Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viliui Navickui teks trauktis

2009 metų vasario 11-ąją Vilniaus meru išrinktas V.Navickas kadencijos pabaigos gali nesulaukti – partiečiai jau ieško jam pamainos.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / 2009 metų vasario 11-ąją Vilniaus meru išrinktas V.Navickas kadencijos pabaigos gali nesulaukti – partijos kolegos jau ieško jam pamainos.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Vilniui netrukus turėtų vadovauti naujas meras. Įtakingiausia Vilniaus miesto tarybos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija tikina jau ieškanti naujo sostinės vadovo.

Penktadienį Vilniaus meras Vilius Navickas pareiškė savo likimą atiduodąs į Vilniaus valdančiosios koalicijos rankas: jeigu ji ras kitą kandidatą į merus, politikas atsistatydins, jei valdantieji išsakys pasitikėjimą, jis dirbsiąs toliau. Tačiau V.Navickui, regis, teks trauktis.

Konsultuojamasi dėl kandidato

TS-LKD frakcijos seniūnas Raimundas Alekna „15min“ sekmadienį sakė dar negalįs tiksliai įvardyti dienos, kada valdančiajai koalicijai bus pasiūlyta naujo mero kandidatūra, tačiau tikino, jog konsultacijos vyksta ir miestui vadovaus kitas žmogus. „Nutarimas yra aiškus, juo labiau kad ir meras yra išsakęs poziciją trauktis, kai tik bus suderinta naujo mero kandidatūra. Kiek tai užsitęs, sunku pasakyti, nes po Socialdemokratų partijos pareiškimo, kad jų frakcija turi trauktis iš valdančiosios daugumos, reikia formuoti naują koaliciją, todėl atsiranda naujų keblumų. Bet jų partijos Vilniaus skyrius dar turi pasakyti galutinį žodį, ar jie tikrai traukiasi“, – kalbėjo R.Alekna.

Tačiau galimybę, kad mero poste liks V.Navickas, R.Alekna atmetė: „Tai būtų nelogiška ir niekas nesuprastų tokio veiksmo, ypač po prezidiumo sprendimo.“ TS–LKD prezidiumas dar praėjusią savaitę paragino V.Navicką trauktis iš mero posto.

Socialdemokratai svarsto trauktis

Savaitgalį posėdžiaudama Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) taryba išsakė nuomonę, kad dalyvavimas dabartinėje Vilniaus valdančioje koalicijoje yra negalimas, todėl LSDP Vilniaus skyriaus taryba turėtų priimti sprendimą nutraukti dabartinę koalicijos sutartį ir galvoti apie naują koaliciją.

LSDP frakcijos Vilniaus taryboje vadovas Romas Adomavičius kategoriškai apie koalicijos sutarties nutraukimą nekalbėjo, bet, anot jo, Vilniaus valdantieji jau artimiausiu metu privalo susėsti ir bandyti ieškoti išeities iš susidariusios situacijos. „Iki rinkimų neturime daug laiko, bet dar turime labai daug darbų, kuriuos reikia padaryti iki kitų metų pradžios, kad miestas galėtų normaliai gyventi. Aš manau, kad koalicija turi rimtai apsvarstyti visas aplinkybes ir priimti sprendimą. Negaliu vienareikšmiškai atsakyti, kaip apsispręs koalicija ir ar iš viso šiuo metu koalicija egzistuoja“, – sakė R.Adomavičius.

Tačiau ar LSDP frakciją tenkintų, jeigu konservatoriai apsispręstų, kad mero pareigas toliau eis V.Navickas, iki šiol ištikimai jį rėmęs R.Adomavičius išsisuko nuo tiesaus atsakymo: „Situacija yra labai sudėtinga, frakcijoje yra labai daug kritikos merui.“

Laukia TS-LKD sprendimo

Savaitgalį posėdžiaudama Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) taryba pareiškė „neketinanti žengti drastiškų žingsnių dėl susiklosčiusios situacijos“. LiCS frakcijos lyderis Gintautas Babravičius vakar sakė, kad jų frakcija laukia galutinio TS-LKD sprendimo. Anot jo, kitas miesto tarybos posėdis numatomas spalio 20-ąją, tad vargu ar anksčiau išryškės pokyčiai Vilniaus vadovybėje.

Iš valdančiosios koalicijos balandžio pabaigoje išstumtos Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Vidmantas Martikonis sveikintų V.Navicko pasiryžimą palikti savo kėdę, nes tai būtų „sąžiningas poelgis“. Anot V.Martikonio, liberalai neatmeta, kad galėtų vėl prisidėti prie dabartinės valdančiosios daugumos, jeigu tokio siūlymo sulauktų, tačiau turi savo sąlygų. „Mūsų sąlyga būtų nedelsiant pradėti Vilniaus šilumos tinklų nuomos sutarties nutraukimo procedūras arba sutarties peržiūrėjimą. O kas miestui vadovautų, nėra tiek svarbu. Aš manau, kad tinkamų žmonių tikrai yra, tarkim, Arūnas Štaras iš mūsų partijos tikrai galėtų tapti meru, galėtų ir R.Alekna, ir G.Babravičius“, – vardijo V.Martikonis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min