Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 15d. 08:04

Viktoras Uspaskichas parašė prašymą įstoti į Darbo partiją

Viktoras Uspaskichas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Viktoras Uspaskichas

Darbo partijos įkūrėjas, bet 2015 m. gruodžio mėnesį iš jos išstojęs Viktoras Uspaskichas grįžta į partiją. Iki šiol Garbės pirmininko statusą turėjęs V.Uspaskichas tokį sprendimą priėmė po sušaukto neeilinio Darbo partijos (DP) tarybos posėdžio, kuris neįvyko.

DP pranešime spaudai rašoma, kad po dabartinės pirmininkės Živilės Pinskuvienės pasisakymo V.Uspaskichas pareiškė, kad grįžta į partiją ir teigė parašęs Kėdainių skyriui prašymą į ją įstoti.

Šį prašymą turi apsvarstyti DP Kėdainių skyriaus taryba, vadovaujama laikinai einančio pareigas Juozo Gaidamavičiaus.

Liepos 5 d. trečdalis, tai yra 37, tarybos narių paprašė surengti neeilinį DP tarybos posėdį ir į jį diskusijai pakviesti V.Uspaskichą. Į Tarybos posėdį Širvintose atvyko tik 27 iš 92 Darbo partijos Tarybos narių.

Nesusirinkus kvorumui, Taryba jokių sprendimų, vadovaujantis Darbo partijos statutu, negalėjo priimti. Visgi DP pirmininkės Ž.Pinskuvienės iniciatyva diskusija įvyko. Ji savo kalboje pareiškė, kad tai, ką V.Uspaskichas daro ir akcentuoja savo knygoje, ir yra tikrasis jo kelias – tai yra veikla, su kuria jis gali padaryti žmonėms kur kas daugiau gero, nei „pramušinėdamas kelią intrigantams į aukštas Darbo partijos pozicijas“.

Ž.Pinskuvienė savo kalboje rėmėsi V.Uspaskicho knygos mintimis, kad visatoje yra griežta hierarchija ir palinkėjo, kad ir partijoje būtų tokia pat hierarchija – griežta ir aiški. Jos teigimu, negali čia būti dviejų pirmininkų – vienas garbės ir kitas negarbės.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Živilė Pinskuvienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Živilė Pinskuvienė

2015 m. gruodžio mėnesį partijos pirmininke išrinkus Ž.Pinskuviene buvo pakeistas partijos statutas. Jame išliko Garbės pirmininko titulas, tačiau partijos valdyme gali dalyvauti tik asmenys, esantys partijos nariais. V.Uspaskichas 2015 m. gruodžio mėnesį išstojo iš partijos, tačiau Garbės pirmininko statusą turi iki šiol.

„Ž.Pinskuvienė V.Uspaskichui priminė jo paties parašytas tezes, kad visatoje nėra dviejų kūrėjų. Partijoje turi būti vienas aiškus lyderis, kurį išrenka visi nariai demokratinių rinkimų metu. Lyderis su absoliučia atsakomybe ir aiškia vizija. Todėl, vadovaudamasi V.Uspaskicho deklaruojamomis tezėmis, pabrėžė, kad partija turėtų gyventi pagal Visatos principus“, – rašoma DP pranešime spaudai.

Po Darbo partijos pirmininkės pasisakymo, V.Uspaskichas pareiškė, kad grįžta į partiją ir teigė parašęs Kėdainių skyriui prašymą į ją įstoti.

V.Uspaskichas Darbo partiją įkūrė 2003 metų spalį ir iki 2013 metų su nedidele pertrauka buvo jos pirmininku. Tais metais Vilniaus apygardos teismas jį ir kelis kitus „darbiečius“ pripažino kaltais dėl „juodosios“ buhalterijos. Tuomet politikui skirta ketverių metų laisvės atėmimo bausmė.

2015 metų gruodį, Apeliaciniame teisme baigiant nagrinėti šią baudžiamąją bylą, V.Uspaskichas pranešė pasitraukiantis iš Darbo partijos. Apeliacinis teismas už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą jam skyrė 6,8 tūkst. eurų baudą. Tokią pačią bausmę paliko ir Aukščiausiasis Teismas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min