Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viktoras Uspaskichas: konservatoriai iš salės išėjo, nes suviduriavo

Viktoras Uspaskichas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Viktoras Uspaskichas
Šaltinis: 15min
0
A A

Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas sako neįsivaizduojantis Seime jokios valdančiosios koalicijos be Darbo partijos. Pasak jo, prezidentė Dalia Grybauskaitė nepasirodė pirmajame naujos kadencijos Seimo posėdyje ne dėl jo, o dėl to, kad, galbūt, buvo labai užimta. Tai V.Uspaskichas kalbėjo TV3 laidai „Savaitės komentarai“.

- Ar dėl jūsų Prezidentė neatėjo į Seimą? – paklausė Darbo partijos lyderio V.Uspaskicho laidos vedėja Indrė Makaraitytė.

- Netiesa. Tai visiškai netiesa. Prezidentė atsiuntė sveikinimą ir niekur nepaminėjo, kad nepatinka jai Darbo partija, o V.Uspaskichas išvis myli prezidentę. O kad išėjo konservatoriai, tai jie tiesiog išsigandę visi į tualetą pabėgo ir apsividuriavo. Ir viskas.

- Nejuokaukime. Problema išties yra rimta.

V.Uspaskichas išvis myli prezidentę.

- Aš nejuokauju. Aš, pavyzdžiui, nepastebėjau. Kažkas kažkur išėjo. Kažkam pasidarė blogai, nubėgo į tualetą. Prie ko čia? Visi normaliai stovėjo žmonės. 

- Bet mes kalbame ne apie konservatorius, o apie prezidentę, kuri ignoravo pirmą šio Seimo posėdį.

- Taigi išrinkti 140 (išrinkti 139 Seimo nariai – red.past) Seimo narių buvo prisaikdinami, prie ko čia V.Uspaskichas?

- Bet jūs norėjote pasikalbėti su D.Grybauskaite, sakėte, kad siekiate susitikimo su ja, ar buvo kokių nors kontaktų su ja, ar jos atstovais?

- Ne.

- Jūs kreipėtės?

- Ne.

- Laukiate jos pakvietimo?

- Na, žinote, yra elementari etika. Net rankos neturi žemesnio rango valdininkas, atstovas Lietuvos paduoti aukštesniam rangui.

- Kaip atrodytų ši situacija? Prezidentė labai aiškiai yra suformulavusi, kad Darbo partijos šioje valdančiojoje koalicijoje ji nenorėtų matyti, ar ne? Šią savaitę ji tą pat pakartojo, kad po Konstitucinio Teismo (KT) sprendimo jos nuomonė apie Darbo partija nepasikeitė.

- Netiesa. Prieš KT ji sakė „aš pakartojau“. Pažiūrėkite, kokiu laiku kalbėjo prezidentė, jeigu jūs gerai mokate lietuvių kalbą. Pakartojau, kad tai ir tai – tai yra nuomonė. O aš pasakiau, kad aš nelabai norėčiau matyti koalicijoje konservatorių. Matai, jų nėra?

Pažiūrėkite, kokiu laiku kalbėjo prezidentė, jeigu jūs gerai mokate lietuvių kalbą.

- Ar yra šiai valdančiajai koalicijai, kuri jau yra beveik suformuota iš keturių partijų, alternatyva, nes niekas nežino tiksliai, ką padarys prezidentė. Ar yra alternatyvus variantas – koalicija be Darbo partijos?

- Aš galvoju, kad nelabai, todėl, kad reikia daugumos, kad nesiblaškytume su mažumos Vyriausybe. Nelabai matau kokybiško darnaus darbo vaivorykštės Vyriausybei daugumos. Jie jau parodė, kad nesugeba dirbti tokiomis sąlygomis.  Todėl aš nematau kažkokių problemų.

- Jei kitą savaitę prezidentė pasakys „ne“ šiai koalicijai, kol joje yra Darbo partija, kad tada?

- Na, vis tiek jie teisininkai. Mūsų valstybė turi konstitucinę santvarką, Konstitucijoje surašyti visi veiksmai, jei padarys taip, bus taip. Nepadarys – bus taip. Gerbiamieji, yra dvi savaitės prezidentei duota pateikti naujam Seimui kandidatą, kurį reikia suderinti su dauguma, kad jis būtų patvirtintas. Konstitucija taip išaiškina.

- KT atėmė mandatus, galima taip pasakyti, iš trijų ne kurios nors kitos partijos, o būtent Darbo partijos Seimo narių. Tai padarė ne prezidentė, ne Seimas, ne Vaigauskas. Tai padarė Konstitucinis Teismas.

- Atsakau. Matyt tam, kad nuimtų įtampą. Nesu teisininkas, bet esu normalus žmogus, kuris gali vertinti. Ar galima linčiuoti žmones neįrodžius kaltės? Negalima. Bet todėl, kad taip priėmė KT , o aš visiškai už konstitucinę santvarką, tai, matyt, reikėjo paaukoti tris žmones tam, kad nesakytume, kad pas mus nėra konstitucinės santvarkos. Tegul klaida, tegul reikia tobulinti, bet šiuo atveju nukentėjo žmonės, kurių kaltė dar neįrodyta.

- Mes galime pasakyti, kad negalima pasitikėti šiais žmonėmis, nes jų išrinkimo rezultatas sukėlė abejonių teisininkams ir visiems žmonėms, taip pat prezidentei, taip pat daliai politikų.

- Gerbiamieji, nėra sprendimo teisinio. O KT, jūs teisingai pasakėte, nagrinėja tik abejones.

- Bet jie turėjo faktų, jiems Vyriausioji rinkimų komisija atnešė faktus.

- Teisinėje sistemoje yra keturi sudedamieji: turi būti žmogus, motyvacija, kaltė, įrodymai ir tada  bausmė.

- Jūs manote, kad tai padaryta neteisingai?

- Klausykit, kodėl aš turiu manyti? Yra įstatymai.

- Sakote, kad esate žodžio žmogus?

- Taip.

- Jūs pažadėjote neiti į šį Seimą.

- Aš pažadėjau neiti į šį Seimą.

- Neištęsėjote.

- Pasikeitė situacija. Labai kažkas nenorėjo matyti manęs Lietuvoje, pakeitė net kaltinimus man ir Darbo partijai. Reiškia, kažkas nenorėjo matyti manęs čia. Prašau, aš esu čia.

Pažadėjau neiti į Seimą, bet situacija pasikeitė.

- O kas tas iš viršaus?

- Panagrinėkite. Aš dabar nagrinėsiu. 

- Kam jūs žaidžiate žaidimus? Prezidentė norėjo?

- Aš dabar nagrinėsiu šitą dalyką.

- Kodėl prezidentė nenori, kad jūs būtumėte valdžioje?

- Jau dvi savaitės, kaip negirdžiu apie tai.

- Kodėl ji taip sakė? Kokia yra jūsų versija?

- Na, žmogus savo turi nuomonę. Sveikintinas dalykas. Aš irgi turiu savo nuomonę.

- Ačiū už pokalbį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min