Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viktoras Uspaskichas po ilgos tylos tapo dievotas: kas lėmė jo nušvitimą?

Viktoras Uspaskichas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Viktoras Uspaskichas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pasiklausę šeštadienį per suvažiavimą pasakytos Darbo partijos įkūrėjo europarlamentaro Viktoro Uspaskicho kalbos, kai kurie partijos nariai neteko žado: riebius juokelius paprastai mėgstantis laidyti garbės pirmininkas atrodė tarsi grįžęs iš vienuolyno ir kalbėjo apie taurius dalykus: meilę ir gėrį, citavo Šventą Raštą ir motiną Teresę. Kas pakeitė V.Uspaskichą, kuris pastaruosius kelis mėnesius vengė viešumos?

„Padarei gerą darbą, padėjai kam nors? Užmiršk. Jeigu už tai lauki padėkos ar reikalauji – geriau nedaryk to darbo“; „ Pykčio, pavydo, neapykantos, melo, baimės, keršto emocija gali pažeisti žmogaus kūno kurį nors organą, nebandykit keistis, kad pritaptumėt prie vilkų gaujos, jūs gyvensite baimėje, diskomforto zonoje visą savo likusį gyvenimą, kaip konjunktūrščikai su krūva nepagydomų ligų“; „Štai apie ką kalbėjo motina Teresė, dėl ko reikia daryti gerus darbus. Įsidėmėkite: drauge mano, tai, ką tu darai, tai reikia ne žmonėms, tai reikia tau tau ir tik tau“; „Meilė, pagarba, geras darbas kitam yra emocijas pakraunanti gyvybiškai svarbi energija, sukelianti gydomąją galią. Bet su viena sąlyga: reikia daryti nuoširdžiai, nuo dūšios, nelaukiant padėkos, kitaip jūs negausit gyvybiškai svarbios energijos“; „Išryškinkit savo idealus ir siekite jų. Išryškinkite, kokia jūsų misija šiame pasaulyje ir siekite jos“, – tokie pamokymai iš V.Uspaskicho lūpų skambėjo šeštadienį sostinėje vykusiame Darbo partijos suvažiavime.

Paprastai tokias kalbas sako ne partijų pirmininkai, o dvasiniai ar religiniai lyderiai.

Aš nesu išprotėjęs iš šios tribūnos kalbėdamas tokia tema. Aš išaugau su šia tiesa, įtraukiau su motinos pienu, su žmonių kančia ir tiesa.

Didžioji dalis iš daugiau kaip 2 tūkst. į Pramogų areną susirinkusių delegatų V.Uspaskicho išsakytas mintis palydėdavo audringais plojimais, taip dar labiau sustiprindami įspūdį, kad vyksta ne partijos suvažiavimas, o religinės sektos susirinkimas.

„Aš nesu išprotėjęs iš šios tribūnos kalbėdamas tokia tema. Aš išaugau su šia tiesa, įtraukiau su motinos pienu, su žmonių kančia ir tiesa. Ir tai yra manyje nuo senų laikų, ne tik dabar atėjo. Su tokiu idealizmu aš kūriau Darbo partiją. Darbo partiją kūriau nuoširdžiai, tokia dvasia ir energija ėjo iš manęs“, – susirinkusiesiems kalbėjo garbės pirmininkas.

V.Uspaskichas mušėsi į krūtinę, jog dabar suprato, kad anksčiau buvo tapęs politikos zombiu – žmogumi, kuris įsivaizdavo, kad niekas negali vykti be jo.

Jis piktinosi Bažnyčia, kuri atlieka tuščius ritualus, per kuriuos užmirštama esmė. Norėdamas tai geriau pavaizduoti, jis išsikvietė į sceną pagyvenusią moterį, kuriai atkišo taurę vandens ir liepė jį išgerti, vėliau atkišo tą pačią taurę – tik tuščią. Tai turėjo simbolizuoti ritualą, per kurį pamirštama pati esmė.

L.Vireliūnaitės nuotr. /V.Uspaskichas surengė šou
L.Vireliūnaitės nuotr. /V.Uspaskichas surengė šou

K.Daukšys: Gyvenimas eina, žmonės keičiasi

Darbo partijos įkūrėjo bendražygiai neturi atsakymo, kas privertė V.Uspaskichą atsigręžti į tikrąsias vertybes.

