes patyrėme daug sąnaudų ir ieškosime sprendimų, tarsimės su juristais, kaip spręsti susidariusią situaciją“, – tvirtino Kauno paminklų restauravimo projektavimo instituto direktorė Eglė Čiurlienė.

Nutraukus sutartį, bažnyčios atstatymo darbų projektas nebegaliotų, tad Tytuvėnų piligrimų centrui tektų ne tik skelbti naują konkursą, bet ir atsisakyti jau parinkto darbų rangovo.

„Praeis visa vasara, o rangos darbai nebus galimi. Net jei geras pirkimas nupirktas, gerai rangos darbai nupirkti. Tai pakenks bažnyčiai. Terminai vėl nusitęs ir vargu, ar mes suspėsime rudenį dar sutvarkyti“, – sakė Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė.

Kelmės rajono savivaldybės meras yra paprašęs Viešųjų pirkimų tarnybos ištirti visus Tytuvėnų piligrimų centro vykdytus pirkimus per pastarąjį pusmetį. Šios tarnybos specialistai, įtardami galimus korupcinius susitarimus dėl Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno komplekso restauravimo, jau kreipėsi ir į generalinę prokuratūrą.

Įtarimų sukėlė Piligrimų centro skelbiami konkursai, kuriuos laimi vis ta pati įmonė. Prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo, jį kuruoja Šiaulių apygardos prokuratūra.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Huawei FreeBuds 6i“ – iki 100 eurų kainuojančios belaidės ausinės
Reklama
Vaikų vasaros atostogoms įsibėgėjant, „Telia Play“ kino rekomendacijos vaikams ir visai šeimai
Reklama
„Įspūdžiai išliko visam gyvenimui“: TV bokštas kviečia pasivaikščioti 170 metrų aukštyje
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?