Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nacionalinio stadiono statybos: premjeras Algirdas Butkevičius neigia pats save

Nacionalinis stadionas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Nacionalinis stadionas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybei užsibrėžus tikslą Vilniuje pastatyti nacionalinį stadioną, ieškoma galimybių projektą įgyvendinti iš naujos Europos Sąjungos (ES) finansinės perspektyvos, nes objektas atliks ne tik stadiono funkciją – tai bus daugiafunkcis sveikatinimo, švietimo ir užimtumo kompleksas.

„Komplekso statybų bendra vertė preliminariais skaičiavimais sudaro 388,57 mln. Lt, dalį daugiafunkcinio komplekso statybos tikimasi finansuoti 2014-2020 m. ES struktūrinių fondų lėšomis – iki 229,5 mln. Lt. Be to, vykdant integruotas teritorijos investicijas, numatyta tinkamai įrengti papildomą susisiekimo ir kitą susijusią infrastruktūrą, kuri yra būtina objekto veiklai“, – rašoma trečiadienį išplatintame Vyriausybės pranešime spaudai.

Daugiafunkciniame komplekse bus atliekamos sveikatinimo, kultūrinių renginių, sporto švietimo, vaikų ir jaunimo laisvalaikio užimtumo organizavimo funkcijos.

Pastarųjų darbų didžiausia galima vertė – 118,57 mln. Lt., kuriuos taip pat  numatyta finansuoti ES struktūrinės paramos lėšomis. Projektą numatyta įgyvendinti viešosios ir privačios partnerystės būdu, o privačiam partneriui planuojama suteikti galimybę pačiam pasirinkti efektyviausią viešojo sektoriaus funkcinius reikalavimus atitinkantį konstrukcinį sprendimą bei vykdyti papildomą ūkinę-komercinę veiklą. Tokiu būdu finansavimo poreikis, lyginant su šiuo metu planuojama suma, gali žymiai sumažėti. Privatus partneris bus atrenkamas viešo tarptautinio konkurso būdu, todėl konkurse galės dalyvauti visų ES valstybių ūkio subjektai, turintys reikalingą tokių objektų vystymo ir valdymo patirtį. 

Šiuo metu jau yra rengiamas investicijų projektas. Surinkus visą informaciją apie atskirų ministerijų poreikius, bus žinoma, kiek šio būsimo komplekso ir kokioms funkcijoms atlikti bus naudojama. Daugiafunkciniame komplekse bus atliekamos sveikatinimo, kultūrinių renginių, sporto švietimo, vaikų ir jaunimo laisvalaikio užimtumo organizavimo funkcijos. Šis kompleksas su visomis jame teikiamomis paslaugomis bus prieinamas kiekvienam norinčiajam.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Algirdas Butkevičius
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Algirdas Butkevičius tikina, kad stadiono statybos kainuos daug mažiau.

Šiuo metu vyksta derybos su Europos Komisija (EK) dėl 2014–2020 m. Veiksmų programos ir joje numatytų investicinių sričių, todėl dėl konkrečių projektų finansavimo 2014–2020 m. ES struktūrinių fondų lėšomis bus svarstoma tik EK patvirtinus veiksmų programą. Tikimasi, kad ji bus patvirtinta rugsėjo mėn. 

Premjeras neigia Vyriausybės pateiktus skaičius

„Kalbos viešojoje erdvėje apie neva išaugusią projekto vertę iki 700 mln. yra niekuo nepagrįstos ir klaidina visuomenę, kurios poreikiams šis kompleksas bus statomas“, – trečiadienį Vyriausybės pranešime cituojamas premjeras. Taip jis paneigė savo Vyriausybės pateiktą oficialią informaciją.

Vyriausybė, atsakydama į „Transparency International“ klausimus, pateikė visai kitokius skaičius.

„Transparency International“ pranešė iš Vyriausybės gavusi atsakymus, kad šiuo metu Lietuva 25 tūkst. vietų Nacionalinio stadiono statybai jau yra išleidusi 116,599 mln.litų, tačiau projektui užbaigti dar reikės nuo 270 iki 568.57 mln. litų.

Vyriausybės atsiųstame rašte teigiama, kad investiciniai kaštai šiuo metu yra tik orientaciniai ir gali keistis priklausomai nuo techninio projekto. Projektui užbaigti dar reikės bent 270 mln. litų, tačiau suma gali siekti ir 450 mln. litų bei papildomus 118,57 mln. litų privažiavimo ir prieigų infrastruktūrai sukurti.

Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./Nebaigtas statyti Nacionalinis stadionas Vilniuje.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./Nebaigtas statyti Nacionalinis stadionas Vilniuje.

Lietuva 25 tūkst. vietų Nacionalinio stadiono statybai jau yra išleidusi 116,599 mln.litų, tačiau projektui užbaigti dar reikės nuo 270 iki 568.57 mln. litų.

Skaičiuojama, kad projektui užbaigti dar reikės bent 270 mln. litų, tačiau suma gali siekti ir 450 mln. litų bei papildomus 118,57 mln. litų privažiavimo ir prieigų infrastruktūrai sukurti.

Nors Vyriausybės atsiųstame rašte teigiama, kad 85 proc. trūkstamų lėšų yra tikimasi gauti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, tai yra maksimali galima ES finansavimo proporcija, kuri realybėje, pripažįstama, turbūt bus mažesnė.

Brangiau nei Vokietijoje ar Italijoje

Jei būsimos projekto išlaidos išaugtų iki numatomų 568,57 mln. litų, viena vieta jame kainuotų 27 406 litų (7 937 eurų).

2011 m. Vokietijoje pradėjusiame veikti „Coface“ stadione, talpinančiame 33 500 žiūrovų, viena vieta kainavo 4 533,52 litų (1 313 eurų), Italijos „Juventus Arena“ stadione, atsidariusiame 2011 metais ir talpinančiame 41 tūkst. žiūrovų, viena vieta kainavo 10 106,34 litų (2 927 eurų), naujame „Grande Stade Lille Metropole“ stadione Prancūzijoje, kuriame telpa per 50 tūkst. žmonių, viena vieta kainavo 22 305 litų (6 460 eurų).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min