Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vietų pernai negavusių tėvų nerimas: ar tilps trimečiai į Vilniaus darželius šiemet?

Vaikų darželis
Vilniaus m. savivaldybės/Sauliaus Žiūros nuotr. / Vaikų darželis
Šaltinis: 15min
26
A A

Pernai šie vaikai buvo dvimečiai, šiemet atšventė ar iki rugsėjo atšvęs trečiuosius gimtadienius. Pernai dalis jų tėvų aukojo nakties miegą norėdami atžalas užregistruoti į Vilniaus darželius, bet vietos taip ir negavo. Šiemet tėvai vėl priversti sukti galvas, ar laukti vietos savo paaugusiems vaikams ir tikėtis pirmumo teisės dėl registracijos pernai, ar bandyti laimę registracijoje dar kartą.

Skirstant, kurie vaikai šiemet pateks į darželius, numatyt keli prioritetai, vienas iš jų yra registracija pernai. Vaikai, kurių tėvai pernai aukojo nakties miegą, siekdami užsiregistruoti stringančioje sistemoje, bus aukščiau sąrašuose, nei tie, kurie ten atsidūrė tik šiais metais. Tad – ir turės daugiau galimybių patekti į darželį, nes vietų Vilniuje vis dar katastrofiškai trūksta.

Kur pateks trimečiai?

Vilnietė Marija (moters pavardė redakcijai žinoma – red. past.) pernai paaukojo naktį ir dieną, norėdama savo antrus metus einantį vaiką užregistruoti į vaikų darželį. „Iki šešių vakaro pavyko „prasimušti“ per IT sistemos sutrikimus, užregistravome vaiką ir niekur nieko negavome“, – prisiminė mama.

Tėvams beliko laukti šių metų rugsėjo ir tikėtis vietos, juolab kad meras Remigijus Šimašius ir kiti savivaldybės vadovai ne kartą pabrėžė, jog pernai registruoti vaikai įgauna prioritetą, tad ir papildomą šansą patekti į darželį. Taip pat tėvai raginti iš naujo neregistruoti vaikų, nes tokiu būdu jie tą pirmenybę prarastų.

Šeima gyvena Senamiestyje, tad pildydama registracijos formą mama įrašė penkis darželius, esančius šioje miesto dalyje, kuriuos norėtų lankyti. Tačiau dabar vaikas jau vyresnis, jam iki rugsėjo sukaks treji, o darželiai, į kuriuos siekia patekti šeima, priima ir jaunesnius vaikus, tad ar trimečiui ten atsiras vietos?

„Šiemet paskambinau į juos paklausti, ar priims vaiką nuo trejų metų. Teoriškai tokio amžiaus grupės formuojamos, bet realiai tai perkeliami tie patys vaikai, kurie pateko į darželį pernai. Dviejuose darželiuose išgirdau, kad nenumatoma jokių vaikų priimti, viename – galbūt priims vieną kitą, o dar dviejuose man buvo pasakyta, kad galbūt priims, bet dar nėra dėl to tikri“, – tokius atsakymus į klausimą, ar jos vaikui atsiras vietos šiuose darželiuose, išgirdo Marija.

Mąsto apie naują registraciją

Aš supratau, kad tas prioritetas vyresniems vaikams yra maždaug toks, kaip aš suteikčiau merui prioritetą pasimaudyti baseine ant mano namo stogo, tik tiek, kad aš nei baseino, nei namo, nei stogo neturiu, – ironiškai pastebėjo Marija.

Tokios žinios tėvus privertė susimąstyti, kad galbūt verta registruoti savo vaikus iš naujo ir pretenduoti į tas įstaigas, kurias mažieji gali lankyti tik nuo trejų metų – tikimybė patekti į šiuos darželius jiems atrodo didesnė. Tik kad niekas konkrečiai atsakyti į klausimą, kuris variantas geresnis, negali.

„Aš supratau, kad tas prioritetas vyresniems vaikams yra maždaug toks, kaip aš suteikčiau merui prioritetą pasimaudyti baseine ant mano namo stogo, tik tiek, kad aš nei baseino, nei namo, nei stogo neturiu“, – ironiškai situacijas palygino vilnietė.

Plano darželiuose steigti naujas grupes vaikams nuo trejų metų bent jau įstaigų vadovai tikina neturintys. O kaip tik tokį pažadą iš mero sako išgirdusi mama. „Vieno darželio vadovė man pasakė, kad istorijoje nėra buvę tokio dalykų – kurti grupes vaikams nuo trejų metų“, – nusivylusi kalbėjo moteris.

Steigs grupes „pagal poreikį“

Savivaldybės atstovai ginasi nežadėję naujų grupių būtent vaikams nuo trejų metų. Bet, pasak švietimą kuruojančio vicemero Valdo Benkunsko, pernai užregistruoti vaikai tikrai turi prioritetą.

„Jeigu trimečio vaiko mama buvo užsiregistravusi pernai, tai jai iš naujo registruotis nereikia. O dėl naujų grupių, tai jau pirmoje spaudos konferencijoje mes su meru sakėme, kad mūsų principas yra formuoti, atsilaisvinus vietai, grupes vyresnio amžiaus vaikams. Tarkim, įprastai darželyje šiuo metu yra keturios šešiamečių grupės, kurios išleidžia vaikus, bet tai nereiškia, kad visos keturios grupės dabar bus suformuotos kaip lopšelinės. Jeigu matysime, kad yra poreikis 4-5 ar 4-6 metų vaikų grupėms, tokias ir steigsime“, – aiškino vicemeras.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Naujoji registracija į darželius
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Naujoji registracija į darželius

Dėl grupių formavimo sprendžiama bus gegužės mėnesį, todėl kol kas darželių vadovai išties negali tiksliai atsakyti, kokio amžiaus vaikams turės daugiausia vietų. Sprendimą dėl to priims savivaldybė, išnagrinėjusi kiekvieno darželio situaciją ir kokio amžiaus vaikų daugiausia pretenduoja jį lankyti.

„Bet tas prioritetas, kad vyresniems vaikams bus kuriama daugiau vietų, išliks“, – tikino V.Benkunskas.

Galės prašyti vietos dar kartą

Bet tas prioritetas, kad vyresniems vaikams bus kuriama daugiau vietų, išliks, – tikino V.Benkunskas.

Politikui antrina ir savivaldybės Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio vedėja Kristina Cibulskytė: „Siekiant užtikrinti, kad kaip įmanoma daugiau vaikų gautų vietą darželyje, kai kuriuose darželiuose, turinčiuose laisvų patalpų, planuojama įrengti naujas grupes ir jų amžius būtų nustatomas atsižvelgiant į tai, kokio amžiaus vaikų daugiausiai laukia eilėje į tą darželį. Patvirtinus naują tvarką, įvesta naujovė – dabar naujai besiregistruojantiems pirmenybė skiriama vyresnio amžiaus vaikams.“

Negavus vietos norimuose darželiuose, tėvams lieka dar viena išeitis – rašyti prašymą savivaldybės Švietimo skyriui ir prašyti skirti vietą tuose darželiuose, kur į 3 metų amžiaus grupes niekas nelaukia eilėje ir yra galimybė padidinti vaikų skaičių grupėje. Anot Vilniaus savivaldybės atstovų, paprastai niekas nelaukia eilėje į tokio amžiaus grupes Lazdynuose, Naujininkuose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min