Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 27d. 13:24 , Atnaujinta: 2020 birželio 27d. 14:10

V.Pranckietis Liberalų sąjūdžio kandidatų į Seimą sąraše – trečias

Viktoras Pranckietis
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr. / Viktoras Pranckietis

Šeštadienį tarybos posėdyje paaiškėjo Liberalų sąjūdžio kandidatų į Seimą sąrašas daugiamandatėje. Į rinkimus sąrašą ves partijos lyderė partijos pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, o trečias sąraše – Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Tris dienas Liberalų sąjūdžio nariai reitingavo kandidatų į Seimą sąrašą, kuris paaiškėjo šeštadienį partijos tarybos posėdžio metu.

Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Viktorija Čmilytė-Nielsen
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Viktorija Čmilytė-Nielsen

Kandidatų į Seimą sąrašą į rinkimus ves partijos pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, antras kandidatas daugiamandatėje rinkimų apygardoje – Andrius Bagdonas, o trečias – Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

„Ačiū už pasitikėjimą, man jis per didelis, bet priimsiu tokį“, – posėdžio metu juokavo ant scenos užlipęs V.Pranckietis.

Parodė pasitikėjimą

V.Čmilytė-Nielsen žurnalistams sakė, kad aukšta vieta tekusi Seimo pirmininkui parodo Liberalų sąjūdžio bendruomenės pasitikėjimą šiuo politiku.

„Ir įvertinimą jo, kaip ir žmogaus, politiko, kuris tapo kažkuria prasme pasipriešinimo draudimams ar totalitariniams metodams politikoje simboliu“, – komentavo V.Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkas žurnalistams sakė, kad pagal partijos narių reitingavimą jis užėmė net ne trečiąją, o antrąją vietą, nes pirmosios vietos nariai nereitingavo – jau anksčiau buvo skelbta, kad į rinkimus Liberalų sąjūdžio kandidatus ves V.Čmilytė-Nielsen.

„Aš tikrai nesitikėjau. Nenorėčiau, aišku, būti 83, bet kad būsiu trečiuoju, tikrai nesitikėjau. Man ta žinia buvo labai šilta, kad bendruomenė priėmė kaip savo žmogų“, – teigė V.Pranckietis pridūręs, kad net neįsivaizdavo, kokios vietos tikėtis.

Aš tikrai nesitikėjau. Nenorėčiau, aišku, būti 83, bet kad būsiu trečiuoju, tikrai nesitikėjau, - sakė V.Pranckietis.

„Kai ateina iš šalies žmogus, nežinai, kokia bus reakcija toje bendruomenėje“, – pabrėžė Liberalų sąjūdžio kandidatų sąrašo trečiasis numeris.

Į partiją nestos

Tiesa, paklaustas, ar jungsis į partiją V.Pranckietis leido suprasti, kad artimiausiu metu neplanuoja to daryti.

„Žinote, pakeitus užrašą ant pastato, pastato pamatai nepasikeičia. Tai lygiai čia tą patį reikia galvoti, ar užrašai svarbūs, ar svarbu, kaip žmonės bendrauja, kaip galvoja ir ko siekia. Galvokime apie tai, o ne formaliuosius dalykus, kas yra sureikšminama“, – sakė V.Pranckietis.

Antradienį apie sprendimą eiti į rinkimus su liberalais paskelbęs V.Pranckietis posėdžio metu Liberalų sąjūdžio nariams tvirtino, kad neatsirado sąraše atsitiktinai ir jau kurį laiką prijautęs šios partijos idėjoms.

„Neatsiradau čia atsitiktinai, su tokiu geru pavydu vaikščiojau ir visada galvodavau, kad galėčiau susitapatinti su bendruomene. Bet didžiausia man bendruomenė – Lietuva. Neturiu intereso lošti partijos kortomis, todėl atsiradau ten, kur sprendžiami Lietuvos klausimai“, – teigė V.Pranckietis.

Sąraše - ir senbuviai, ir nauji veidai

Ketvirtas Liberalų sąjūdžio kandidatų į Seimą sąraše – buvęs disko metikas Virginijus Alekna, penkta – Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, šeštas – Eugenijus Gentvilas, septintas – politologas Raimundas Lopata, aštuntas – Simonas Gentvilas.

Devintas sąrašo kandidatas – Arminas Lydeka, dešimtas – Simonas Kairys.

Antrajame dešimtuke – Nijolė Makštutienė, Kęstutis Glaveckas, Orinta Omelytė, Sigitas Mičiulis, Ričardas Juška, Jonas Liesys, Marcijonas Urmonas, Kęstutis Vaitukaitis, Gintaras Vaičekauskas ir Ligita Kazlauskienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min