15min be reklamos
2017 01 05, 10:55

Vietoj tvoros ir šabakštynų Vingio parke – pėsčiųjų takas palei Nerį

Vingio parko teritorijoje palei Nerį vilniečiams atsivėrė dar viena pasivaikščiojimo vieta – sutvarkytas beveik kilometro gamtinis takas ties Botanikos sodu. Anksčiau šią teritoriją juosė tvora ir šabakštynai. Vilniaus savivaldybė tvirtina, kad pasirūpinta, jog tvora būtų nukelta, menkaverčiai krūmynai iškirsti – dabar atsivėrė Neries vingis, kuriuo galės grožėtis pasivaikščioti išėję miestiečiai.
Tvarkomas Vingio parkas
Tvarkomas Vingio parkas / Sauliaus Žiūros nuotr.

Vingio parkas nuo pernai pagaliau sulaukė rimtų permainų. Parko tvarkymo darbai suskirstyti į tris etapus, pirmieji pradėti 2016 metais. Per praėjusius metus buvo sutvarkyta 3 400 kv. m teritorija – atverti gamtiniai takai, dalyje ploto pasėta žalia veja, kad pavasarį vilniečiai galėtų pasigrožėti parko teritorija bei Neries vingiu. Vingio parke įrengti 37 suoliukai, pakeistos 25 šiukšliadėžės, atnaujinta šunų treniravimo aikštelė, paplūdimio augintiniams zona, sporto aikštelėje – 10 naujų įrenginių, atsirado ir stacionari orientavimosi sporto trasa.

Praėjusį pavasarį buvo sutvarkyti Neries šlaitai takuose palei Nerį, jungiančiuose Žvėryną ir Lazdynus – vilniečiams atvertas beveik gamtinis takas, kuriuo lengva pasiekti Lazdynus ar miesto centrą, pasivaikščioti Neries krantine ir pasigrožėti Karoliniškių kraštovaizdžio draustiniu.

Vienas iš šių metų artimiausių darbų – sutvarkyti teritoriją taip, kad, pražydus tulpėms Vilniaus universiteto Botanikos sode, būtų galima sukviesti vilniečius ir miesto svečius į šventę gražiai atsinaujinusiame Vingio parke.

„Gražiausios Vilniaus vietos privalo būti atvertos jo gyventojams – esame žalias miestas ir turime naudotis šiais privalumais. Dar šį pavasarį buvo atvertas gamtinis takas ties Nerimi, jungiantis Žvėryną ir Lazdynus. Mano tikslas – kas mieste būtų sutvarkyta kuo daugiau natūralių gamtinių takų, kuriais galėtų pasivaikščioti vilniečiai su savo šeimomis, draugais, augintiniais. Tam nereikia ypatingos infrastruktūros – pakanka nugriauti niekam nereikalingas tvoras, sutvarkyti krūmynus, kad būtų galima pasigrožėti natūralia gamta“, – Vilniaus savivaldybės pranešime spaudai cituojamas meras Remigijus Šimašius.

Vilniaus savivaldybė bendradarbiauja su Vilniaus universitetu, kad Botanikos sodas taptų dar atviresnis lankytojams. Norint padidinti sodo lankytojų skaičių visame parke numatyta įrengti nuorodas apie Botanikos sodą, tariamasi dėl lankytojų informacinio centro įrengimo ir tulpių žydėjimo šventės organizavimo pavasarį. Planuojama prailginti lankymo laiką, atkurti vaistažolių sodą su vaistinių žolių kolekcija ir užbaigti rengti alpinariumą, sutvarkyti teritoriją apie buvusį tvenkinį. Siekiama, kad svarbi pažintiniu, istoriniu ir gamtiniu požiūriu teritorija būtų tinkamai paruošta iki 2018 metų, kai čia vyks Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 100-čiui skirti šventiniai renginiai.

Sauliaus Žiūros nuotr./Tvarkomas Vingio parkas
Sauliaus Žiūros nuotr./Tvarkomas Vingio parkas

Šiemet Vingio parke suplanuota ir dar daugiau pokyčių – čia bus galima ne tik pasivaikščioti, bet ir iškylauti gamtos apsuptyje. Parke bus įrengta daugiau vandens gertuvių: prie centrinės Vingio parko aikštės šiuo metu jų yra dvi, planuojama įrengti dar dvi. Suplanuota moderniai apšviesti parko aplinką, atsiras dar viena nauja vaikų žaidimų aikštelė, dabar tokių yra dvi. Numatoma išplėsti ir sportavimo paslaugų pasiūlą, padidinti paplūdimio tinklinio ir badmintono aikšteles.

Sauliaus Žiūros nuotr./Tvarkomas Vingio parkas
Sauliaus Žiūros nuotr./Tvarkomas Vingio parkas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min