Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 gruodžio 31d. 18:06

Viešvilės rezervato kameros užfiksavo visą pilkių šeimyną

Vilkai
Viešviles valstybinio gamtinio rezervato direkcijos nuotr. / Vilkai
Nuo Tauragės kiek nutolusiame Viešvilės valstybiniame gamtiniame rezervate prieš kameras pastaruoju metu vis dažniau sušmėžuoja vilkų šeimyna. Rezervato vyriausiasis inspektorius Saulius Bartminas teigė, kad gauja susibūrė dėl artėjančios rujos.

Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos darbuotojai dažnai slaptų kamerų užfiksuotais vaizdais dalinasi feisbuke. Rezervato paskyroje galima išvysti ir lūšis, ir šernus. O pastaruoju metu vis dažniau matyti gausi vilkų šeimyna.

„Gruodžio pabaiga-sausio mėnuo tai laikas, kada bene vienintelį kartą metuose susirenka visi Karšuvos girios giminingi, įvairių kartų vilkai – vadinama šeima. Dar prieš tris geras savaites buvo stebima tik 3-4 vilkų grupelė. Tačiau per šį laikotarpį jie medžios, šėlios kartu, o vėliau ir vėl išsiskirstys po Karšuvos girią dviejų-trijų ar penkių grupelėmis ir vėl gyvens savo sunkiai pastebimą gyvenimą. Kiek vėliau, sausio vidury-vasario mėnesiais, rujos ir kiti plėšrūnai – lūšys“, – rašoma Viešvilės rezervato feisbuko paskyroje prie pasidalintos vaizdo medžiagos, kurioje matyti vilkai.

Viešviles valstybinio gamtinio rezervato direkcijos nuotr./Visai neseniai užfiksuotas ir kamera susidomėjęs pilkis.
Viešviles valstybinio gamtinio rezervato direkcijos nuotr./Visai neseniai užfiksuotas ir kamera susidomėjęs pilkis.

Pasidalintame filmuke galima suskaičiuoti aštuonis pilkius, ramiai vaikštinėjančius mišku, gulinėjančius.

Tiesa, rezervato vyriausiasis inspektorius Saulius Bartminas tvirtina, kad šeima vargiai laikytina gausia.

– Pagausėjimo nėra, tik tuoj prasidės ruja, todėl visa šeima, gyvenanti Karšuvos girioje, susibūrė vienoje vietoje. Šeimą sudaro giminingi vilkai. Po rujos vilkai išsiskirstys mažesnėmis grupelėmis, po 2-3 individus, – dėstė rezervato vyr.inspektorius.

S.Bartminas teigė, kad šįkart nufilmuotoje šeimoje nematyti pavasarį atsivestų jauniklių. Kol kas galima tik spėlioti, kas jiems nutiko.

– Vilkai labai protingi ir reikalingi gamtai. Išvaiko šernus ir jie neužsibūna vienoje vietoje. Kontroliuoja bebrų populiaciją. Bet čia tik maža jų darbo dalis, – gerų žodžių plėšrūnams negailėjo gamtininkas, tvirtindamas, kad Lietuvoje pilkių skaičius nėra toks didelis, kaip įsivaizduojama.

VIDEO: Vilkai (Canis lupus). Grey Wolf, Wolf

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Tauragės kurjeris“
Temos: 2 Vilkas Viešvilė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

00:21
41:07
04:43

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min