Seimo narys Kęstutis Daukšys 15min.lt sakė, kad gyvenimas nestovi vietoje – žmonės keičiasi.

Gyvenimas eina, žmonės keičiasi, evoliucionuoja. Nepasakyčiau, kad labai dideli pokyčiai, bet aišku, kad keičiasi požiūris į tam tikrus dalykus, tai – natūralu.

„Negaliu pasakyti, reikia jo paties paklausti, ar jis labai pasikeitė. Tačiau žmogus visą laiką tobulėja, tai natūralu. Negali stovėti vienoje vietoje, – sakė jis. – Tas pasakymas dvasingesnis, ne dvasingesnis... Gyvenimas eina, žmonės keičiasi, evoliucionuoja. Nepasakyčiau, kad labai dideli pokyčiai, bet aišku, kad keičiasi požiūriai į tam tikrus dalykus, tai – natūralu.“

Darbo partijos narė, žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė 15min.lt svarstė, kad partijos įkūrėjas galbūt turi daugiau laiko gilintis į amžinąsias tiesas: „Gal daugiau laiko turi, daugiau skaito, domisi filosofine literatūra, religine. Nežinau, man sunku pasakyt.“

Ji teigė, kad partijos įkūrėjo kalba partijos suvažiavime parodė, kad iš šalies kai kurie dalykai geriau matyti.

V.Uspaskichas, be kita ko, šeštadienį teigė, kad partija tapo beveide, leido suprasti, kad „darbiečiai“ tapo socialdemokratų pastumdėliais, jis ragino reikalauti, kad būtų atsižvelgiama į „darbiečių" pasiūlymus dėl minimalios algos kėlimo, antraip – stabdyti kitų metų biudžeto priėmimą Seime.

„Iš šalies lengviau vertinti. Ar tas vertinimas buvo teisingas, kiekvienas manome gal skirtingai. Visada konstruktyvi kritika yra postūmis į priekį“, – sakė ji.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Viktoras Uspaskichas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Viktoras Uspaskichas

Netektys, teismas, ligos ir svarstymai apie kvaišalus

Pastarieji keleri metai Darbo partijos įkūrėjui buvo nelengvi. Pernai liepą jis kartu su keliais partijos bendražygiais buvo pripažintas kaltu Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje, „darbiečiai“ šį sprendimą yra apskundę. Norėdamas įgyti teisinę neliečiamybę V.Uspaskichas dalyvavo Europos Parlamento rinkimuose ir buvo į jį išrinktas.

Europos Parlamentas netrukus pradės svarstyti V.Uspaskicho neliečiamybės klausimą – to reikia, kad nesustotų bylos nagrinėjimas teisme.

Europos Parlamentas netrukus pradės svarstyti V.Uspaskicho neliečiamybės klausimą – to reikia, kad nesustotų bylos nagrinėjimas teisme.

Pernai pavasarį buvo smarkiai sušlubavusi politiko sveikata – teko pagulėti Kauno klinikose. Jam buvo diagnozuota stabilioji krūtinės angina, skrandžio opa ir skrandžio išvarža.

Tuo pat metu buvo pasklidę gandai, kad V.Uspaskichas susirgo ne šiaip sau – esą tai galėjo būti dėl kvaišalų ar alkoholio poveikio.

„Tai yra netiesa, blefas, tai yra melas aukščiausio lygio“, – išleistas iš klinikos žurnalistui Tomui Dapkui savo namuose Kėdainiuose pernai kovą sakė V.Uspaskichas. Tačiau tuomet buvo akivaizdu, kad V.Uspaskicho sveikata nėra gera.

Politikui taip pat teko iškęsti skaudžias netektis. 2014 m. spalio 22 dieną buvo pranešta, kad mirė Rusijoje gyvenęs V.Uspaskicho brolis. Pernai Rusijoje mirė politiko motina Zinaida, kuria jis labai rūpinosi, dar vienas V. Uspaskicho brolis Sergejus žuvo gaisre 2006-aisiais.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Teisme
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Teisme
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min