Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 15d. 07:13 , atnaujinta: 2011 gruodžio 15d. 17:21

Viešųjų pirkimų tarnybos vadovą Žydrūną Plytniką poste saugo laikas

Žydrūnas Plytnikas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Žydrūnas Plytnikas

Likus vos dviem savaitėms iki tol, kol Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pereis prezidentūros žinion ir prasidės nauja jos vadovo Žydrūno Plytniko ketverių metų kadencija, politikai ėmėsi abejoti šio asmens tinkamumu užimti VPT direktoriaus postą.

Įtarimų kelia ne tik Ž.Plytniko galimas interesų konfliktas dėsčius Mykolo Romerio universitete, kurio pirkimus vertino jo paties vadovaujama tarnyba, bet ir Ž.Plytniko sprendimai atsisakyti besilaukiančios pavaduotojos Eglės Sakalauskaitės.

Be to, dabar paaiškėjo, kad VPT vadovui neįtinka ir kita jo pavaduotoja – šiuo metu besilaukiančiai Sigitai Jurgelevičienei Ž.Plytnikas organizuoja neeilinį vertinimą.

Šokiravo Ūkio ministeriją

Toks Ž.Plytniko elgesys su nėščiomis pavaduotojomis šokiruoja Ūkio ministeriją ir Valstybės tarnautojų departamentą prie Vidaus reikalų ministerijos. Anot Ūkio ministerijos Personalo administravimo skyriaus vedėjos Laimos Palinskaitės, ministerija bandė atkalbėti Ž.Plytniką, kad šis nesigriebtų įstatymais draudžiamų priemonių ir grąžintų į darbą E.Sakalauskaitę, tačiau to padaryti nepavyko.

„Tų Ž.Plytniko veiksmų, kuriuos jis atlieka šiandien, tiek kaip Personalo skyriaus darbuotoja, tiek kaip žmogus aš negaliu vertinti adekvačiai. Tai yra nesuvokiama protu ir vadovybė nesupranta jo veiksmų. Atleisti nėščiąją... Mane tai šokiruoja“, – baisėjosi VPT vadovu Ūkio ministerijos valdininkė.

Pasak jos, ministerija ėmėsi rūpintis Ž.Plytniko veikla – apie pavaduotojos atleidimą pradėta rinkti informaciją, siekiama įtikinti Ž.Plytniką pakeisti nuomonę.

„Jis nekelia telefono ragelio, neatsiliepia. Yra visiškas ignoravimas. Jis dabar stengiasi Ūkio ministeriją visiškai atstumti“, – piktinosi L.Palinskaitė.

Su Ž.Plytniku bando tartis ir Valstybės tarnybos departamentas, tačiau ir jo pastangos bergždžios.

„Praeitą savaitę aš su juo kalbėjausi, pakvietėme mūsų teisininkus ir aiškinome, kad viską galima daryti, bet šitaip išmesti nėščią moterį jokiu būdu negalima. Tai jis pažadėjo sprendimą šią savaitę pakeisti, bet mano žiniomis, taip ir nepakeitė“, – apgailestauja VTD direktorė Laima Tuleikienė.

Iš VPT direktoriaus vadovo pavaduotojos pareigų atleista besilaukianti E.Sakalauskaitė nuo Ž.Plytniko ketina gintis teisme. Ūkio ministerijos žiniomis, jos skundas teismui jau pateiktas.

Abejoja kompetencija

Tokią Ūkio ministerijos ir VTD informaciją trečiadienį išklausęs Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas pasipiktino Ž.Plytniko valdymo metodais bei suabejojo jo kompetencija vadovauti VPT.

Politikams klausimų kilo ir dėl Ž.Plytniko paskyrimo į šias pareigas aplinkybių. VTD nustatė, kad skiriant Ž.Plytniką VPT vadovu buvo pažeistos konkurso į valstybės tarnybą procedūros. Daugiausia klausimų kyla dėl to, kad Ž.Plytnikas buvo vienintelis kandidatas šiame konkurse, o jo įvertinimo balas buvęs 17 iš galimų 20.

VPT nėra ministro draugų prieglauda, – sakė Ž.Plytnikas.

Mažiausio vertinimo Ž.Plytnikas sulaukė už egzaminą žodžiu, nes, pasak politikų, paprašytas atsakyti į klausimą anglų kalba jis tesugebėjo tik garsiai nusijuokti. Pagal įstatymus, VPT vadovas turi mokėti anglų kalbą bent B lygiu.

Dabar, kai kilo įtarimų dėl anglų kalbos žinių, Ž.Plytnikas pristatė pažymą iš įmonės „Kalba“, kad jo anglų kalbos žinios įvertintos B lygiu. Be to, Ūkio ministerija išsiaiškino, kad Ž.Plytnikui vienoje jo ankstesnių darboviečių buvo būtina nuolat bendrauti angliškai.

Gelbsti laikas

Seimo komiteto narių tokie paaiškinimai neįtikino. Įtardami, kad Ž.Plytnikas į VPT vadovus galėjo būti skirtas neteisėtai, politikai kreipiasi į Ūkio ministeriją bei prezidentūrą, kad kuo skubiau būtų atliktas neeilinis Ž.Plytniko kompetencijos vertinimas.

Ūkio ministerijos Personalo administravimo skyriaus vedėja pareiškė, kad apie tokį vertinimą mąstoma jau kurį laiką, tačiau dabar tuo užsiimti galinti nebent prezidentūra.

„Tai buvo mūsų noras, tačiau, žinote, nuo sausio 1 dienos VPT direktoriaus paskyrimas yra ne Ūkio ministro sprendimas, o prezidentūros. Čia mes sustojame ties tvarka, pagal kurią nebegalime jo vertinti iš naujo, nes vertinamajam mes turime įteikti įspėjimą prieš tam tikrą laikotarpį, ir mes neišsitenkame po visų jo šių veiksmų iki sausio 1 dienos“, – paaiškino nebeturint jokių galių L.Palinskaitė.

Laikas Ž.Plytnikui palankus ir kitame dėl jo galimo privačių ir viešų interesų painiojimo vykdomame tyrime. Ar VPT vadovas galėjo vienu metu ir dėstyti universitete, ir vertinti jo veiklą šią savaitę tirti pradėjo Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. Tačiau pirmame posėdyje nepriėmus jokių sprendimų, svarstymas nukeltas į gruodžio 28 dieną.

Tuomet, jei VPT vadovas ir bus pripažintas supainiojęs interesus, politikams liks vos dvi darbo dienos išversti Ž.Plytniką iš posto, kol VPT pavaldumas dar nebus perduotas prezidentei.

Ž.Plytnikas: nori susidoroti

Pats VPT vadovas Ž.Plytnikas į Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdį nebuvo pakviestas. Anot jo, jei toks kvietimas būtų buvęs, visi komitete išsakyti priekaištai būtų paneigti.

15min.lt Ž.Plytnikas teigė, kad visi išdėstyti argumentai yra nieko verti. Pasak jo, pavaduotoja E.Sakalauskaitė pareigų VPT neteko dėl etatų mažinimo, jai buvo siūlytos ir kitos pareigos, tačiau kito darbo dirbti nesutikusi pati pavaduotoja.

„Man reikia kompetentingų žmonių, kurie dirbtų, o ne administracijos, nes su savo darbu aš galiu susitvarkyti ir pats, be pavaduotojų. VPT yra nepriklausoma institucija, o Ūkio ministerija bando jai nurodinėti, ką priimti, o ką atleisti. Tai neteisėtas spaudimas, o VPT nėra ministro draugų prieglauda", – griežtai tarė Ž.Plytnikas.

VPT vadovui kelia šypseną ir Seimo komiteto abejonė, ar jis gerai mokąs anglų kalbą.

„Kalbą aš moku. Tame konkurse net klausimas buvo suformuluotas netinkamai, todėl ir atsakiau „maybe I answer you later“ (liet. galbūt atsakysiu jums vėliau). Tegul komitetas geriau paklauso garso įrašo“, – atmetė priekaištus Ž.Plytnikas.

VPT tarnybos vadovas visuose dėl jo veiklos kylančiuose priekaištuose įžvelgia tik vieną norą – išversti jį iš posto per paskutines dvi savaites, kol VPT vis dar pavaldi Ūkio ministerijai.

Ūkio ministerija: keliamus reikalavimus atitiko

Ūkio ministerija išplatino pranešimą spaudai, kuriame patikslino pasirodžiusią informaciją dėl Ž.Plytniko paskyrimo į VPT direktoriaus pareigas. Pranešime rašoma:

„Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdyje Ūkio ministerijos Personalo administravimo skyriaus vedėja Laima Palinskaitė paaiškino konkurso į Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus pareigas skyrimo tvarką ir eigą bei pakomentavo dokumentus, kuriuos Ž. Plytnikas pateikė papildomai konkursui šioms pareigoms užimti. Ž. Plytniko pateiktų dokumentų užteko keliamiems specialiems reikalavimams pagrįsti. Dėl Ūkio ministerijoje vykusio konkurso VPT direktoriaus pareigoms užimti pastabų neturėjo ir Valstybės tarnybos departamentas.

Kalbėdama apie VPT vadovo veiksmus, susijusius su personalo valdymu, L. Palinskaitė išsakė savo asmeninę nuomonę ir neatstovavo Ūkio ministerijos vadovybės pozicijos.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Analitikai: Šiaurės Korėja neturi realių ketinimų atsisakyti branduolinių ginklų

Aktualu

V.Putinas staiga griebėsi nuolaidų dėl karo Sirijoje: kas lemia tokį nuolankumą?

