Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 17, 20:42 Atnaujinta 2022 08 18, 08:40

Vilkaviškio rajone surinktos iš prakiurusio azoto trąšų rezervuaro išbėgusios trąšos

Vilkaviškio rajone trečiadienio vakarą įmonės darbuotojai ir ūkininkai surinko iš prakiurusio azoto trąšų rezervuaro išbėgusias trąšas – buvo pranešta, kad išbėgo apie 200 tonų skystų trąšų.
Asociatyvi iliustracija
Asociatyvi iliustracija / AAD archyvo nuotr.

Pranešimą apie incidentą Klausučių seniūnijoje, Mažųjų Šelvių kaime, Giedrių gatvėje, ugniagesiai gelbėtojai gavo 18 val. 12 min., skelbia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Buvo gautas aplinkos apsaugos darbuotojo pranešimas, kad prakiuro azoto trąšų rezervuaras, išbėgo apie 200 tonų skystų trąšų.

Atvykus ugniagesiams paaiškėjo, kad išsiliejusi medžiaga yra 32 procentų amoniako salietros tirpalas.

Rezervuaras, talpinantis 2500 kubinių metrų skystų trąšų, suformuotas iš molio pylimo, į kurį patalpintas geotekstilės įdėklas.

„Trąšų išsiliejimas įvyko dvejomis kryptimis: į rytų pusę link geležinkelio (100 m ilgio ir 6 m pločio) bei į pietų pusę (50 m ilgio juosta) į melioracijos griovį. Kad trąšos nepatektų į upelį, buvo patvenktas melioracijos griovys. Į geležinkelio pusę buvo supiltas pylimas nuotėkiui sustabdyti“, – rašoma Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pranešime.

Ugniagesys, dėvėdamas cheminės apsaugos kostiumą, atliko žvalgybą. Daugiau nutekėjimų neužfiksuota.

Visus likvidavimo darbus atliko įmonės darbuotojai ir ūkininkai, kurie trąšas siurbliais pumpavo į traktorių priekabų talpyklas ir vežė į kitus rezervuarus.

Į įvykio vietą buvo atvykę aplinkos apsaugos darbuotojai, policijos pareigūnai, Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos civilinės saugos specialistas ir administracijos direktorius.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min