Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 21d. 15:56

Viliamasi baigti Kurhauzo žemės sklypo ginčą

Kurhauzas sudegė prieš devynerius metus.
Irmos Ozturhan/15min.lt nuotr. / Palangos Kurhauzas

Maždaug dešimtmetį besitęsę bendrasavininkių teisminiai ginčai dėl Palangos Kurhauzo sklypo dydžio gali baigtis.

Mat Lietuvos Respublikos vardu įregistruotas 2000 m. detaliojo plano sprendinius atitinkantis 52,7 arų sklypas. Palangos mero Šarūno Vaitkaus teigimu, tai gali atverti galimybes ilgai lauktam žingsniui – Kurhauzo bendrasavininkiams pagaliau atstatyti kultūros vertybe pripažintą objektą.

„Galiu tik pasidžiaugti, kad valstybė ėmėsi tokių žingsnių – įregistravo Registre šį sklypą. Savivaldybę tai tenkina, manau, Kurhauzo bendrasavininkius Jackas irgi, kurie nori atstatyti šeimai priklausančią Kurhauzo dalį. Dabar tai padaryti nebėra jokių kliūčių“, – sakė Š. Vaitkus.

Mero teigimu, didelis žingsnis jau tai, kad pati valstybė šį žemės sklypą įregistravo savo vardu, nes nei savivaldybė, nei Jackų šeima negali diktuoti valstybei, kokį žemės sklypą suformuoti.

„Kadangi visi Kurhauzo bendrasavininkiai siekia to paties tikslo – atstatyti sudegusį pastatą – manau, teisminiai ginčai pagaliau baigsis. G. Jacka visą laiką deklaruoja, kad jam svarbu ne žemės sklypo dydis, o pats Kurhauzas“, – kalbėjo Š. Vaitkus.

Vyriausybė liepą savo protokoliniu sprendimu pavedė Kultūros ministerijai surasti lėšų 2012 m. Savivaldybei priklausančios mūrinės dalies restauracijai.

„Savivaldybė iš Kultūros paveldo departamento jau yra gavusi reikiamas planavimo sąlygas. Manau, ir bendrasavininkiai – Jackų šeima – imsis priemonių, gaus planavimo sąlygas techniniam projektui, ir mes kartu atstatysime Kurhauzą bei parodysime, kad ši problema yra išspręsta gyventojų naudai“, – sakė Š. Vaitkus. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min