Pasaulis kišenėje

Rudens kelionės į saulėtus kurortus: kiek galima sutaupyti ir ko reikia pasisaugoti

Mokslas.IT

Pradedami išankstiniai naujųjų „iPhone“ užsakymai, skelbiamos kainos

Verslas

Lituanistinių institutų jungimas iškėlė klausimą: ar viskas daroma tik dėl pastatų?

Popiežiaus vizitas Aktualu

Pagrindiniai popiežiaus Pranciškaus mokymo akcentai: ar jis išties reformuoja Bažnyčią?

Vardai

Po ilgos pertraukos Avril Lavigne pristato naują dainą: „Parašiau ją galvodama, kad mirštu“

Popiežiaus vizitas Sportas

Popiežius ir kamuolys: kodėl buvo vadinamas „pata dura“ ir nėra matęs žaidžiančio L.Messi?

Jolita Vaitkutė – apie kūrybą, skaitymą ir įsimintiniausias knygas

Pasaulis kišenėje

Agonija lėktuve: įgulai pamiršus sureguliuoti slėgį keleiviams iš nosies pasipylė kraujas

24sek

Domanto Sabonio universitetas suviliojo Kauno „Žalgirio“ talentą

Pasaulis kišenėje

Lietuvis Kretoje rado 1800 metų senumo vazą: iš pradžių man grasino kalėjimu

Aktualu

Be globėjų ir namų likęs našlaitis nerūpi ir valdininkams – vietos Vilniuje jam dar ieško

Deuce

Teniso pasaulį sužavėjo R.Berankio varžovo reakcija į teisėjo nuobaudą

Gyvenimas

Netapkite kliūtimi savo laimei: 3 mitai apie byrančią santuoką

Vardai

Mia pradeda gyvenimą iš naujo: „Pastarieji 4 metai su šiuo žmogumi man buvo tikra kančia“

Gazas

1000WOW: lietuvis pasiryžo įveikti 250 000 kilometrų ir pamatyti 1000 pasaulio stebuklų per 4 metus

24sek

Tarp LKL naujovių – du klubai po padidinamuoju stiklu ir R.Alijevui užtrenktos durys

Kultūra

Apie ką juoktis gyvenant priespaudoje, arba Humoras Palestinos kine

Popiežiaus vizitas Aktualu

Prieš popiežiaus Pranciškaus vizitą į Vilnių – sveikinimas Baltijos šalims

Naujienos

Aktualu

Analitikai: Šiaurės Korėja neturi realių ketinimų atsisakyti branduolinių ginklų

Aktualu

V.Putinas staiga griebėsi nuolaidų dėl karo Sirijoje: kas lemia tokį nuolankumą?

Pasaulis kišenėje

Rudens kelionės į saulėtus kurortus: kiek galima sutaupyti ir ko reikia pasisaugoti

Mokslas.IT

Pradedami išankstiniai naujųjų „iPhone“ užsakymai, skelbiamos kainos

Verslas

Lituanistinių institutų jungimas iškėlė klausimą: ar viskas daroma tik dėl pastatų?

Popiežiaus vizitas Aktualu

Pagrindiniai popiežiaus Pranciškaus mokymo akcentai: ar jis išties reformuoja Bažnyčią?

Vardai

Po ilgos pertraukos Avril Lavigne pristato naują dainą: „Parašiau ją galvodama, kad mirštu“

Popiežiaus vizitas Sportas

Popiežius ir kamuolys: kodėl buvo vadinamas „pata dura“ ir nėra matęs žaidžiančio L.Messi?

Jolita Vaitkutė – apie kūrybą, skaitymą ir įsimintiniausias knygas

Pasaulis kišenėje

Agonija lėktuve: įgulai pamiršus sureguliuoti slėgį keleiviams iš nosies pasipylė kraujas

24sek

Domanto Sabonio universitetas suviliojo Kauno „Žalgirio“ talentą

Pasaulis kišenėje

Lietuvis Kretoje rado 1800 metų senumo vazą: iš pradžių man grasino kalėjimu

Aktualu

Be globėjų ir namų likęs našlaitis nerūpi ir valdininkams – vietos Vilniuje jam dar ieško

Deuce

Teniso pasaulį sužavėjo R.Berankio varžovo reakcija į teisėjo nuobaudą

Gyvenimas

Netapkite kliūtimi savo laimei: 3 mitai apie byrančią santuoką

Vardai

Mia pradeda gyvenimą iš naujo: „Pastarieji 4 metai su šiuo žmogumi man buvo tikra kančia“

Gazas

1000WOW: lietuvis pasiryžo įveikti 250 000 kilometrų ir pamatyti 1000 pasaulio stebuklų per 4 metus

24sek

Tarp LKL naujovių – du klubai po padidinamuoju stiklu ir R.Alijevui užtrenktos durys

Kultūra

Apie ką juoktis gyvenant priespaudoje, arba Humoras Palestinos kine

Popiežiaus vizitas Aktualu

Prieš popiežiaus Pranciškaus vizitą į Vilnių – sveikinimas Baltijos šalims

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie 15min