Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilčių užsidirbti Lietuvoje mažėja

Kirpykla
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Kirpykla
Šaltinis: 15min
0
A A

Pernai gerokai sumažėjo žmonių, perkančių verslo liudijimą atlikti statybos ir remonto darbus, – tokių paslaugų mažai kam bereikia. Šiemet mažėja ir kitose srityse savarankiškai dirbančių žmonių, rašo dienraštis „Lietuvos rytas.“

Šiemet iki sausio 7-osios Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) išdavė 1950 verslo liudijimų kirpyklų, kosmetikos kabinetų, soliariumų veiklai. Pernai tuo pat metu šia veikla buvo pasiryžę užsiimti 500 daugiau žmonių, rašo dienraštis „Lietuvos rytas.“

Dienraščio kalbintos kirpyklų darbuotojos pasakojo, kad dabar besikerpančiųjų sumažėjo daugiau nei per pusę, nemažai kirpyklų uždaromos, nes nebėra klientų.  Tiesa, sumažėjęs legalių kirpėjų skaičius nebūtinai reiškia, kad žmonės visai nebesirūpina šukuosenomis. Dalis kirpėjų tiesiog pasitraukė į šešėlį, nes nepakanka pajamų susimokėti už verslo liudijimą ir kitus mokesčius.

Kur kas dažniau žmonės vis dar tikisi užsidirbti ką nors pardavinėdami. Ši veikla dabar yra viena populiariausių. Vilniuje iki sausio 7 d. daugiausia verslo liudijimų – 1037 – išduota prekiauti prekyvietėse. Pernai tuo pačiu laikotarpiu – 1124. Prekiauti sostinėje tik ne maisto produktais pageidauja 132 žmonės. Tuo pačiu laikotarpiu pernai buvo išduoti 275 tokie verslo liudijimai. Halės turgavietės direktorius plėtrai Leonas Jucys teigė, kad pastebima nauja tendencija –  prie prekystalio stoja žmonės, turintys aukštąjį išsilavinimą. Tačiau be patirties jiems dažnai būna sunku, tenka pasitraukti.

Šįmet žmonės linkę rečiau užsiimti nekilnojamojo turto nuoma. Arba bent jau rečiau tai deklaruoja. Šįmet iki sausio 7 dienos nuomoti patalpas išduoti 1005 verslo liudijimai, tuo pačiu metu pernai jų buvo pusantro karto daugiau. Manoma, kad verslo liudijimų nuomai sumažėjo dėl to, kad rinkoje padaugėjo ekonominės klasės butų. Jų nuomos kaina svyruoja apie 500 litų. Tokiu atveju verslo liudijimas tampa nebepakeliama ar nepageidaujama našta savininkamsBene labiausiai sumažėjo norinčiųjų užsiimti statinių atstatymu ir remontu.

Visoje Lietuvoje iki sausio 7 dienos užsiimti šia veikla išduoti vos 186 verslo liudijimai, pernai tuo pačiu metu jų buvo 523, o 2008 metais – net 2108.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min