Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viktoras Uspaskichas pripažino žinojęs, kur bando įsidarbinti Vitalijos Vonžutaitės vyras

Vitalija Vonžutaitė ir Viktoras Uspaskichas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vitalija Vonžutaitė ir Viktoras Uspaskichas
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Nors Valstybės tarnybos departamentas ir nenustatė įstatymo pažeidimų, kai konkursą į Valstybinės augalininkystės tarnybos (VAT) prie Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) direktoriaus pareigas laimėjo „darbietės“ Seimo narės Vitalijos Vonžutaitės vyras Sergejus Fedotovas, klausimų dėl šio įdarbinimo dar lieka.

Nežinoti negalėjo

ŽŪM vadovybė, „darbietis“ ministras Vigilijus Jukna ir atrankai vadovavusi partietė Živilė Pinskuvienė, tikina nežinoję, kad S.Fedotovas  yra V.Vonžutaitės vyras. „Transparency International“ Lietuvos skyriaus projektų vadovė Rugilė Trumpytė sako, kad taip negali būti.

Komisijai priimant sprendimą ponia Pinskuvienė turėjo nusišalinti, – sako R.Trumpytė.

Jos žiniomis, asmenys, norėdami įsidarbinti valstybės tarnyboje, pildo viešų ir privačių interesų deklaraciją, kurioje gana detaliai turi nurodyti duomenis ir apie sutuoktinį. Tad Ž.Pinskuvienė, anot jos, turėjo žinoti, kad S.Fedotovas yra V. Vonžutaitės vyras.

Be to, R.Trumpytės teigimu, problema yra ne ta, kad S.Fedotovas konkursą laimėjo, o kaip jis jį laimėjo.

„Jeigu kalbame apie sąlygas, jos negali būti sudaromos vienam asmeniui. Įstatymas labai aiškiai nurodo, kaip turi būti sudaryta komisija, kas joje gali būti, kas ne, kad negali būti artimųjų, giminaičių, sutuoktinių ir pan. Yra padarytas Valstybės tarnybos departamento išaiškinimas, kad komisijos nariais negali būti ir asmenys, kai yra kitokių aplinkybių, kurios kelia abejonių dėl šių asmenų nešališkumo. Tad komisijai priimant sprendimą ponia Pinskuvienė turėjo nusišalinti, nes tai ir buvo kitokios aplinkybės, kurios kėlė abejonių“, – „Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ ketvirtadienį sakė R.Trumpytė.

Ji pabrėžė, kad artimi žmonės gali dalyvauti konkursuose ir užimti postus valstybės tarnyboje, tiesiog viskas turi vykti išvengiant interesų konfliktų.

„Taip pat apie interesų konfliktą. Ne tai, kad jis yra ar nėra, bet kalbame apie regimybę. Vyriausioji tarnybinė etikos komisija yra išaiškinusi, kad  aukštus postus užimantys žmonės turi sau taikyti daug aukštesnius standartus“, – sakė R.Trumpytė.

V.Uspaskichas: Lietuva – „švogerių“ valstybė

Savo ruožtu Darbo partijos lyderis, Seimo narys Viktoras Uspaskichas tikina, kad Lietuvoje dėl jos dydžio interesų konfliktų galima „pripaišyti“ bet kuriam kandidatui.

„Pas mus Lietuvoje, švogerių valstybėje, tų regimybių kiekvienam kandidatui galima pritaikyti. Absoliučiai“, – sakė jis.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vitalija Vonžutaitė ir Viktoras Uspaskichas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vitalija Vonžutaitė ir Viktoras Uspaskichas

„Darbietis“ pabrėžė, kad V.Vonžutaitės vyras pats Darbo partijai nepriklauso.

„S.Fedotovas net nėra partijos narys. Jis pats nuėjo ir egzaminą išlaikė ne pavaldžioje Darbo partijos ministerijoje, o Vidaus reikalų ministerijoje. Ten visiškai kiti žmonės. Jis išlaikė visus egzaminus, kur šiandien neišlaiko 60–70 proc. Kokios gali būti pretenzijos?“ – piktinosi parlamentaras.

Žinojo, bet niekam nesakė

Pats V.Uspaskichas prisipažino žinojęs, kur darbinosi S.Fedotovas, bet nematė reikalo tam kaip nors trukdyti.

„Aš žinojau todėl, kad aš jį asmeniškai pažinojau. Bet žmogus darbinasi – tai darbinasi, kodėl aš turėčiau trukdyti ar skelbti visam pasauliui?“ – klausė V.Uspaskichas.

Televizijos laidų vedėjos Rūtos Janutienės teigimu, S.Fedotovas konkursą laimėjo ne dėl to, kad yra V.Vonžutaitės vyras, o todėl, kad turėjo reikiamos patirties, nes anksčiau dirbo pinigų plovimu kaltinamo Vladimiro Romanovo banke.

Ponas atėjo iš bankų, kuriuose jis įgijo labai specifinių kompetencijų, kurios ir buvo reikalingos, – teigė R.Janutienė.

„Ponas atėjo iš bankų, kuriuose jis įgijo labai specifinių kompetencijų, kurios ir buvo reikalingos. Jis atėjo iš Romanovo banko, kuris tarptautiniu mastu buvo pagautas už pinigų plovimą“, – laidoje kalbėjo R.Janutienė.

Tad, jos teigimu, rasti tinkamesnį žmogų nei S.Fedotovas europiniams pinigams plauti būtų sunku.

„Kad žmogus turi gebėjimų finansinėse sferose, vadovavime, tai yra pliusas, ir viskas“, – komentavo V.Uspaskichas.

Visą laidos „Atviras pokalbis“ įrašą klausykite čia.
Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min