TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vietoj apkaltos kūjo liks pabaksnojimas pirštu

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiuo metu svarstomos Seimo statuto pataisos vis labiau tolsta nuo pradinės vizijos. Parlamento etikos sargams redaguojant dokumentą nebeliko siūlymų praplėsti atvejų, kai Seimo nariui organizuojama apkalta, sąrašą. Be to, Etikos ir procedūrų komisija (EPK) kratosi parlamentarų atostogų įteisinimo prievolės.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė siūlė įteisinti apkaltas už posėdžių praleidinėjimą be svarios priežasties. Taip pat buvo siūlyta sukurti mechanizmą, kaip organizuoti apkaltą už viešųjų ir privačiųjų interesų painiojimą.

Komisija jau anksčiau nusprendė, kad už nesąžiningą balsavimą bausti reikia finansinėmis nuobaudomis. EPK posėdyje antradienį paaiškėjo, jog į Seimo statutą nebus siūlomas ir punktas dėl apkaltos už interesų derinimo pažeidimus. Esą pasitarus su teisininkais paaiškėjo, jog tokia nuostata pažeistų Konstituciją.

„Mus visada pataiso teisininkai ir jie pasakė, kad tokių dalykų į statutą dėti negalima, nes Seimo nario apkaltos procesas numatytas Konstitucijoje. Už bet kurį prasižengimą ¼ Seimo narių gali surinkti parašus ir pradėti apkaltą ne tik už tai, ką siūlyta įdėti į Statutą, bet ir už kitus pažeidimus“,  – sakė EPK pirmininkas Algimantas Salamakinas.

EPK nariai taip pat paliko komisijos pirmininkui vienam spręsti Seimo narių atostogų įteisinimo klausimą. Etikos sargų vadovas tikino, kad siūloma bausmė už interesų derinimo pažeidimą vis tiek griežtesnė nei buvo anksčiau. Pagal siūlymą, jei EPK pripažintų, kad nusižengimas buvo, komisijos pirmininkui arba nariui tektų apie tai informuoti parlamentarus iš Seimo tribūnos. „Būtų tarsi duodamas akstinas pradėti apkaltą ar ką nors Seimui, informavus, kokia žala padaryta: ar nusižengimas didelis ar nėra ženklus“, – dėstė A.Salamakinas.

EPK nariai taip pat paliko komisijos pirmininkui vienam spręsti Seimo narių atostogų įteisinimo klausimą. Prieš keletą metų Konstitucinis teismas nusprendė, kad parlamentarų poilsis turi būti įteisintas, bet tai nepadaryta iki šiol. A.Salamakinas siūlė komisijai pataisas šiuo klausimu, tačiau galiausiai nuspręsta, jog jis jas gali siūlyti Seimui asmeniškai, o ne kaip EPK atstovas.

„Praėjusiame posėdyje komisija priėmė sprendimą, kad dėl atostogų dar reikia daug diskutuoti, reikia galvoti. Aš manau, kad neįteisinus atostogų vėl atsiras tos pačios problemos, kurios vyksta dabar, t.y. kai baigiasi rudens sesija ir iki pavasario sesijos vieni atostogauja, kiti dirba, treti dar kažkur. Štai Linas Karalius aplankė vos ne visas Azijos valstybes“,  – kalbėjo politikas.

Anot A.Salamakino, EPK paruoštus Seimo statuto patobulinimus ir jo asmeninius siūlymus dėl atostogų jis pristatys parlamento valdybos posėdyje penktadienį.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min