Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vietos neįgaliesiems įkvėpė diskusiją

Policijos pareigūnai ir neįgalieji ketvirtadienį ragino visuomenę būti dėmesingesnę ir neužstatyti neįgaliųjų automobiliams skirtų vietų prie prekybos centrų.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Policijos pareigūnai Neįgaliųjų automobilių vietomis susirūpinę kelių policininkai tarėsi su savivaldybe dėl didesnio jų skaičiaus ir aiškaus pažymėjimo.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos kelių policijos biuro pareigūnai, apžvelgę ligoninių teritorijose esančias aikšteles, nutarė, kad nėra pakankamai neįgaliesiems pažymėtų stovėjimo vietų, tad kreipėsi į uostamiesčio savivaldybę. Tačiau didžiųjų miesto ligoninių vadovai mano, kad vietų nestinga.

Šis klausimas buvo svarstomas savivaldybės Saugaus eismo komisijoje. „Mes esame paruošę rašto projektą, informuojame didžiausių Klaipėdos ligoninių vyriausiuosius gydytojus, kad reikėtų pažymėti daugiau vietų, skirtų neįgaliesiems. Jas ligoninės pagal galimybes turės įsirengti iš savo resursų,“ – teigė savivaldybės Transporto poskyrio vedėjas  Rimantas Mockus. Anot jo, poskyrio darbuotojai važinėjo ir tikrino ligoninių aikšteles, tačiau kiek tiksliai yra neįgaliesiems pažymėtų vietų, atsakyti negalėjo.

Ligoninių atstovai: „Vietų pakanka“

Kalbinti didžiųjų ligoninių atstovai lyg susitarę tvirtino, kad neįgaliesiems vietų įrengta pakankamai, tačiau esą nepakenktų jų pažymėti ir daugiau. Kaip teigė Klaipėdos  Respublikinės ligoninės (buvusi Apskrities) gydytojo pavaduotojas infrastruktūrai Pranas Mažonas,  prie ligoninės yra įrengtos dvi vietos neįgaliesiems iš Vilties gatvės.  Specialisto manymu, vietų užtenka, tačiau, jei bus  duotas įsakymas, jų bus papildomai įrengta greta esančiųjų.„Deja, pirmiausia vairuotojų kultūra yra netinkama, sveikieji dažnai stato automobilius į neįgaliųjų vietas“, – vairuotojų elgesiu piktinosi P.Mažonas.

Vietų neįgaliesiems trūkumu nesiskundė ir Klaipėdos ligoninės (buvusi Jūrininkų) vyriausias gydytojas Jonas Sąlyga. Pasak jo, Sveikatos apsaugos ministerijai priklausanti ligoninė prieš porą metų pasirūpino naujos automobilių aikštelės įrengimu, tad neįgaliesiems sustoti yra pažymėtos 8 vietos. Ligoninės vadovo teigimu, ketinama dar vieną vietą įrengti prie priėmimo skyriaus. 

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausias gydytojas Vinsas Janušonis sakė gavęs savivaldybės administracijos direktoriaus raštą dėl vietų neįgaliesiems peržiūrėjimo, bet konkrečių veiksmų, anot jo, dar imtis ankstoka. „Pas mus tų vietų yra, mano paskaičiavimu, apie 5–6. Prie ambulatorijų yra daugiau nei po dvi vietas, skirtas neįgaliesiems, gal prie atskirų ligoninės korpusų jų trūksta. Tos vietos yra įrengtos, bet ne visos pažymėtos.  Greičiausiai reikės padidinti jų skaičių“, – sakė V.Janušonis.

Įmonės „Sankryža“, atliekančios eismo reguliavimo priemonių ir eksploatacijos darbus, duomenimis, vienos vietos išdažymas gali kainuoti apie 20 litų, lentelė –  apie 50, darbas kainuotų dar apie 30 litų, o visas komplektas – vietos išdažymas, kelio ženklas ir papildoma lentelė – gali atsieiti ir kelis šimtus litų. 
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min