Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2015 07 27

Vietoj legendinio „Žalgirio“ stadiono – verslo kvartalas ir noras atgaivinti dešinįjį Neries krantą

„Žalgirio“ stadionas gyvena paskutines savo dienas. Jau netrukus jis bus nugriautas ir vietoj jo iškils naujas verslo ir administracinis kvartalas. Koks jis bus, dar nežinoma, kol kas 5 architektų komandos pateikė savo vizijas. 6,6 ha sklypas aukštyn nuo Sporto rūmų priklauso bendrovei „Hanner“.
„Žalgirio“ stadiono teritorija
„Žalgirio“ stadiono teritorija / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

6,6 ha ploto sklypas yra tarp Rinktinės ir Šeimyniškų gatvių ir tęsiasi į pietus iki Sporto rūmų teritorijos. Bendrovės „Hanner“ teigimu, čia ketinama sukurti „naują verslo ir administracinį centrą, kuris kol kas neaktyviai lankomą, į miestą neintegruotą teritoriją paverstų naujojo miesto centro dešiniajame Neries krante dalimi“.

„Kai kuriuos atsakymus jau turime“

Kaip tvirtina AB „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis, naujasis verslo ir administracinis centras turėtų būti aukščiausius architektūrinius standartus atitinkantis kvartalas, jame ypatingą dėmesį norima skirti viešosioms erdvėms, kuriomis galėtų naudotis ir centro darbuotojai, ir miestiečiai. „Kai kuriuos atsakymus jau turime, kai kurių dar ne. Mums labai svarbios viešosios erdvės, gal pavyks, kad šurmulys būtų toks kaip Senamiestyje“, – kalbėjo „Hanner“ vadovas.

Dalį būsimo centro pastatų galėtų užimti valstybinės institucijos, kitą dalį – viešbučiai ir biurai. Transporto sprendimai taip pat yra vienas prioritetinių klausimų. „Būtina užtikrinti patogų patekimą į teritoriją bei išspręsti automobilių statymo vietų problemą, tačiau pačioje teritorijoje neturėtų būti tranzitinių pravažiavimų – čia turėtų vyrauti siauros, jaukios gatvės pėstiesiems“, – sakė A.Avulis.

Surengtose kūrybinėse dirbtuvėse, atsižvelgiant į sklypo vietą, miestui svarbius objektus greta (Vilniaus pilių kompleksą, senamiestį, Nerį, Sporto rūmus) bei prioritetą planuoti miesto teritorijas kompleksiškai, nagrinėta platesnė teritorija, apimanti ir būsimojo Kongresų centro (Sporto rūmuose) sklypą, Neries pakrantės fragmentą, taip pat sklypus teritorijos pietrytinėje dalyje, kur projektuojami gyvenamieji kvartalai.

Sporto rūmai taps kongresų centru

Šalia esantys taip pat apleisti Sporto rūmai turėtų tapti Kongresų centru, Vyriausybė ketina išpirkti pastatą iš Šiaulių banko, kuriam dabar jis priklauso. Tad bendrai šios teritorijos turėtų sudaryti vieningą kompleksą.

Tiesa, ne visiems idėja griauti „Žalgirio“ stadioną patinka. Į kūrybinių dirbtuvių aptarimą atėjo ir keli piketuotojai su nedideliais plakatais, kuriuose puikavosi užrašai: „Žalgirio“ stadionas privalo išlikti“ ir pan.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Ne visi pritaria „Žalgirio“ stadiono nugriovimui
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Ne visi pritaria „Žalgirio“ stadiono nugriovimui

„Sveikintina, kad svarstant vieno sklypo užstatymo galimybes, atsižvelgiama į visą teritoriją, jos visuomeninę reikšmę, joje esantį istorinį palikimą – žydų kapines bei jau parengtas gretimų sklypų užstatymo vizijas“, – sakė Vilniaus miesto vyriausias architektas Artūras Blotnys.

Kūrybinėms dirbtuvėms pasiūlymus pateikė 5 architektų komandos: „Komanda „G“ (komandos vadovas arch. G. Čaikauskas), UAB „Eventus Pro“ (Sigito Sparnaičio ir Vytenio Gerliako architektūros studija), studija „PuPa“ (komandos vadovas arch. T. Jonauskis), „Ambraso architektų biuras“ (komandos vadovas arch. A. Ambrasas), UAB „Sweco Lietuva“ (komandos vadovas arch. M. Pakalnis). Projektus pamatyti ir apie juos paskaityti galima čia.

Tačiau šie pasiūlymai yra daugiau vizijos, kaip galėtų teritorija atrodyti, bet visai nereiškia, kad vienas iš projektų bus įgyvendintas toks, koks yra pasiūlytas dabar.

Šiai teritorijai tarp Šeimyniškių, Rinktinės g. ir Neries upės 2008 m. jau buvo rengiamas architektūrinis-urbanistinis konkursas. Tuomet pagal konkursą laimėjusio projekto („a.s.a. Sigito Kuncevičiaus projektavimo biuras“) sprendinius rengtas detalusis planas. Dabar rengtose kūrybinėse dirbtuvėse siūlyta pažvelgti į šį sklypą, bet nekeičiant jo detaliojo plano sprendinių. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais