Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 12 15, 13:46

Vilius Navickas atsistatydino iš mero pareigų

66 Vilniaus miesto tarybos posėdis merui Viliui Navickui tapo lemtingas – jis pasitraukė iš savo pareigų. Raginimai tai padaryti pasigirdo dar rugsėjį, kai po viešai paskelbtų slapta darytų V.Navicko ir savivaldybės kontrolieriaus Šarūno Skučo pokalbių, kuriuose meras patarinėja kontrolieriui daryti valdantiesiems palankius tyrimus, V.Navickas buvo pašalintas iš jį į mero postą delegavusios Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų gretų.
V.Navickas mero kėdę paliko.
2009 metų vasario 11-ąją Vilniaus meru išrinktas V.Navickas kadencijos pabaigos nesulaukė – pareigų jis neteko gruodžio 15 dieną. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Temos: 2 Rinkimai Meras

Posėdyje meras pareiškė iš pareigų pasitraukiantis savo noru, tačiau neatsisakė galimybės išvardinti savo gerų darbų, tarp kurių – ir pirmosios gėjų eitynės, ir F.Zappos paminklas, kurį Vilnius padovanojo Baltimorei.

Larisa Dmitrijeva pasiūlė dėl mero atsistatydinimo balsuoti slaptai, tačiau taryba apsisprendė balsuoti atvirai, kaip ir numatyta tarybos reglamente.

Audrius Butkevičius paragino visą tarybą paprašyti V.Navicką likti savo poste. Tokią nuomonę jis pagrindė tuo, kad šis meras per dvejus metus nieko nepadarė, tai šitie du mėnesiai taip pat neturės jokios lemiamos įtakos.

Taryba sprendimą priėmė - iš 45 narių net 42 balsavo už V.Navicko pasitraukimą, du jį palaikė ir vienas tarybos narys susilaikė.

Jau balsuojant už naująjį merą, buvęs sostinės vadovas, paklaustas, ar po savo pasitraukimo nejaučiantis tam tikro palengvėjimo, sakė, kad tai buvo seniai priimtas sprendimas, tad viska įvyko natūraliai. Tiesa, jis neatmetė galimybės, kad tai ne paskutinis svarbus postas jo politinėje karjeroje.

„Darbas politikos sferoje tikrai yra įdomus, bet tuos sprendimus, kuriuos reikia priiminėti derinant frakcijų nuomones, ne visada sukelia džiaugsmą ir pasigėrėjimą. Tas pavyzdys, kai šiandien visa koalicija yra sudėliota su papildomais postais, papildomais šimtais tūkstančių litų išlaidų ir apmokėjimų, tikrai nėra pats geriausias dalykas“, – jau netekęs posto kalbėjo V.Navickas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min