Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viešųjų pirkimų tarnyba: Kauno regiono atliekų tvarkymo centro sutartis turėtų būti nutraukta

Atliekų tvarkymas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Atliekų tvarkymas
Šaltinis: 15min
0
A A

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) nusprendė, kad 1,1 mln. litų vertės sutartis tarp Kauno regiono atliekų tvarkymo centro ir bendrovių „Ernst & Young Baltic“, „COWI Lietuva“, advokatų kontoros „Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai LAWIN“ konsorciumo sudaryta pažeidžiant Viešųjų pirkimų įstatymą ir turėtų būti nutraukta.

Galimybių studijos parengimo, konsultavimo, paraiškos rengimo, projekto administravimo, informavimo apie projektą ir poveikio aplinkai vertinimo paslaugų viešąjį pirkimą, parenkant Kauno regiono komunalinių atliekų tvarkymo sprendimą, pasirenkant investuotoją ir pasirašant su juo sutartį, VPT vertino teisėsaugos institucijų prašymu.

VPT išsiaiškino, kad siekdama nustatyti laimėtoją, perkančioji organizacija nesvarstė, ar tiekėjų pasiūlytos paslaugų kainos nėra per didelės. Numatyta pirkimo vertė – pusė milijono litų − konkurso metu padidėjo iki 1,1 mln. litų. Kvalifikacijos reikalavimas tiekėjams, kad vidutinė metinė apyvarta per pastaruosius trejus finansinius metus nebūtų mažesnė nei 30 mln. litų, taip pat yra neproporcingas pirkimo objektui ir dirbtinai riboja konkurenciją.

Perkančioji organizacija pažeidė ir įstatyme įtvirtintą skaidrumo principą, nes, pasiūlymus vertindama pagal ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo kriterijų, konkurso dalyvių neinformavo apie techninių pasiūlymų vertinimo rezultatus, o paskelbė tik bendrą pasiūlymų vertinimą.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min