Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 13d. 10:56

Viktoras Pranckietis: „Nereikia karingai nusiteikus ieškoti priešų tarp savų“

Viktoras Pranckietis
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Viktoras Pranckietis

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis iškilmingame Laisvės gynėjų dienos minėjime savo kalboje pabrėžė, kad laisvės gynėjai, kuriant valstybę, trokšdami gyventi už Tėvynę, paaukojo gyvybes už mūsų laisvę.

„Ačiū už narsą ir drąsą, ačiū už meilę, viltį ir tikėjimą, kuris tomis dienomis ir naktimis buvo įdiegtas į mūsų protus, kad augtų drauge su mūsų vaikais ir vaikaičiais. Lietuvos vaikai per Sausio 13-osios auką užaugo žinodami laisvės kainą – tai kraujas ir kančia,“ – kalbėjo Seimo vadovas.

Pasak parlamento vadovo, kovos už nepriklausomybę dabar atrodo tik praeitis.

„Tačiau pašonėje girdime pildomą arsenalą ir žvangančius ginklus. Ginklais dažnai yra ir žodžiai, ir šantažas, ir manipuliacija. Nereikia karingai nusiteikus ieškoti priešų tarp savų. Dabar, kai matome riedančią pavojingo nacionalizmo ir savininkiškumo bangą, turime būti atsparūs, susitelkę ir vieningi,“ – sakė Seimo pirmininkas.

Parlamento vadovas pažymi, kad šimtmečio metais tapusi EBPO nare, Lietuva įrodė, kad yra tarp sėkmingųjų šalių ir eina pažangos keliu.

„Šiandien esame palaikomi, esame drąsesni ir veiklesni. Matykime modernios Lietuvos ir dabartį, ir ateitį, kurią kurti galime tik savo sąmoningumu ir oriai, ramiai, bet nenusiraminę,“ – sakė Seimo pirmininkas.

Parlamento vadovas kviečia išsaugoti nutolstančius tautiečius: „Siekime išsaugoti mūsų tautos vaikus užsieniuose, tautiečius, kurie už tūkstančių kilometrų gieda Tautišką giesmę, kurie kalba lietuviškai ir vienydamiesi kartu švenčia“.

Iškilmingame Laisvės gynėjų dienos minėjime V.Pranckietis sakė, kad vienybės jėga yra ta galia, su kuria laimėjome Sausio 13-osios mūšyje, neturėtume liautis ja tikėti.

„Gyvenkime dėl Tėvynės, kad niekam nebereikėtų dėl jos mirti,“ – sakė Seimo pirmininkas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min