TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilkaviškio krašto muziejų norima jungti prie Suvalkijos kultūros centro

Šaltinis: BNS
0
A A

Vietos valdžia nori Vilkaviškio krašto muziejų prijungti prie Suvalkijos kultūros centro. Anot Lietuvos muziejų asociacijos valdybos pirmininko Raimundo Balzos, tai reiškia, kad pusę amžiaus veikusi įstaiga bus numarinta.

Kaip rašo „Lietuvos žinios“, prasidėjus Paežerių dvaro, kurio pirmame aukšte bei jo oficinoje glaudėsi muziejininkai, rekonstrukcijai pasigirdo kalbų, kad po rūmų atnaujinimo ekspozicijoms juose vietos nebeliks. Muziejininkams teks tenkintis oficina ir dar nerestauruota ledaine.

Beveik 200 tūkst. eksponatų ir nemažai vertingų meno kūrinių sukaupusiam muziejui vietos neliks ne tik rūmuose. Tačiau ir pats muziejus, kaip savarankiška įstaiga, netrukus nustos egzistavęs. Jis bus prijungtas prie prieš keletą metų tuometės Marijampolės apskrities viršininko administracijos įkurto, bet savo veiklos neišplėtojusio Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro.

Vilkaviškio rajono meras Algirdas Bagušinskas atmetė abejones dėl muziejaus veiklos tęstinumo.

„Kai iš naikinamos Marijampolės apskrities viršininko administracijos perėmėme kultūros centrą, abi mums priklausančios įstaigos atsidūrė po vienu stogu: du direktoriai, du buhalteriai, du kasininkai. Ir tame pačiame Paežerių dvare šiuo metu yra nesutarimų dėl aplinkos tvarkymo: vieną dalį pievos pjauna viena įstaiga, kitą – kita, o kas lieka tarp jų nupjauna seniūnas. Tai neturi tęstis. Viskas turi būti vienose rankose. Kultūros centras dalyvauja trijuose Europos Sąjungos (ES) projektuose, kurie viršys 10 mln. litų. Tų lėšų nenorime prarasti, todėl kultūros centras turi išlikti“, – aiškino Vilkaviškio rajono meras.

A.Bagušinsko įsitikinimu, muziejų prijungus prie Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro, toliau jis veiktų kaip šios įstaigos filialas ir taptų ne vien Vilkaviškio krašto, bet ir visos Suvalkijos muziejumi.

„Jis pakiltų į aukštesnį – regioninį – lygį. Galėtų būti kitų apskrities muziejų veiklos koordinatorius“, – svarstė meras.

A.Bagušinskas aiškino, kad muziejaus iš Paežerių dvaro pastatų nėra kur iškelti.

Vietos valdžios užmačias muziejų prijungti prie veiklos iki šiol neišplėtojusio kultūros centro svarstė Lietuvos muziejų asociacijos valdyba. Anot jos pirmininko Raimundo Balzos, toks prijungimas reiškia muziejaus uždarymą.

„Muziejus turi savo tradicijas, savo veiklos sferą, ir jo prijungimas prie kultūros centro būtų pirmas žingsnis įstaigos likvidavimo link. Muziejus gali atlikti visas kultūros centro funkcijas – rengti parodas ir koncertus. Juk muziejus – ne tik istorinių vertybių kaupimas, o kultūros centras, mano įsitikinimu, gali atlikti tik savo funkcijas“, – teigė Lietuvos muziejų asociacijos valdybos pirmininkas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min