Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 13d. 12:18

Viktoras Uspaskichas ir Valdemaras Tomaševskis vis dar nenusprendė, kur dirbs – Seime ar Europos Parlamente

Vyriausioji rinkimų komisija
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vyriausioji rinkimų komisija dar nesulaukė V.Uspaskicho ir V.Tomaševskio apsisprendimo.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pritarė sprendimui dėl kai kurių savivaldybių tarybų narių įgaliojimų nutraukimo prieš terminą ir šių savivaldybių tarybų narių mandatų naujiems savivaldybių tarybų nariams pripažinimo. Ketinama šį sprendimą kuo greičiau paskelbti „Valstybės žiniose“. Europarlamentarai Viktoras Uspaskichas ir Valdemaras Tomaševskis vis dar nepranešė, kurį mandatą jie pasirinks.

VRK skelbė, kad yra sulaukusi visų politikų, dirbusių savivaldybių tarybose, pranešimų apie apsisprendimą, kur jie dirbs toliau. Buvo daugiau kaip 20 prašymų nutraukti įgaliojimus savivaldybių tarybose, nes politikai buvo išrinkti į Seimą.

Išrinkti, bet nusprendę netapti Seimo nariais, kol kas tėra keturi politikai. Tai Europos Parlamento nariai, socialdemokratai Zigmantas Balčytis ir Vilija Blinkevičiūtė, Šalčininkų meras Zdzislavas Palevičius ir Vilniaus vicemeras, „darbietis“ Jonas Pinskus. Šis politikas minimas ir Konstitucinio Teismo (KT) išvadoje.

Savo išvadoje KT paskelbė, kad yra nustatyta, jog J.Pinskus, jo žmona Živilė Pinskuvienė ir dar viena „darbietė“ Jolanta Gaudutienė išrinkti į Seimą daugiamandatėje rinkimų apygardoje pagal Darbo partijos kandidatų sąrašą, nors buvo pažeistos Seimo rinkimų įstatymo nuostatos, kuriose įtvirtintas draudimas papirkti rinkėjus ir reguliuojamas kandidatų reitingo skaičiavimas ir sąrašų galutinės eilės nustatymas.

Nėra aišku dėl į Seimą išrinktų Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovo V.Tomaševskio ir Darbo partijos lyderio V.Uspaskicho. Jie yra europarlamentarai, tad turės apsispręsti, ar lieka Europos Parlamente, ar renkasi Seimo nario mandatus.

Norėdama priimti sprendimą dėl jų, VRK turės rinktis į dar vieną posėdį trečiadienį. Z.Vaigauskas paragino šiuos politikus kuo greičiau pranešti apie savo sprendimą, kadangi, jeigu ryt VRK negalės priimti sprendimo dėl jų mandatų, nepakaks laiko, kad šie sprendimai įsigaliotų.

Pagal įstatymą, į Seimą išrinkti asmenys iki priesaikos privalo atsisakyti su parlamentaro pareigomis nesuderinamų darbų.

Konstitucijoje numatyta, kad Seimo nario pareigos, išskyrus jo pareigas Seime, nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis valstybinėse įstaigose ir organizacijose, taip pat su darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą dėl naujai išrinkto Seimo pirmojo posėdžio sušaukimo. Jis įvyks lapkričio 16 dieną, penktadienį, 12 valandą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min